Tomos BT Express Performance

Predstavite nam svoj projekt
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Rookie j.
Mojster
Prispevkov: 193
Pridružen: To Sep 07, 2010 9:24 pm

Re: Tomos BT 50 pitarda :D

Odgovor Napisal/-a Rookie j. »

KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT 50 pitarda :D

Odgovor Napisal/-a KVAS »

:O , brez besed, lepo ga obrne!
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT 50 pitarda :D

Odgovor Napisal/-a KVAS »

No evo napredek. odloču sm se da naredim nove clip-one ker so mi bili uni preglomazni pa še mal nerodni so bli ker nism mogu ročke not zapelat ker se je šalčka za olje udarla v clip. Tko da sm se dons kr doug cajta ukvarju s tem, pa mi je nakonc kr ratal, sm zadovoln. No pa še pogruntu sm sistem, da zdej gas lepo teče in ga vrača tkoda ju3 bom probu naštelat kokr se zagre. Sm mogu nardit nov nosilc, nanga sm pa pršvasu matico pa notr zašraufu tisti zadevo za regulirat napetost zajle. Pol sm celotno gas ročko zdru, zamenu zajlo in pa vse lepo namastil, tkoda bi mogl funkcionirat za neki časa. Sm pa že pocufu vse nalepke dol z motorja, tko da bojo zdej počas priprave na štrihanje. To je vse, še slikce:

Slika
Slika
Slika
baykerkajic
vplinjač
Prispevkov: 261
Pridružen: Sr Avg 11, 2010 9:23 am
Kraj: Radeče

Re: Tomos BT 50 pitarda :D

Odgovor Napisal/-a baykerkajic »

nakonc bo prov lepi motor!! kaka bo pa brvna kombinacija? :D
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT 50 pitarda :D

Odgovor Napisal/-a KVAS »

baykerkajic napisal/-a:nakonc bo prov lepi motor!! kaka bo pa brvna kombinacija? :D
Ma z barvo sem še zmeri v taki dilemi da kr res ni. Gor bo vsekakor srebrn kot original spodni del(oklep in feltne) pa sm mislu neki tazga.

http://www.google.si/imgres?imgurl=http ... 40&bih=661
baykerkajic
vplinjač
Prispevkov: 261
Pridružen: Sr Avg 11, 2010 9:23 am
Kraj: Radeče

Re: Tomos BT 50 pitarda :D

Odgovor Napisal/-a baykerkajic »

jst bi na tvojem mestu dal grušt modr metalic in pa felgice sive al bele al pa polirane
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT 50 pitarda :D

Odgovor Napisal/-a KVAS »

No dele neki cajt nism pisu na temo, delu sm pa kr dost. Zdej opravlam predvsem priprave na štrihanje lotu sm se pa tut spremembe tanka, ker mi original ni všeč ker je izboklina na vrhu in me je mal omejevalo ko sm se hotu sklont. No to sm zdej odpravu in sm tut že pošvasu gor novo plato, sledi pa še izdelava pokrovčka. Izdelal mi ga bo oče na CNC. Ko sm brusu zvare sm naredu par luknc tkoda da mal spušča. To morm zaflikat je pa problem s tigom ker je zdej tok tanka stena zarad brušenja ratala da prec lukno prežge. Neki sm čaru s hladnim varjenjem pa mi ni ratalo(sploh se mi ne strdi zmes, pa sm zmešu kot je predpisano...). Pa še argona mi je zmankal tkoda je treba dat nafilat, tank mi bo pa verjetno en avtogeno povaril. Tillotsona sm zdej nastavu kot se zagre, laufa v vseh obratih tkoda to je zdej odpravleno. Če bo konc tedna lepo vreme bom probu gor PVL vžig pa mogoče pol kkšn posnetk sledi. Bo pa dele do konc tedna še ličarsko treba vse pripravt pol bom pa počas štrihu :D

No eno še slikce kako zdej zgleda moped:

Slika
Slika
Slika

lp, Simon
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Tomos BT 50 pitarda :D

Odgovor Napisal/-a pomartin »

si probu prslont palčko na lukno pa raztoipit? po mojih iskušnjah se tako flikanje obnese tud na zelo tankih pločevinah ;)
drugače pa zgleda super :D
sam tank bo mal majhen ;)
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Tomos BT 50 pitarda :D

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

če delaš na tak način zlo hitr dosežeš da švas poči. raje dobi enega da ti na autogeno naredi ker tam pa res lahko navlivaš kokr hočeš :) tank pa mal smešen zgleda k je raven na vrhu, bi lahko vsaj obdrzal zgornji del z čepom pa probal narest mal ovalno sam ok.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT 50 pitarda :D

Odgovor Napisal/-a KVAS »

pomartin napisal/-a:si probu prslont palčko na lukno pa raztoipit? po mojih iskušnjah se tako flikanje obnese tud na zelo tankih pločevinah ;)
drugače pa zgleda super :D
sam tank bo mal majhen ;)
Veš da sem probu sej problem ni zaflikat to mi gre na izi. Sam se ful počas dela ker prec lukno odpre na ene 3mm. Pol pa z debelo šibko švasam. Pa ma lsm pretiravi z brušenjem po so ble pa luknce :D Tank je pa manjši za dober liter nič več :D
Zaklenjeno