Projekt: Primorska Štjrka

Predstavite nam svoj projekt
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Projekt: Primorska Štjrka

Odgovor Napisal/-a tomosak »

Pata napisal/-a:
danijel_16 napisal/-a:daj poslikaj malo peskalnico in pribor, ki ga ti uporabljaš za peskanje :P
lp
Evo... Predučerišnem je prvič zalaufla peskalnica in je popolnoma doma narjena... in gor ni vloženga niti centa... res je da povsot puša in da ni estetska ampak dela dobro za popizdit... Razn tega da je enkrat že razgnalo šlauf... Uglaunem nek velik gasilni aparat sm dobu doma in naredu ven... šoba je tudi doma narjena in nima nobenga venturi efekta... Notr gre pa ene 75kg peska. Drgač pa se vidi na slikah tam rezervar in airbox od neke stare gilere k štimam... ja tisti airbox bom obnovu vem da sm zmešan :roll:

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika


Drgač pa kot zanimivost sem v petek šel iskat novo bombulo za co2 in sm jo dobu od pivovarne union 8-) Aja drgači to je druga delavnica... tle se štima vozila z četri kola ali več... Una je sam za motorje in mat ma avto spravlen tam...

SlikaSlikaSlikaSlika

Se oproščam za OFF.
hitr prodej to plinsko bombo zna bit smrtno nevarno :!:
:D
drgač pa zanimiva peskalnica ja :)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
benko
zobnik
Prispevkov: 167
Pridružen: Pe Nov 02, 2012 10:01 pm

Re: Projekt: Primorska Štjrka

Odgovor Napisal/-a benko »

povej mal vec kako si naredu tola stvarco za peskat :P
Loredan
Mojster
Prispevkov: 136
Pridružen: To Dec 08, 2009 5:41 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Projekt: Primorska Štjrka

Odgovor Napisal/-a Loredan »

benko napisal/-a:povej mal vec kako si naredu tola stvarco za peskat :P
to si šou po merah delat?
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Projekt: Primorska Štjrka

Odgovor Napisal/-a Pata »

ne tole sm naredu na pamet... no mal sm prekopiru od strica k ma 5 peskalnic pa sm mal pogledu patent pa je zelo enostavno... Pol sm pač neki na pamet naredu seveda to bom še izpopounu... to je samo da sm preveru da se patent obnese...
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Projekt: Primorska Štjrka

Odgovor Napisal/-a Pata »

Use cevi so 3/8" s premerom cevi določaš pretok zraka. Odspodej je neka shema nahitro narjena kako je to narjeno... moja zadeva laufa na 8barih in majhnem pretoku zraka šoba na koncu je 4mm... zadeva dokler je na 8 barih enostavno luknja rijav pleh... pleha ga ne moreš niti držat... problem je ker v eni minuti pade tlak z 8 na 3 bare...ko pade pod 7barov mečeš samo pesek stran... ampak okej... itak 25kg peska je 1€ :D Tisti rezervar in airbox sem speskal z približno 10kg peska... torej poraba ni neki huda seveda pa je treba mašino naštelat z ventilom ki gre odspodej iz rezervarja... Uglaunem presenetljiva moč za majhno zmogljivost kompresorja in še šoba nima venturi efekta... Nasledni teden pride keramična venturi šoba, šlauf od hidravlike jeklen noter.. ta je zdaj s platna in mi ga skozi prebiva... in peskalnico bom priklopu na rootsov vijačni kompresor s tremi vijaki zmogljivostjo do 50BAR ampak bom reduciru na 15bar ker nočem met kakšne eksplozije v delavnici in pretokom 1000L/min... Tale kompresor k mam zdaj ima 200L/min se mi zdi nisem siguren in pa 400L prostornine... kar ni dovolj saj peskaš 2min pa je konec zgodbe.

Se oproščam za zaporeden post ampak mi je potekel EDIT... lp.
Priponke
peskalnik.png
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Odgovori