BT obratomer na Alpinota

Vse kar se tiče mopedov
Uporabniški avatar
glavca1
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 04, 2013 11:59 am
Kraj: Dolenjska

Re: BT obratomer na Alpinota

Odgovor Napisal/-a glavca1 »

filius napisal/-a:Sem naredil celo znanost na teh obratomerih, pa sem na koncu le ugotovil kaj je narobe, sem jih ene par obudil od mrtvih ;)

Ampak bom mal zajeban kot so drugi, in nebom povedal kaj jih jebe. Bom sam reku da je v 80% kriva priključitev brez regulatorja. Upor je pa v osnovi prešvoh, in se ta problem odpravi z montažo 5W upora, je pa potem problem s placom, ker ga komej nazaj zapreš...
Sej regulator je na Alpinotu... Placa za drug upor je pa zihr zadost, ker je odprt obratomer brez zadnjega pokrovčka ;)
_____________Tomos AlPiNo 2009_____________
->če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: BT obratomer na Alpinota

Odgovor Napisal/-a filius »

glavca1 napisal/-a:
filius napisal/-a:Sem naredil celo znanost na teh obratomerih, pa sem na koncu le ugotovil kaj je narobe, sem jih ene par obudil od mrtvih ;)

Ampak bom mal zajeban kot so drugi, in nebom povedal kaj jih jebe. Bom sam reku da je v 80% kriva priključitev brez regulatorja. Upor je pa v osnovi prešvoh, in se ta problem odpravi z montažo 5W upora, je pa potem problem s placom, ker ga komej nazaj zapreš...
Sej regulator je na Alpinotu... Placa za drug upor je pa zihr zadost, ker je odprt obratomer brez zadnjega pokrovčka ;)
V tvojem primeru je placa ogromno, ampak ni nujno da bo upor rešil probleme. Zdej nevem kako je ampak obratomer bi se moral v vsakem primeru premaknit, tudi če ni na BT štromu, vendar bi se moral premaknit za caa. 2000 opretov "v minus".

Tako da probaj zamenjat upor, potem pa poročaj...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
glavca1
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 04, 2013 11:59 am
Kraj: Dolenjska

Re: BT obratomer na Alpinota

Odgovor Napisal/-a glavca1 »

filius napisal/-a:
glavca1 napisal/-a:
filius napisal/-a:Sem naredil celo znanost na teh obratomerih, pa sem na koncu le ugotovil kaj je narobe, sem jih ene par obudil od mrtvih ;)

Ampak bom mal zajeban kot so drugi, in nebom povedal kaj jih jebe. Bom sam reku da je v 80% kriva priključitev brez regulatorja. Upor je pa v osnovi prešvoh, in se ta problem odpravi z montažo 5W upora, je pa potem problem s placom, ker ga komej nazaj zapreš...
Sej regulator je na Alpinotu... Placa za drug upor je pa zihr zadost, ker je odprt obratomer brez zadnjega pokrovčka ;)
V tvojem primeru je placa ogromno, ampak ni nujno da bo upor rešil probleme. Zdej nevem kako je ampak obratomer bi se moral v vsakem primeru premaknit, tudi če ni na BT štromu, vendar bi se moral premaknit za caa. 2000 opretov "v minus".

Tako da probaj zamenjat upor, potem pa poročaj...
A priklopljen je prov na trobljo in na grušt?
_____________Tomos AlPiNo 2009_____________
->če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: BT obratomer na Alpinota

Odgovor Napisal/-a filius »

Da, siva gre na maso, rdeča pa na +12V torej hupa...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori