Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Kamion »

jerjer napisal/-a:pozdravljeni!
ali se bo kaj poznalo na hitrosti, če dam večjo dizo (iz 53 na 55). In glavo cilindra verzije 45?
gre se za racing 25.
Hvala za odg.


Samo to, se ne bo kaj dosti poznalo, boš moral še airbox predelat/zamenjat, izpuh skrajšat/zamenjat.

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Kamion napisal/-a:
jerjer napisal/-a:pozdravljeni!
ali se bo kaj poznalo na hitrosti, če dam večjo dizo (iz 53 na 55). In glavo cilindra verzije 45?
gre se za racing 25.
Hvala za odg.


Samo to, se ne bo kaj dosti poznalo, boš moral še airbox predelat/zamenjat, izpuh skrajšat/zamenjat.

LP M
trnek v airboxu je odstranjen, imam lipnika in zadaj manjš zobnik. Če dam zdj še to gor bi se verjetno kaj poznalo?
l.p. J.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

jerjer napisal/-a:
Kamion napisal/-a:
jerjer napisal/-a:pozdravljeni!
ali se bo kaj poznalo na hitrosti, če dam večjo dizo (iz 53 na 55). In glavo cilindra verzije 45?
gre se za racing 25.
Hvala za odg.


Samo to, se ne bo kaj dosti poznalo, boš moral še airbox predelat/zamenjat, izpuh skrajšat/zamenjat.

LP M
trnek v airboxu je odstranjen, imam lipnika in zadaj manjš zobnik. Če dam zdj še to gor bi se verjetno kaj poznalo?
l.p. J.
seveda se bo poznalo samo ne zdj na pamet 55 dize ampak vzami set al pa več diz nwm 55 58 60 pa mogoče 62 (pač po izkušnjah kako majo drugi) ampak vsaj 3 da maš za probat kera je taprava saj 2 motorja ista motorja ni nujno da imata isto dizo, ker je več spremenljivk(izpuh,nastavitev ferga, kako je predelan airbox oz filtr)
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Kupu sm tako dizo kot jo ma original ferg 45 verzija. Bom probal ju3 menjat.
Moram potem kaj ferg nastavit, ma kdo navodila, kak link?
l.p. J.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

jerjer napisal/-a:Kupu sm tako dizo kot jo ma original ferg 45 verzija. Bom probal ju3 menjat.
Moram potem kaj ferg nastavit, ma kdo navodila, kak link?
l.p. J.
a imaš enak izpuh kot 45 verzija ? enak airbox ? nimaš ker maš oboje predelano torej to sta že 2 spremenljivki ki spremenita to razmerje zraka/goriva, ki je tovarniško pri 45 ... bolše bo defenitivno samo svečka more bit čokoladno rjava... če je svetla ali bela je premalo goriva kar lahko vodi v poškodbe cilindra/bat ali v najslabšem primeru zariba in moraš kupit nov cilinder bat pa še glavo če nabije ostanke bata v glavo ... kupi več diz ... lahko ti pomagamo samo kolko približno večjo dizo rabiš na podlagi slike svečke točno pa ne bo vedu nihče zgolj sreča :) jaz bi vzel dize še 58 60 in 62 saj so po 2e na komad oz če vzameš set 10 še ceneje (po komadu) in nastaviš kot se šika saj je 15e za set še vedno malo kot 100e+ če zariba
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

a nima 45 verzja 14mm ferga, 25 verzja pa 9mm ferg?
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a macula »

Jaz sem se tudi spravil na nonotovega flekserja 25, sedaj je z prevrtanim kolenom, izpuhom45, zadnjim manjsim zobnikom ter 53 dizo sel 33km/h v manjsi klanec. Moram se premaknit vzig (a druga crtica od45 verzije je zgornja??), ter izdelal sem luknje v batu ter znizal kapo ter prilagodil kompresijski prostor, jutri bo vzig.

Zanima me kaj se odstrani/prevrta na airboxu bolj tocno.?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a jerjer »

automatic_7 napisal/-a:a nima 45 verzja 14mm ferga, 25 verzja pa 9mm ferg?
prav imaš, ampak ferga ne mislim menjat.
l.p. J.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

jerjer napisal/-a:
automatic_7 napisal/-a:a nima 45 verzja 14mm ferga, 25 verzja pa 9mm ferg?
prav imaš, ampak ferga ne mislim menjat.
l.p. J.
Slika

to je glih tak ko cigan ko je navadu konja vsak dan manj jest pol je pa crknu ...
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a jerjer »

aljo69 napisal/-a:
jerjer napisal/-a:
automatic_7 napisal/-a:a nima 45 verzja 14mm ferga, 25 verzja pa 9mm ferg?
prav imaš, ampak ferga ne mislim menjat.
l.p. J.
to je glih tak ko cigan ko je navadu konja vsak dan manj jest pol je pa crknu ...
Naj povem da mi ni do nekih bajnih predelav. Če bi bil to moj namen bi kupil kit 70 in bi letelo nekaj časa...
Tako da z nekimi minimalnimi predelavami pridem do malo višje hitrosti kot 25.
l.p. J.
Odgovori