Alpino tuned by Drejc28

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Alpino tuned by Drejc28

Odgovor Napisal/-a denso26 »

Pred kratkim se je dodelano mašinco zalaufal, Vidu sem dal delat primerno glavo za moj cilinder.
Slika
(ni blo glih pospravljeno :roll: )
Danes se je štelalo z membranskim fergom ibea 24mm, moped se je res noro zavrtel v prostem teku.
Slika
No, ko je stvar glih dobr zapela, sem se mislil it peljat pa moped ni hotel užgat, pa slabo kompresijo je imel,in dam glavo dol in vidim hudiča.
Slika
Še zdaj mi ni glih jasno, kako je prišlo do tega, cilinder jo je odnesel brez praske, ni nič počlo al pa kej. Če se komu kej svita kako je do tega lahko prišlo kar z besedo na dan, sigurno pa ne sme bit zarad prevelike temperature ker sm cilindr ves čas tipal in ni blo prehudo. :?
https://t.me/pump_upp
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Alpino tuned by Drejc28

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

na batu je videti kot da bi bil v njemu odtisnjen delček batnega obročka ali mogoče valčka igličnega ležaja na ojnici....
to je mogoče povzročilo pokanje bata... :?


drugače me pa zanima kje si dobil tale obratometer in koliko si odštel za njega?

LP
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Alpino tuned by Drejc28

Odgovor Napisal/-a denso26 »

tomosjakarac napisal/-a:na batu je videti kot da bi bil v njemu odtisnjen delček batnega obročka ali mogoče valčka igličnega ležaja na ojnici....
to je mogoče povzročilo pokanje bata... :?


drugače me pa zanima kje si dobil tale obratometer in koliko si odštel za njega?

LP
Tole glede igličnega ležaja se mi ne zdi smiselno, ker je iglični ležaj nov, gred pa tudi na novo zaprešana z ckr ojnico, bom jutri malo bolje pogledal, ker vzrok je treba najt preden se kupi nov bat itd....
Obratomer je pa od uporabnika @golnar, tako da zna on več povedat o njem.
https://t.me/pump_upp
akasa
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 4:59 pm
Kraj: bliz krškega

Re: Alpino tuned by Drejc28

Odgovor Napisal/-a akasa »

2x ni za rečt da je iglični ležaj zdrubilo... Men se je 1x zgodilo da se je nou iglični razleto (na orginal apn mašini z novo blajrco in batom!)
triac
zažgan bat
Prispevkov: 87
Pridružen: Če Feb 18, 2010 11:21 pm

Re: Alpino tuned by Drejc28

Odgovor Napisal/-a triac »

Tole se mi zdi, da je zatič od batnega obročka, verjetno ti ga je vn vrglo. Batni obroček verjetno nima stičišče na sredini izpušnega kanala, kot je viditi po sliki.

Lp, Matija
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Alpino tuned by Drejc28

Odgovor Napisal/-a PVL »

Glede na veliko število odtisov na novem batu ti je očitno nekaj prišlo med bat in glavo-kaj točno boš pa sam najlažje ugotovil.
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Alpino tuned by Drejc28

Odgovor Napisal/-a denso26 »

triac napisal/-a:Tole se mi zdi, da je zatič od batnega obročka, verjetno ti ga je vn vrglo. Batni obroček verjetno nima stičišče na sredini izpušnega kanala, kot je viditi po sliki.

Lp, Matija
Stičišče obročkov je na usisnem kanalu, ki je v mojem primeru zafilan, sam sem začel sumit nepravilno obliko izpušnega kanala, preširok pa ne bi smel bit saj je na 70% bom pa še enkrat izmeril, robovi so bili vsi lepo pobrani da niso bili ostri, iglični ležaj tudi ni krivec ali katerikoli drugi mehanski del, saj je bilo vse na svojem mestu. Sem danes vzel narazen in preveril situacijo, cilindr je pa fuč. kot se vidi na izpušnem kanalu, kjer se je zadelo ob zgornji in spodnji rob. Sicer sm pa moral bat malo pošmerglat da je padu čez vrat, ker je biu izgleda cilindr na vratu malo stisnjen ampak zaradi tega ne bi smel bit bat ful nestabilen? Treba bo kupit nov cilindr in bat, ko bo spet malo časa pa denarja pa bo stvar morala špilat, ker stvar se je dokazala da bi blo neki iz nje :D .
Slika
Slika
Slika
https://t.me/pump_upp
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Alpino tuned by Drejc28

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Škoda ker je tok cilinder uničilo. Če je bil stik obročkov na vrhu cilindra nima veze, ker stik itak nikoli ne pride dovolj nizko, da bi laufu čez kanal. Zgleda da je vzrok preširok izpušni kanal, oziroma zlgeda kot da bi ti bat zakipal b zgornji rob. 70% širine si meru na portmapu ali dejansko okoli bata?
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Alpino tuned by Drejc28

Odgovor Napisal/-a denso26 »

KVAS napisal/-a:Škoda ker je tok cilinder uničilo. Če je bil stik obročkov na vrhu cilindra nima veze, ker stik itak nikoli ne pride dovolj nizko, da bi laufu čez kanal. Zgleda da je vzrok preširok izpušni kanal, oziroma zlgeda kot da bi ti bat zakipal b zgornji rob. 70% širine si meru na portmapu ali dejansko okoli bata?
Dejansko okoli bata.
https://t.me/pump_upp
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Alpino tuned by Drejc28

Odgovor Napisal/-a PVL »

Očitno je zapelo v izp. kanal. Tolk kokr je poškodovalo kanal ga povečaj in naredi radij na zgornjem robu, kolkr je potrebno povečaj kanal tudni na dol-da se znebiš poškodbe. Tudi če bodo koti malo večji lahko kompenziraš z glavo, cilinder mi ne zgleda za stran.
Odgovori