Tomos apn6(Tuned by Drejc28)

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
tomos<3
vplinjač
Prispevkov: 429
Pridružen: Če Dec 03, 2009 5:58 pm

Re: Tomos apn6

Odgovor Napisal/-a tomos<3 »

Ne, upam da ne tak dolg kot prejšnič ko ga je neki mašina zajebavala, ker se ni hotl dober perjet.
Slika
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Tomos apn6

Odgovor Napisal/-a pomartin »

menda je mašino že porihtal :D
js zdej čakam že 21 dni... ma precej prometa :P
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
tomos<3
vplinjač
Prispevkov: 429
Pridružen: Če Dec 03, 2009 5:58 pm

Re: Tomos apn6

Odgovor Napisal/-a tomos<3 »

Aha pol je kul. Heh gdor čaka dočaka so včasih pravl:D.
Slika
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: Tomos apn6

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Jaz ti takoj povem kaj je to. Te črne lise, to je v bistvu tekalna površina kera je bila cel čas v stiku z batom in obročki, tisti svetel del pa je tekalna površina kera ni bila v stiku z batom in obročki.
Finta tu je ta, da izgleda da cilinder med struženjem ni bil v centru in ni lepo zdrejalo, pol so pa najnesli nikasil in so očitno mislili da bojo zadevo z nikasilom zravnali, ampak je niso! Pa če sestaviš sedaj nazaj skupaj, bo motor še naprej deloval, vkolikor ti ni nikjer odtrgalo nikasila! To jim nesi nazaj pa jim v ikebano zabriši, ker to vsak vidi da ni na centru kateri to kaj takega dela, ker sledi honanjnja morajo biti manjše na tistem delu kjer bat teče, tu se pa jasno vidi kjer "samo" je bil bat v stiku z cilindrom.
Tako kot ti nimaš sreče z temi cilindri, tako nimam jaz sreče z avtomobili. :S



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Uporabniški avatar
tomos<3
vplinjač
Prispevkov: 429
Pridružen: Če Dec 03, 2009 5:58 pm

Re: Tomos apn6

Odgovor Napisal/-a tomos<3 »

sales0 napisal/-a:Jaz ti takoj povem kaj je to. Te črne lise, to je v bistvu tekalna površina kera je bila cel čas v stiku z batom in obročki, tisti svetel del pa je tekalna površina kera ni bila v stiku z batom in obročki.
Finta tu je ta, da izgleda da cilinder med struženjem ni bil v centru in ni lepo zdrejalo, pol so pa najnesli nikasil in so očitno mislili da bojo zadevo z nikasilom zravnali, ampak je niso! Pa če sestaviš sedaj nazaj skupaj, bo motor še naprej deloval, vkolikor ti ni nikjer odtrgalo nikasila! To jim nesi nazaj pa jim v ikebano zabriši, ker to vsak vidi da ni na centru kateri to kaj takega dela, ker sledi honanjnja morajo biti manjše na tistem delu kjer bat teče, tu se pa jasno vidi kjer "samo" je bil bat v stiku z cilindrom.
Tako kot ti nimaš sreče z temi cilindri, tako nimam jaz sreče z avtomobili. :S



L.p!



Aleš!

A da bi tako površno delali, svaka jim čast da so taki šalabajzerji. Je možno da je to naredilo zaradi zje*** igličnega ležaja ?
Slika
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: Tomos apn6

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Ja čisto možno, ker če gledaš malo vidiš kjer je bil cilinder v stiku z batom, to bi moralo biti vseposodi in ne nsamo na mestih!
Načeloma se to zaradi neustreznega ali obrabljenega igličnega ležaja nemore zgoditi, ker koliko sem gledal nalepljene slike se lepo vidi samo površinska"normalna" obraba ob utekanju cilindra, ampak ta bi se morala videti vseokrog in po celotni tekalni površini bata, ampak se v tvojem primeru na žalost nevidi, kar je lahko deformacija bata ali pa neenakomerno struženje cilindra.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Uporabniški avatar
tomos<3
vplinjač
Prispevkov: 429
Pridružen: Če Dec 03, 2009 5:58 pm

Re: Tomos apn6

Odgovor Napisal/-a tomos<3 »

Potem bo mnda kar res, da so zajebal pri drejanju ker mi je že prijatelj reko da se mu zdi da je "postran" vse skupaj. To je zdaj tak hin cilinder ?
Slika
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: Tomos apn6

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Pa niti ni hin, če ti je deloval brezhibno in si ga preventivno razdrl in je do zadnjega deloval, pa če ni nikjer odtrgalo nikasila, pol ni panike. Je res pa da ne deluje in ne da maximuma od sebe.
Do izpušnega kanala je zadeva normalna(od zmt proti izpušnemu kanalu)?
Če je, pol je sam kompresijski efekt dober, pol je nastradalo samo sesanje, ker ni tako velikega vakuma kot pri zdravem cilindru, ko se bat pomika proti zmt in je pred izpušnim.
Ker če je cilinder ves čas enakomeren, kot tudi mora biti, pol začne sesanje z dosti večjim vakumom kot v tvojem primeru.
Nazaj njim nesi, pa naj ti dajo 150€ nazaj, ti pa daj lepo cilinder na motor in se vozi.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Tomos apn6

Odgovor Napisal/-a pomartin »

lpo se zmeni z majstrom da ti zrihta ALU pušo...
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
tomos<3
vplinjač
Prispevkov: 429
Pridružen: Če Dec 03, 2009 5:58 pm

Re: Tomos apn6

Odgovor Napisal/-a tomos<3 »

sales0 napisal/-a:Pa niti ni hin, če ti je deloval brezhibno in si ga preventivno razdrl in je do zadnjega deloval, pa če ni nikjer odtrgalo nikasila, pol ni panike. Je res pa da ne deluje in ne da maximuma od sebe.
Do izpušnega kanala je zadeva normalna(od zmt proti izpušnemu kanalu)?
Če je, pol je sam kompresijski efekt dober, pol je nastradalo samo sesanje, ker ni tako velikega vakuma kot pri zdravem cilindru, ko se bat pomika proti zmt in je pred izpušnim.
Ker če je cilinder ves čas enakomeren, kot tudi mora biti, pol začne sesanje z dosti večjim vakumom kot v tvojem primeru.
Nazaj njim nesi, pa naj ti dajo 150€ nazaj, ti pa daj lepo cilinder na motor in se vozi.



L.p!



Aleš!
Cilinder je skos normalno laufal, pač zarad firbca sem šel razdirat ko sm čako na puše :P. Od zmt do izpušnega je vse uredu. Jst sem mu nazaj poslal ker je reko, da ma itq doživljensko garancijo tak da mora zastonj naredit.
Slika
Odgovori