Tomos APN6 vezava akumulatorja

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
ivek
zariban cilinder
Prispevkov: 109
Pridružen: To Avg 11, 2009 1:55 pm
Kraj: Širša okolica Ormoža, med tednom MB

Re: Tomos APN6 vezava akumulatorja

Odgovor Napisal/-a ivek »

Tok=moč/napetost .. 30W pri 12V pomeni 2,5A. Sicer pa zmontiraj, pa boš vido če bo zdržal ali ne, tale čip te ne stane več ko 50 centov..
Uporabniški avatar
XOR World
zariban cilinder
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 9:30 pm
Kraj: Litija

Re: Tomos APN6 vezava akumulatorja

Odgovor Napisal/-a XOR World »

Pozdravljeni! Zanima me, ali moj multimeter prav kaže napetost (beri: na multimetru je prav nastavljena napetost) ker ko imam motor ugasnjen je napetost akumulatorja 12,5V (vem da je že dokaj prazen), ko vžgem sprednjo luč (zadnje še nimam montirane) pade napetost na 12,2V, z vžganim motorjem pa je čisto druga zgodba. Napeljava (regulator, kondenzator, greatz) je prav zvezana. Nato pomerim z multimetrom napetost in je včasih okrog 12,3V (je konstantna tudi pri spremenjenem gasu, kakor da bi multimeter zaštekal), včasih kaže lepo 13.0V - 15.0V, včasih pa piše na multimetru '-1' četudi naštimam napetost na multimetru do 200V DC?? Zgodilo se je tudi da mi je za manj kot sekundo pisalo 48V na multimetru (beri: Tomosov regulator / omejevalec imam gor vezan in tudi sprednja luč je bila prižgana tako da nebi smelo iti čez 12V). Ali mislite da je to kriv multimeter?
SlikaSlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar
XOR World
zariban cilinder
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 9:30 pm
Kraj: Litija

Re: Tomos APN6 vezava akumulatorja

Odgovor Napisal/-a XOR World »

No po nekem času je multimeter 'spet začel delati'. Prilagam videoposnetek, ki si ga prosim oglejte in mi povejte, zakaj se mi napetost spreminja od 2V to 14V čeprav sem jo že zgladil z kondenzatorjem? Ali ima premalo/preveč faradov?

VIDEOPOSNETEK: http://www.youtube.com/watch?v=-qaG-XlR ... e=youtu.be

LP
SlikaSlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Tomos APN6 vezava akumulatorja

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

A multimeter imaš nastavljen na merjenje enosmerne napetosti?
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
XOR World
zariban cilinder
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 9:30 pm
Kraj: Litija

Re: Tomos APN6 vezava akumulatorja

Odgovor Napisal/-a XOR World »

Seveda. Multimeter mi je začel 'nagajat' danes. Ugotovil sem, da če omejevalec napetosti pritisnem na maso nekje na motorju, mi multimeter bolj efektivno kaže napetosti. Če sem omejevalec pustil 'viseti v zraku' mi je multimeter kazal napetost, ki ni bila resnična (cel čas konstantna). Ali mora biti omejevalec nujno na masi? A lahko tresenje motorja nagaja multimetru pri merjenju napetosti?
SlikaSlikaSlikaSlika
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Tomos APN6 vezava akumulatorja

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Če imaš priklopljen akumulator, se ti napetost spreminja počasi. Šele pod večjimi vrtljaji in nekaj minutami ti bo šlo za 1 volt gor, naprimer.
Uporabniški avatar
XOR World
zariban cilinder
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 9:30 pm
Kraj: Litija

Re: Tomos APN6 vezava akumulatorja

Odgovor Napisal/-a XOR World »

A potem ni nič narobe, če mi napetost takole skače kot je razvidno na videoposnetku?
SlikaSlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Tomos APN6 vezava akumulatorja

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Greatzou mostič ima 4 priključke, na katerega se kaj priključi ali je vseeno?
http://b2c.hte.si/izdelek/10105/MOST-KB ... 00V-FASTON nabavil sem tega sicer je drugačen kot na sliki.
Dobil sem takega kot je na tej sliki http://b2c.hte.si/izdelek/19818/MOST-KB ... S-FASTONI), zdaj nevem kolk je ta moj amperski ker ni tak kot je na prvem linku. zanima me kam se kaj priključi.
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
XOR World
zariban cilinder
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 9:30 pm
Kraj: Litija

Re: Tomos APN6 vezava akumulatorja

Odgovor Napisal/-a XOR World »

Mogl bi pisat gor oznake '~' in '+'. diagonalno od plusa je minus, diagonalno od '~' (kar pomeni izmenično) pa je tudi izmenično.
SlikaSlikaSlikaSlika
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Tomos APN6 vezava akumulatorja

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Na posnetku izgleda, kot da imaš nekaj izmenične napetosti zraven. Morda imaš res usmernik narobe priklopljen?
Priklopi, kot ti je xor world napisal, da so oznake.
Če imaš akumulator, potem tistega elektrolita sploh ne potrebuješ. Rabiš samo dva folijska, enega med nožico za vhod regulatorja na maso 1uF in drugega med izhodom in maso, 1uF bo tudi dovolj. Ta dva naredita delovanje regulatorja stabilno, tisti večji elektrolit je pa v primeru, da je akumulator na isti veji, nepotreben. Akumulator ti pobere vse špice.
Je pa še ena možnost- pod prostim tekom je napetost na hod regulatorja prenizka, da bi ti na izhod dal nastavljeno (14,5V) in zato ti lahko niha.
Zategni plin in drži par sekund, medtem pa meri, če bo še nihalo.
Odgovori