Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
jdivja2
glava cilindra
Prispevkov: 570
Pridružen: Ne Dec 13, 2009 8:52 am
Kraj: Negova

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a jdivja2 »

aljo69 napisal/-a:vilce od youngsterja so enake kot a35 ? baje so mal širše ? pašejo pol litke a35 gor al ne ?
jas mam vilce od novega alpinoja ki so enake kot od youngsterja na a35 malo so širše ja samo pašejo litke gor če pa je kaka zračnost pa malo podložiš z strani tak mam jas nareto
največja štajerska laž je To še spijemo pa gremo
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Še enkrat, mam apn6s z brezplatinskim 12V štromom. Problem je, ker sploh ne meče iskre. Svečka ne bi smela bit kriva, saj je nova. Črn kabel za cinšpulo ni precvikan, tudi stikalo za kratki stik ni zataknjeno, tak da jaz počasi obupavam...
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Tadi napisal/-a:Še enkrat, mam apn6s z brezplatinskim 12V štromom. Problem je, ker sploh ne meče iskre. Svečka ne bi smela bit kriva, saj je nova. Črn kabel za cinšpulo ni precvikan, tudi stikalo za kratki stik ni zataknjeno, tak da jaz počasi obupavam...
Čene druzga zameni celo plato. Ni nevem kakšen deu drago pa tut ni. Al pa je špula fuč.
Uporabniški avatar
z@n
predelana mašina
Prispevkov: 1567
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:16 pm
Kraj: Kamnik

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a z@n »

Kok je normalna cena zato da ti da eno pušo v glavo? pač navoj sm posneu pa mi je en reku da mi za 50e nardi pušo, sam men se to zlo velik zdi, pa če kdo koga pozna k tut to dela?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

z@n napisal/-a:Kok je normalna cena zato da ti da eno pušo v glavo? pač navoj sm posneu pa mi je en reku da mi za 50e nardi pušo, sam men se to zlo velik zdi, pa če kdo koga pozna k tut to dela?
si se zatipkal in mislil 5e ?

več kot 10e ni vredno !
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a koroman »

kako glavo sploh?
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
z@n
predelana mašina
Prispevkov: 1567
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:16 pm
Kraj: Kamnik

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a z@n »

koroman napisal/-a:kako glavo sploh?
Ja v glavo motorja oz kapo, kokr ti je ljubše...
jdivja2
glava cilindra
Prispevkov: 570
Pridružen: Ne Dec 13, 2009 8:52 am
Kraj: Negova

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a jdivja2 »

jdivja2 napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:vilce od youngsterja so enake kot a35 ? baje so mal širše ? pašejo pol litke a35 gor al ne ?
jas mam vilce od novega alpinoja ki so enake kot od youngsterja na a35 malo so širše ja samo pašejo litke gor če pa je kaka zračnost pa malo podložiš z strani tak mam jas nareto
evo če ti pomaga tak mam jas gor na mojem:

Slika
največja štajerska laž je To še spijemo pa gremo
Uporabniški avatar
kirezagar
glava cilindra
Prispevkov: 633
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 1:42 pm
Kraj: Slakov rojstni kraj

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a kirezagar »

LP!

1) A kdo ve, zakaj men teče (pri ATXu) benz in olje iz fergazerja, okol pod cilindrom in na dušilcu? (dihtnge so v redu)
2) Zakaj mi pri A3 noče lepo premenat v višjo brzino, ampak cuka in cuka, pa gas spusim pa dodam pol pa premena?

Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

kirezagar napisal/-a:LP!

1) A kdo ve, zakaj men teče (pri ATXu) benz in olje iz fergazerja, okol pod cilindrom in na dušilcu? (dihtnge so v redu)
2) Zakaj mi pri A3 noče lepo premenat v višjo brzino, ampak cuka in cuka, pa gas spusim pa dodam pol pa premena?

Hvala za odgovore.
to je avtomatik ... lepše šalta če spustiš gas ... saj pri vseh motorjih moraš spusti gas sklopko in mejaš brzino in tu je isto ... men clo noče prestavit z polnim gasom ... kar je uporabno za kak hrib ... pol pa spustiš in je v drugi pa gremo naprej :)

jan hvala za sliko !
Odgovori