Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
apn_6
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Jul 15, 2010 10:16 pm

Re: apn 6 5 prestava...

Odgovor Napisal/-a apn_6 »

10€ sta oba nova zobnika!!!
Uporabniški avatar
TomosDealer
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Jul 27, 2011 5:43 pm
Kraj: Maribor

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a TomosDealer »

kaj ima ker kakšne izkušnje z 6. brzino pri apn/atx/ctx/bt ?? kak se bi to dalo naredit :P ?
Tuning is like a drug ... >:3
tomy
vplinjač
Prispevkov: 463
Pridružen: Po Apr 05, 2010 1:51 pm

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a tomy »

Na tem forumu so mislim da trije, ki imajo izkušne s tem: PVL, pomartin, pich . Lahko ti že jaz povem, da moraš vse drzge stvari prej stunat, kot pa dat 6. prestavo noter. Ti lahko tudi drugi povejo, če ne verjameš ;)
apn6s freek
auspuh
Prispevkov: 786
Pridružen: Pe Jun 25, 2010 3:12 pm

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a apn6s freek »

mislim da ma neke izkušnje tudi saleso
drugače ti pa povem da to bres veze da daješ za foro not
če maš neke kanale ter majhno uporabno območje je super drugače pa čisto vstran vržen denar
bistvo 6. prestave je da je razlika v menjavanju prestav samo za kakih 3000 rpm tako da motor ostane v delovnem območju izpuha da razvrti dokonca...
če sem se kaj zmotil me popravite...
tudi sam še nimam nekih izkušenj vendar v bližnji prihodnosti tudi verjetno pride na moj motor vendar imam kot izp. kanala 195...
verjetno bom tudi rabil...
lp.
če bi bili skuterji zanesljivi bi jih tudi poštarji imeli ;)
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

ne splaca se to delat ker tudi 5o redko kdaj razvijes do konca
apn6s freek
auspuh
Prispevkov: 786
Pridružen: Pe Jun 25, 2010 3:12 pm

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a apn6s freek »

hehe ne da se ne splača to je za užitek maximalno in to bom imel ker so to moje sanje bom porihtal to
če bi bili skuterji zanesljivi bi jih tudi poštarji imeli ;)
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a pomartin »

če je volja, je vedno tudi pot :D
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Pata »

slišau sem da pri večjih batih pri tomosih pride problem pri teži bata in da ojnico enostavno odtrga ali polomi spodnji ležaj ojnice... zdaj a bi ojnica še mela probleme če bi se na 42 npr batu znebil malo teže da bi od znotraj ga mal pobrusil npr..? in pa če bi brez predelovanja bata tole prenesla derbi dirkalna ojnica ? ker me nek muči zdaj k bom meu lamota mi ponoči ne da miru spat ojnica k nazadnje na sl42 mi je ojnico odtrgalo kar pa je pomoje posledica težkega bata? uglanem rabm nekoga da mi tole razloži.. lp
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a pomartin »

tole je larifari... res je, da tomos gredi niso nevemkako uravnovešene, in zato pri večjih batih motor rad na nekih obratih malo potrese, sam to pa je tudi to...
Sosed je do zdaj imel 3 lama cilindre fi42, na 10 sorni ojnici, eden je bil replika d6, drugi replika senior, tretji pa "piljen senior". Usi so šli vedno kolkr je cilinder dau iz sebe, ojnice pa ni nikoli nobene utrgalo....
Tole da ti je odtrgalo ojnico, pa je najbrš posledica kilometrine, ali pa si imel ravno tako srečo, da si dobil gred s slabo ojnico...
Kupi novo gred z CKR ojnico in ne boš imel nobenih problemov.
bol star bol nor!
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

pomartin napisal/-a:tole je larifari... res je, da tomos gredi niso nevemkako uravnovešene, in zato pri večjih batih motor rad na nekih obratih malo potrese, sam to pa je tudi to...
Sosed je do zdaj imel 3 lama cilindre fi42, na 10 sorni ojnici, eden je bil replika d6, drugi replika senior, tretji pa "piljen senior". Usi so šli vedno kolkr je cilinder dau iz sebe, ojnice pa ni nikoli nobene utrgalo....
Tole da ti je odtrgalo ojnico, pa je najbrš posledica kilometrine, ali pa si imel ravno tako srečo, da si dobil gred s slabo ojnico...
Kupi novo gred z CKR ojnico in ne boš imel nobenih problemov.
Pod to se podpišem...

Meni osebno ni nikoli vtrgalo ojnice (mopedi, crosi, gokard, skuterji,...)odtrgalo je jo le prjatlu, ki je na svojem crossu menjaval samo batne obročke. Ustvaril se je luft na vseh ležajih (oba na ojnici). Ker je je z ene strani nabijal bat, z druge gred, je ojnico zlomilo in bat. Res pa da je bil zadeva dotrajana (96)...
Odgovori