GILARDONI 74CC SPRINTER

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Super, take rabmo!
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a prlek »

Lepo videti domaco livarno :D S cim ste kurili, s koksom?
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

prlek napisal/-a:Lepo videti domaco livarno :D S cim ste kurili, s koksom?
kurili smo z ogljem. prvo smo poskusili s briketi, a ni zadosti dvignilo temperature. potem smo vzeli navadno lesno oglje in zadeva je segrela brez problema ;)
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a macula »

Koliko litrov ima priblizno tale "posoda" v kateri si talil. Midva z bratom sva talila tako svinec za potapljaške uteži, 10kg cca 10l kvadratni profil podoben tvojemu sva zakopala med žareče oglje, vse skupaj pa je bilo v pol metra globoki luknji skopani v pesek, pa sva potrebovala nekje 1 uro da sva stalila 10kg svinca.
Kaj nebi bilo bolje od gline uporabiti livarski pesek? Čeprav še vedno nevem kje ga lahko v sloveniji kupim. Videl pa sem tudi neke doma zmešane peske..
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a Pich »

En nasvet. Namesto peska ali gline lahko drugič uporabiš aluinvest. To je podobna zadeva kot mavec, le da se strjuje počasneje. Tudi mavec je za litje aluminija dovolj dobra rešitev.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Pich napisal/-a:En nasvet. Namesto peska ali gline lahko drugič uporabiš aluinvest. To je podobna zadeva kot mavec, le da se strjuje počasneje. Tudi mavec je za litje aluminija dovolj dobra rešitev.
Menda zelo dobra rešitev, na netu je kar neka za videt od tega. Zanima me pa zato ker bom očitno tudi sam moral uliti kakšen cilinder ali glavo.
LP
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

tomosjakarac napisal/-a:največji problem je izdelava dobrega kalupa...s prijateljem sva po več poskusih na koncu izbrala glino. v posodo smo dobro natlačili glino in nato vanjo uprešala originalno gilardonijevo glavo (zaradi ujemanja reber). potem sem kalup "izrezljal" v takšno obliko kot sem si zamislil (večja rebra, drugačna postavitev stojnih vijakov). potem smo na kovaškem kurišču s podpihom stalili uničene tomosove glave (tako smo bili prepričani, da bo material pravi) in nato zalili kalup. edino napako smo naredili, ker gline nismo spekli in je zato v sebi imela še nekaj vlaga, katera je pri litju zavrela in v območju zgorevalnega prostora naredila poroz. ta poroz sem kasneje izreskal in ga nanovo navaril. glavo je potrebno le še speskati in ji ostružiti zgorevalni prostor.
Moram reči da ste carji, vsa čast vam.
LP
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Mi smo talili bate od avtomobilov in kamjonov, pa nam je tudi kar dobro uspelo, breh kake poroznosti. Smo pa samo zalivali vsisne kanale na alu cilindrih in en blok pri izdelavi lamele.
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a denso26 »

Lepo ustvarjate. Vidim da se ne bojite izzivov :D
https://t.me/pump_upp
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

@macula: posoda ima prostornino 1,2l aluminija je pa bilo 1l se pravi okrog 7.8kg ;) sicer je bilo preveč, ampak rajši preveč kot premalo. za stalit smo potrebovali recimo pol do 3/4 ure.

@Pich: problem s mavcem je, da bi originalno glavo precej težko potegnili ven brez poškodbe kalupa...idealna rešitev bi bila livarski pesek...

drugače pa hvala za spodbudo 8-) se trudimo po najboljših močeh ;)
Odgovori