Atx-ctx

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
nocni voznik
glava cilindra
Prispevkov: 641
Pridružen: Če Avg 18, 2011 9:23 pm
Kraj: domžale

Re: Atx-ctx

Odgovor Napisal/-a nocni voznik »

ma en dan si uzam cajt pa razkopl mašino sj te mašine so res enostavne k bi naredu res neumnost če bi ga zrd tega prodau
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Atx-ctx

Odgovor Napisal/-a tomosak »

nocni voznik napisal/-a:ma en dan si uzam cajt pa razkopl mašino sj te mašine so res enostavne k bi naredu res neumnost če bi ga zrd tega prodau
ma al ni sm to ni hudič da je ta motor preklet.. al se čez en tedn spet neki zjebe... nikol ni mir pa je biu že usak del rihtan use tk k treba pa useen..
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
nocni voznik
glava cilindra
Prispevkov: 641
Pridružen: Če Avg 18, 2011 9:23 pm
Kraj: domžale

Re: Atx-ctx

Odgovor Napisal/-a nocni voznik »

tomosak napisal/-a:
nocni voznik napisal/-a:ma en dan si uzam cajt pa razkopl mašino sj te mašine so res enostavne k bi naredu res neumnost če bi ga zrd tega prodau
ma al ni sm to ni hudič da je ta motor preklet.. al se čez en tedn spet neki zjebe... nikol ni mir pa je biu že usak del rihtan use tk k treba pa useen..
prekleta je moja dtjka k je pa res ćist skos neki treba prec k jo kupm drug dan utrga glavno gred,čez kak mesc skrivim zadno feltno kak tedn za tem spusti semering na vilcah in pred tednom začne sklopka drset plus to da je bat na koncu... tko da ta tomos ni neki k so deli pucen za dtjko sm dau pa za semeringe u viilcah 70 eur...
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Atx-ctx

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Je odvisno kje kupiš semeringe :P
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
nocni voznik
glava cilindra
Prispevkov: 641
Pridružen: Če Avg 18, 2011 9:23 pm
Kraj: domžale

Re: Atx-ctx

Odgovor Napisal/-a nocni voznik »

Kamion napisal/-a:Je odvisno kje kupiš semeringe :P
ble so kuplene original od yamaha pa so 70 eur za očetovo tdm 900 so pa isto 70eur
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Atx-ctx

Odgovor Napisal/-a golnar »

če jh bi šel pa kupt v neko lokalno štacuno z tesnilno in ležajno robo bi dal pa 20 eur.

PS: sm se tut sam 1x zajebov...
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Atx-ctx

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

golnar napisal/-a:če jh bi šel pa kupt v neko lokalno štacuno z tesnilno in ležajno robo bi dal pa 20 eur.

PS: sm se tut sam 1x zajebov...
Čeprov te semeringi pa posnemala za vilice so včasih takih čudnih dimenzij da jih v navadni trgovini zelo teško dobiš.
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Atx-ctx

Odgovor Napisal/-a tomosak »

evo pa le nismo obupali smo zrihtal zadevo.. :) sicer že zdavnaj ampak nisem imel časa naložiti slike..
Mašina se je takrat komplet razkopala, vse se je spucalo, nova tesnila in vse zložilo in nalil novo olje Motul transoil 10w30.. :) Zamenjal sem ga tudi v alpinotu, in se pozna razlika, veliko lepše se šalta, mehkeje tako da samo še en mi naj reče da se ne splača dat 14€ za liter tega olja.. menjam itak 1x letno in je res ok olje priporočam ga vsem! :)
Vzrok tega da mi je vztrajnik tako postružilo je pa da je bil iz notranje strani preveč podložen, namreč z tremi podložkami mogle bi biti pa samo 2 tako da je kajla na pol oziroma še manj držala vztrajnik in je enkrat moralo to naredit.. tako da Tam spadata samo 2 podložki.. :roll:
Ob tem sem še zamenjal štrom ker se je prejšnji navadni 6v štrom razštelaval kar naprej, in ga nadomestil z 12v50w brezplatinskim in laufa odlično.. :P
Pred kratkim sem še menjal sprednje vilice ker so bile prejšne čisto trde, najbrž zaradi tega ker jih je zategnilo ko smo švasali nosilce.. nevem.. Uglavenem zamenjal sem jih za btjove vilice, in so te ok le 1 nosilec smo pošvasali, potem prebarvali in sestavili.. :D laufajo ok, pelje se veliko lepše.. :)
Aja, ob tem sem še zamenjal ležaja v sprednji feltni ker je bil eden že zelo zluftan pa sem zamenjal oba.. :D

Evo pa še nekaj slik da ne bo samo nakladanje.. :lol:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Atx-ctx

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Katero olje si imel prej da se pozna taka razlika?

Jaz imam
Castrol GTX3 Protection+ 15W-40
pa prav lepo šalta.

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Atx-ctx

Odgovor Napisal/-a tomosak »

Kamion napisal/-a:Katero olje si imel prej da se pozna taka razlika?

Jaz imam
Castrol GTX3 Protection+ 15W-40
pa prav lepo šalta.

LP M
v alpinotu nevem ker olje je bil, ker od nakupa sem ga zdaj prvič menjal.. v atxa sem pa preje dajal en navaden olje iz Leclerca, 5l za 15€.. 15w30.. in res se pozna razlika.. :)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Odgovori