Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

klemenm2 napisal/-a:v hidravličnih vilcah nima hidravlično olje nič iskat ker je preredko.
pri vsaki temi od teh jeb*nih vilic pride do nesporazumov... :roll: alo z besedo na dan zakaj moje 2 frenda vozsta motocross pa se doskrt obnavla vilice pa gre notr hidravlično olje oba.! zakaj je moj ata ko je ne dolgo nazaj obnavlu e90 dau notr hidravlično olje? zakaj sm ga jz dau? in zakaj potem mi 4-je enostavno nimamo problemov z vilicami?
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
tomos1898
batzajla
Prispevkov: 45
Pridružen: Sr Apr 27, 2011 6:52 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos1898 »

gacoo napisal/-a:
tomos1898 napisal/-a:A mi lahko kdo razloži kako se krajša ketno?
razdreš glih .. da dobiš ketno narazen potem pa kolko zob hočeš skrajšat nevem daš na tla (betonska ) odspodej nekej debelega železa pa samo uzameš točkalo in zbiješ štiftek ko drži tist pozamezen ....kako bi rekel... zob ali tako nekako ketne in to ponoviš na obeh straneh nato pa samo glid vstaviš ! in to je to ! :D

povzetek:

ketna na tla, tolčkalo, kladivo bum po štifteku (še prej ga lahko malo popoliš),
vstaviš glid in sestaviš ! :D
Dobr si mi tole razložu u prvo mi je uspel. Tenkx fuŁŁŁŁ :D aja pa zob=člen
Zadnjič spremenil tomos1898, dne To Nov 22, 2011 8:17 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

a jih imam jst?

če govorimo o tomosovih vilcah gre noter navadno motorno olje sae 15-40w, 30w karkoli je ubistvu dost ok. tudi če daš hidraulično nebo nič crknl ampak je preredko pa spet o kakšnem hidravličnem olju govorimo oznako povej. če si smatral pod hidraulično olje DOT 4 ali 3 je preredko! sej stvar funkcionira z scanjem če je treba samo je premehko. semizdi da mi je enkrat @gasper mahkota govoru da je dal hidravlično olje (prav za vilice) v btja pa ni blo ok.

lp.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

dot 4/3 je zavorno olje?... am bom pogledu jutr kok je tisto olje... uglaunem ne vem no al smo primorci tok posebni da ne mormo met niti ene stvari enake kot drugi al kaj... :roll:

Evo sem šel pogledat... Piše: Hydraulic oil BIOLUB 46 na kantici... odspod so pa narisani pištoni,VILICE,in neke pumpe in še nek... in odzad piše še... oil for hydraulic forks... itd... forks = vilice...
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

dobr to je neki drugega, sam še vedno v tomosovih vilcah(ctx, apn6,bt) hidravlično olje ni nikol dobr fukcioniral. men je še najbolj blo z okrog 2 deci sae 30w v vsak krak(ctx vilce).
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

klemenm2 napisal/-a:dobr to je neki drugega, sam še vedno v tomosovih vilcah(ctx, apn6,bt) hidravlično olje ni nikol dobr fukcioniral. men je še najbolj blo z okrog 2 deci sae 30w v vsak krak(ctx vilce).
tud možn...če je tebi delo pol uredu... meni dela lepo ni problemov... zarad mene loh nekdo tudi sončnično olje notr nalije sam naj mu dela kokr si zaželi.. pač uglaunem odgovor na to uprašanje... ki ga je postavil @denso26 je več odgovorv definitivno...
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
gacoo
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: So Okt 08, 2011 7:17 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gacoo »

tomos1898 napisal/-a:
gacoo napisal/-a:
tomos1898 napisal/-a:A mi lahko kdo razloži kako se krajša ketno?
razdreš glih .. da dobiš ketno narazen potem pa kolko zob hočeš skrajšat nevem daš na tla (betonska ) odspodej nekej debelega železa pa samo uzameš točkalo in zbiješ štiftek ko drži tist pozamezen ....kako bi rekel... zob ali tako nekako ketne in to ponoviš na obeh straneh nato pa samo glid vstaviš ! in to je to ! :D

povzetek:

ketna na tla, tolčkalo, kladivo bum po štifteku (še prej ga lahko malo popoliš),
vstaviš glid in sestaviš ! :D
Dobr si mi tole razložu u prvo mi je uspel. Tenkx fuŁŁŁŁ :D aja pa zob=člen
Hehehe ja no če nisn znal povedat ka je to haha :lol:
me veseli ! zudej pa gasa! :D
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

sinko.dejan napisal/-a:Zanimame nekaj na original APN gred mislm dat 12 sorni bat, vem da se puša povrta samo to nmorš kr z bormašino it notr, pa me zanima kako nej povrtam na fi 12?
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cerar »

sinko.dejan napisal/-a:
sinko.dejan napisal/-a:Zanimame nekaj na original APN gred mislm dat 12 sorni bat, vem da se puša povrta samo to nmorš kr z bormašino it notr, pa me zanima kako nej povrtam na fi 12?
puša se ne vrta, ampak rajba

dej to kkšnmu narest ki zna in pa ima potrebno orodje
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

sinko.dejan napisal/-a:
sinko.dejan napisal/-a:Zanimame nekaj na original APN gred mislm dat 12 sorni bat, vem da se puša povrta samo to nmorš kr z bormašino it notr, pa me zanima kako nej povrtam na fi 12?
pa tut baje ni pametno to delat, ker pač oslabšaš pušo in ti jo celo "razbije". filius-u ali enmu iz foruma se je to zgodilo.
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Odgovori