Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a tomosak »

kaj bi blo narobe pr atx-u kr sm pr sklopki tm k zajla pride, se mi je tista matica odšraufala (odtrgal varovalko) in sklopka naenkrat ni delala več, kr se je odšraufal.. Zdj sm hotu zrihtat sm nazaj pršraufu do konca, dau novo varovalko čez pa sestavu.
Se hočem pelat pa dam u prvo brzino, ni nč kot de bi ketna dol padla. Ostale brzine isto. Stisnem sklopko je bla pa trda ko nwm kaj. Sm štelu zajlo je blo use isto razn ni bla več napeta.
Nevem kaj morm še zrihtat.
Prosm za pomoč :)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
light
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: To Avg 09, 2011 9:01 pm

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a light »

Mene pa zanima, zakaj mi motor noče delovati pod štangasom. Če obrnem vijak za štangas pa potem gas kar zraste.
Vglavnem, glede tega vijaka ne najdem optimalne nastavitve. Tudi pri segreti mašini ne lavfa.
:evil:
lp
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a golnar »

tomosak napisal/-a:kaj bi blo narobe pr atx-u kr sm pr sklopki tm k zajla pride, se mi je tista matica odšraufala (odtrgal varovalko) in sklopka naenkrat ni delala več, kr se je odšraufal.. Zdj sm hotu zrihtat sm nazaj pršraufu do konca, dau novo varovalko čez pa sestavu.
Se hočem pelat pa dam u prvo brzino, ni nč kot de bi ketna dol padla. Ostale brzine isto. Stisnem sklopko je bla pa trda ko nwm kaj. Sm štelu zajlo je blo use isto razn ni bla več napeta.
Nevem kaj morm še zrihtat.
Prosm za pomoč :)
preveč si zategnu.
light napisal/-a:Mene pa zanima, zakaj mi motor noče delovati pod štangasom. Če obrnem vijak za štangas pa potem gas kar zraste.
Vglavnem, glede tega vijaka ne najdem optimalne nastavitve. Tudi pri segreti mašini ne lavfa.
:evil:
lp
najverjetneje ti nekje foušluft vleče ali pa je fergazer zelo razštelan
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a tomosak »

golnar napisal/-a:
tomosak napisal/-a:kaj bi blo narobe pr atx-u kr sm pr sklopki tm k zajla pride, se mi je tista matica odšraufala (odtrgal varovalko) in sklopka naenkrat ni delala več, kr se je odšraufal.. Zdj sm hotu zrihtat sm nazaj pršraufu do konca, dau novo varovalko čez pa sestavu.
Se hočem pelat pa dam u prvo brzino, ni nč kot de bi ketna dol padla. Ostale brzine isto. Stisnem sklopko je bla pa trda ko nwm kaj. Sm štelu zajlo je blo use isto razn ni bla več napeta.
Nevem kaj morm še zrihtat.
Prosm za pomoč :)
preveč si zategnu.
light napisal/-a:Mene pa zanima, zakaj mi motor noče delovati pod štangasom. Če obrnem vijak za štangas pa potem gas kar zraste.
Vglavnem, glede tega vijaka ne najdem optimalne nastavitve. Tudi pri segreti mašini ne lavfa.
:evil:
lp
najverjetneje ti nekje foušluft vleče ali pa je fergazer zelo razštelan
prtegnu sm res do konca ja. bom jutr probu odšponat. Pa še to matico moram dobit novo k pride gor, kr pr tej je en delček "listek" utrgan..
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
XOR World
zariban cilinder
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 9:30 pm
Kraj: Litija

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a XOR World »

Mene pa zanima če se da nekak nardit oz kupit pokrovček za tank na ključavnico da nebi nepridipravi lahko odprli tank pa kej metali not al pa jemali benz?? Tank je mimogrede plastičen od APN6.
SlikaSlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

un vijak pri sklopki morš zategnt lih tok da prime potisn ležaj pa mal lufta more met.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a tomosak »

klemenm2 napisal/-a:un vijak pri sklopki morš zategnt lih tok da prime potisn ležaj pa mal lufta more met.
aha ok tnx ;)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a tomosak »

mene zanima a se tole splača vrtat luknje v blok?
mazanje more bit res malenkost boljše samo zanima me ali se splača vrtat ali ne..
predelan-blok-za-boljse-mazalne-lastnosti (1).jpg
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Pomoje se ne splača, na mazanju se občutno ne pozna. To večina ljudi dela da zmanjša težo, tko kot so pač specjalke mele, sam tud to ni neki občutna sprememba.
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a tomosak »

pa sej bloki ne igrajo vloge v delovanju motorja.
ali pač?
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Odgovori