Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

jerjer napisal/-a:Pozdravljeni,
koliko bi se poznalo na hitrosti, če se zamenja original bat 38, verzije 25km/h z običajnim L batom?
l bat ti ne priporočam zarad večje obrabe zgornjega obročka ... razlika je minimalna sploh na nepredelanih ... opcija je da dobiš bat z luknjam če gre za a35 gus cilinder ... če je a55 potem pa pusti original
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a jerjer »

aljo69 napisal/-a:
jerjer napisal/-a:Pozdravljeni,
koliko bi se poznalo na hitrosti, če se zamenja original bat 38, verzije 25km/h z običajnim L batom?
l bat ti ne priporočam zarad večje obrabe zgornjega obročka ... razlika je minimalna sploh na nepredelanih ... opcija je da dobiš bat z luknjam če gre za a35 gus cilinder ... če je a55 potem pa pusti original
Kaj pa opcija z original cilindrom, batom in kapo od alpinota. Tu bi se verjetno poznalo pri sami hitrosti?
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a a35 »

če maš pa alpino cilinder, oziroma ker kol drug alu cilinder pa kr pust org bat, zrd ubročkou k so za alu cilindre iz drugega materiala. glede alpino cilindra ti loh svetujm da se kr neki pozna če bat sam ustrazno skrajšaš, pa znižaš glavo.
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a jerjer »

a35 napisal/-a:če maš pa alpino cilinder, oziroma ker kol drug alu cilinder pa kr pust org bat, zrd ubročkou k so za alu cilindre iz drugega materiala. glede alpino cilindra ti loh svetujm da se kr neki pozna če bat sam ustrazno skrajšaš, pa znižaš glavo.
Nimam še tega, sedaj je original. imam pa možnost dobit komplet od alpinota, pa me zanima če se splača. Krajšati bata in nižat glavo pa nimam namena.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

jerjer napisal/-a:
a35 napisal/-a:če maš pa alpino cilinder, oziroma ker kol drug alu cilinder pa kr pust org bat, zrd ubročkou k so za alu cilindre iz drugega materiala. glede alpino cilindra ti loh svetujm da se kr neki pozna če bat sam ustrazno skrajšaš, pa znižaš glavo.
Nimam še tega, sedaj je original. imam pa možnost dobit komplet od alpinota, pa me zanima če se splača. Krajšati bata in nižat glavo pa nimam namena.
kaj je sploh a55 al a35 ?
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a jerjer »

aljo69 napisal/-a:
jerjer napisal/-a:
a35 napisal/-a:če maš pa alpino cilinder, oziroma ker kol drug alu cilinder pa kr pust org bat, zrd ubročkou k so za alu cilindre iz drugega materiala. glede alpino cilindra ti loh svetujm da se kr neki pozna če bat sam ustrazno skrajšaš, pa znižaš glavo.
Nimam še tega, sedaj je original. imam pa možnost dobit komplet od alpinota, pa me zanima če se splača. Krajšati bata in nižat glavo pa nimam namena.
kaj je sploh a55 al a35 ?
a55,
Lp
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a a35 »

to kar sem naštel narediš za minimalen strošek, + se nejbl pozna, mam pa tut jst oboje doma če bi te slučajn zanimal :D
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

Pozdravljeni!
zanima me zakaj sploh se zamaši luknje na gredi? ter pri čem se to pozna?

l.p
strmec
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 09, 2013 8:01 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a strmec »

Večji podtlak in malenkost bolj gre drugače ti pa bojo drugi znali bolje razložit in preberi knjigo F bizjak imaš jo v tehničnem arhivu pa ti bo use jasno.
20% mladih vidi svojo prihodnost zelo rožnato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

[quote="strmec"]Večji podtlak in malenkost bolj gre drugače ti pa bojo drugi znali bolje razložit in preberi knjigo F bizjak imaš jo v tehničnem arhivu pa ti bo use jasno.[/quoteok hvala :)
Odgovori