BT-50 10km

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: BT-50 10km

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

KVASoooO napisal/-a:Smem vprašat, kje ste varili?
To bi pa Ojo znal povedat
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: BT-50 10km

Odgovor Napisal/-a PVL »

Samo malenkost, spodnji rob stence je najbolje če je zaobljen,ne v špico.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: BT-50 10km

Odgovor Napisal/-a Pich »

PVL napisal/-a:Samo malenkost, spodnji rob stence je najbolje če je zaobljen,ne v špico.
In to velja tudi za deljene pretočne kanale, ker nekateri delajo v špico in s tem zj***jo flow.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: BT-50 10km

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

PVL napisal/-a:Samo malenkost, spodnji rob stence je najbolje če je zaobljen,ne v špico.
A to verjetno zaradi povratka zmesi nazaj?
Čisto možno, ker se vse vrtinči, oster rob pa zmes "sili" k ravni poti in lahko predstavlja večji upor, kot zaobljen rob, če zmes prileti pod kotom.
Zna bit pa problem, ker je pregrada tanka in glede na njeno dolžino ni možno narediti dovolj okroglo. Bom malo posnel, a mislim, da za mojih 10km, ki so mi cilj, je v vsakem primeru dovolj pretoka tam čez.

Kje mislite, da bi še lahko bilo ozko grlo setupa? Pretočni? A jih poširim al ni treba?
Sesalni kanal je cel enakega preseka in lepo speljan, pripravljen za ferg 24mm, morda bom dal tudi kaj manj, recimo 21mm.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: BT-50 10km

Odgovor Napisal/-a Pich »

Mislim, da bi moral še malo poravnati spodnji rob sesalnega kanala, da bi bil celoten spodnji rob v isti liniji. vsaj na slikah se vidi, kakor, da je zaokrožen. Saj malo že mora biti, vendar samo na robovih.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: BT-50 10km

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Potem bi bil presek okna dosti večji od preseka celega kanala. Zdaj je enako povsod.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: BT-50 10km

Odgovor Napisal/-a Pich »

ro-bi napisal/-a:Potem bi bil presek okna dosti večji od preseka celega kanala. Zdaj je enako povsod.
Od prirobnice pa do okna se mora sesalni kanal postopoma širiti. Ploščina sesalnega okna mora biti vedno večja od površine na prirobnici. Boš moral še malo piliti, če boš hotel optimalen rezultat. Pri piljenju cilindra ni bližnic. Vem pa, da je sesalni kanal pri bt-ju, ko ga je potrebno piliti presneto dolg. Počasi se mi svita, zakaj za"tunanje" cilindra porabiš tako malo časa.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: BT-50 10km

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Tebi se ne svita v pravi smeri.
Sesalni kanal sem nehal obdelovati točno v trenutku, ko je bil tak, kot sem želel. In to je popolnoma enak presek odprirobnice vplinjača pa do okna. S tem se ohrani hitrost polnjenja, pretok je čimbližje laminarnemu.
Možno je, da bi z večanjem kanala proti oknu za par stopinj še kaj pridobil, ampak po prebranem v to malo dvomim.
Predlagajo za 10% večji presek od grla vplinjača in ta presek z čimmanj spremembami do okna.
Za razširiti kanal bi porabil še max. 1 uro.
Sicer ne vem, koliko je porabil Ojo za izpušnega- to bo moral napisat sam, potem bom še jaz prištel svoje in na koncu se bo videlo, koliko ur za koliko km.
p.s.
Pich- koliko konj je imel tvoj najboljši BT cilinder in koliko ur si ga matral?
ice t
zariban cilinder
Prispevkov: 131
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 4:35 pm

Re: BT-50 10km

Odgovor Napisal/-a ice t »

Spodnji rob sesalnega kanala,še lahko vsekakor malo bolj zravnaš tak kot ti je Pich povedal,ker tam tak ni nevarnosti za obročke in tudi polnjenje bo lepše kot kanal,ki se odpira postopno :) Drugače pa samo predlog ;)
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: BT-50 10km

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

O.k., bom zravnal. To je verjetno dobro, da se odpre čimbolj naenkrat, da cukne zmes notri, če pa odpira postopoma, se sunek ublaži in slabše napolni.
Logično.
Hvala,
lp
Robi
Odgovori