Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

martini napisal/-a:Fantje kakšna je razlika med a3 in a5 cilindrom razen velikosti, bi a5 cilider pasal na a3 bloke (mislim kanale) oziroma kolk bi lahko največ brusil a3 cilinder

LP hvala

paše ... a35 cilinder ima vsis preko lamele + večja hladilna rebra ... a3 cilinder je olupek proti a35 že 38 se pregreva rad tak da škoda vsazga centa ko boš dau za brušenje in nov bat pri a3 cilindru ;)
monsterenergija
zažgan bat
Prispevkov: 87
Pridružen: Če Maj 27, 2010 10:39 pm
Kraj: Dobrna

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a monsterenergija »

apn ftw napisal/-a:
monsterenergija napisal/-a:Zadnjič sm sprašvau o nižanju glave. Zej je glava znižana, sam motor več noče tak na obrate ko pred nižanjem (se ne zavrti tolk). ka bi blo treba zj kj nastavit ? Predvižig al pa kej? :?:
ce je znizana postrani je sfaljeno in je najbrz to vzrok.
Nizana je na stružnici, ta ki mi jo je nižal pa ma že nekej kap za sabo. Naredu mi je tut tk da kapa tesni na okroglem delu dihtunge, je pobrau za desetinko tam ko so vijaki. Nej mi pove kdo če je ko je kapo nižou če je mogo kej štelat pol?
martini
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: To Maj 03, 2011 6:46 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a martini »

aljo69 napisal/-a:
martini napisal/-a:Fantje kakšna je razlika med a3 in a5 cilindrom razen velikosti, bi a5 cilider pasal na a3 bloke (mislim kanale) oziroma kolk bi lahko največ brusil a3 cilinder

LP hvala

paše ... a35 cilinder ima vsis preko lamele + večja hladilna rebra ... a3 cilinder je olupek proti a35 že 38 se pregreva rad tak da škoda vsazga centa ko boš dau za brušenje in nov bat pri a3 cilindru ;)
samo a je potlej veeno kateri ferg bi dal gor, važno da paše na koleno. V mislih imam binga 14 oz 18 ker jih imam doma in bi ju uporabil
Slika
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

martini napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:
martini napisal/-a:Fantje kakšna je razlika med a3 in a5 cilindrom razen velikosti, bi a5 cilider pasal na a3 bloke (mislim kanale) oziroma kolk bi lahko največ brusil a3 cilinder

LP hvala

paše ... a35 cilinder ima vsis preko lamele + večja hladilna rebra ... a3 cilinder je olupek proti a35 že 38 se pregreva rad tak da škoda vsazga centa ko boš dau za brušenje in nov bat pri a3 cilindru ;)
samo a je potlej veeno kateri ferg bi dal gor, važno da paše na koleno. V mislih imam binga 14 oz 18 ker jih imam doma in bi ju uporabil
rabiš še dell'orto SHA verzijo + drigačen je airbox in guma na koncu ferga ter koleno, lamelo in kapo a35 ...
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a golnar »

monsterenergija napisal/-a:
apn ftw napisal/-a:
monsterenergija napisal/-a:Zadnjič sm sprašvau o nižanju glave. Zej je glava znižana, sam motor več noče tak na obrate ko pred nižanjem (se ne zavrti tolk). ka bi blo treba zj kj nastavit ? Predvižig al pa kej? :?:
ce je znizana postrani je sfaljeno in je najbrz to vzrok.
Nizana je na stružnici, ta ki mi jo je nižal pa ma že nekej kap za sabo. Naredu mi je tut tk da kapa tesni na okroglem delu dihtunge, je pobrau za desetinko tam ko so vijaki. Nej mi pove kdo če je ko je kapo nižou če je mogo kej štelat pol?
očitno ti jo je preveč nižal. daj dihtngo pod glavo pa bi znalo bit ok.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

iskrademon napisal/-a:a bt lipnik paše že v originalu na ctxa ali ga je treba predelat?
lolekbolek123
zažgan bat
Prispevkov: 80
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 1:08 pm
Kraj: sg

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lolekbolek123 »

mene pa zanima kakšna je razlika med a5 in a35 cilindrom?
a5 cilindr paše na a3 mašino? kolkr sm se jas pogovarjal z kolegi bi moral... Lp.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

lolekbolek123 napisal/-a:mene pa zanima kakšna je razlika med a5 in a35 cilindrom?
a5 cilindr paše na a3 mašino? kolkr sm se jas pogovarjal z kolegi bi moral... Lp.

razlike ni ... razlika je samo colibri a5 ter a35 oz a5 kjer ima drugačen vsis
lolekbolek123
zažgan bat
Prispevkov: 80
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 1:08 pm
Kraj: sg

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lolekbolek123 »

ali se spozna kdo kaj na priklaplanje smernikov pri flexerju??
pod pokrovu sta samo 2kabla ,ki nista uporabljena kable za smernike ima pa že napeljane...
včeraj sem priklopil "rele" en kabel levo en desno sredni kontakt pa sem povezal na ohišje in mi je otripala prednja luč?.......... :) aja kabla sta rdeč in pink barve
Uporabniški avatar
tuning
kriva felna
Prispevkov: 63
Pridružen: Po Avg 16, 2010 1:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tuning »

Mene pa zanima kako naštimat brezplatinski štrom?
Odgovori