Tomos APN6 vezava akumulatorja

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
XOR World
zariban cilinder
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 9:30 pm
Kraj: Litija

Re: Tomos APN6 vezava akumulatorja

Odgovor Napisal/-a XOR World »

No da malo osvežim temo... Kupil sem gretza 25A. Zanima me, če lahko merim napetost brez kondenzatorja (priporočenega žal niso imeli v Conradu, tako da ga bom naročil prek neta)?
SlikaSlikaSlikaSlika
ivek
zariban cilinder
Prispevkov: 109
Pridružen: To Avg 11, 2009 1:55 pm
Kraj: Širša okolica Ormoža, med tednom MB

Re: Tomos APN6 vezava akumulatorja

Odgovor Napisal/-a ivek »

XOR World napisal/-a:No da malo osvežim temo... Kupil sem gretza 25A. Zanima me, če lahko merim napetost brez kondenzatorja (priporočenega žal niso imeli v Conradu, tako da ga bom naročil prek neta)?
Lahko, ampak mislim da bo kazalo malo manj, ker napetost ni zglajena, je bolj valovita.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos APN6 vezava akumulatorja

Odgovor Napisal/-a filius »

ivek napisal/-a:
XOR World napisal/-a:No da malo osvežim temo... Kupil sem gretza 25A. Zanima me, če lahko merim napetost brez kondenzatorja (priporočenega žal niso imeli v Conradu, tako da ga bom naročil prek neta)?
Lahko, ampak mislim da bo kazalo malo manj, ker napetost ni zglajena, je bolj valovita.
Ne da bo kazalo manj, pač napetost se bo vseskoi spreminjala naraščala in padala.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
ivek
zariban cilinder
Prispevkov: 109
Pridružen: To Avg 11, 2009 1:55 pm
Kraj: Širša okolica Ormoža, med tednom MB

Re: Tomos APN6 vezava akumulatorja

Odgovor Napisal/-a ivek »

filius napisal/-a:
ivek napisal/-a:
XOR World napisal/-a:No da malo osvežim temo... Kupil sem gretza 25A. Zanima me, če lahko merim napetost brez kondenzatorja (priporočenega žal niso imeli v Conradu, tako da ga bom naročil prek neta)?
Lahko, ampak mislim da bo kazalo malo manj, ker napetost ni zglajena, je bolj valovita.
Ne da bo kazalo manj, pač napetost se bo vseskoi spreminjala naraščala in padala.
Takole bo bolj pravilno ja.
Uporabniški avatar
XOR World
zariban cilinder
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 9:30 pm
Kraj: Litija

Re: Tomos APN6 vezava akumulatorja

Odgovor Napisal/-a XOR World »

Tako, naročil sem kondenzator 4700uF 25V. Ko ga dobim poročam naprej :).

LP
SlikaSlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar
XOR World
zariban cilinder
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 9:30 pm
Kraj: Litija

Re: Tomos APN6 vezava akumulatorja

Odgovor Napisal/-a XOR World »

Lep pozdrav!

Čas je da malo osvežim temo saj sem se spet lotil dela. Imam vse dele in sicer akumulator 12v 4Ah, kondenzator 4700uF 25V ter greatza. Motor še ni naštelan, tako da bom ta teden poročal dejanske napetosti pri delovanju motorja, ko ga zrihtam.
SlikaSlikaSlikaSlika
ivek94
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Jul 06, 2011 7:45 pm

Re: Tomos APN6 vezava akumulatorja

Odgovor Napisal/-a ivek94 »

jaz mam na mojem apn akomulator...zelo fain deluje to....
Uporabniški avatar
XOR World
zariban cilinder
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 9:30 pm
Kraj: Litija

Re: Tomos APN6 vezava akumulatorja

Odgovor Napisal/-a XOR World »

A si ti isti uporabnik kot ivek? Al je sam naključje v vzdevku? Lohk mal opišeš kako maš pa ti zvezano skupi? Predvsem me zanima, kako naj dvignem napetost na 14.5V pri štantgasu (sedaj imam 9v z regulatorjem)
SlikaSlikaSlikaSlika
ivek
zariban cilinder
Prispevkov: 109
Pridružen: To Avg 11, 2009 1:55 pm
Kraj: Širša okolica Ormoža, med tednom MB

Re: Tomos APN6 vezava akumulatorja

Odgovor Napisal/-a ivek »

Ni isti.
Evo ti enkrat link, končno sem ga spet našel.. Bomdal v tehnični argiv link, je gor še nekaj uporabnih stvari mogoče za koga..
http://www.motelek.net/andere/iskra_12v50w.png
Tukaj maš podatke o napetosti glede na obrate, za brezplatinasti štrom Iskra, 12V 50W.
V zgornji tabeli, leva polovica imaš podatke o napetostih neobremenjenega štroma in z 45W porabnikom, na desni napetost neobremenjenega štroma in obremenjenega z 50W porabnikom.

Spodnja tabela pa prikazuje razmere z reglerjem iz skuterja Derbi Roller ter akumulatorjem 12V, 3Ah. Porabnik je pa 35W.
Iz nje je razvidno da ti bo akumulator začelo polnit približno pri 2000 obratih, žarnica bo pa svetila z svojo nazivno močjo pri cca 3000 obratih.

V štangasu napetosti neboš mogo nič kaj dvignit, ker pač rabiš neke obrate da ti navitje proizvede dovolj veliko napetost, zato ti tudi polnit začne pri višjih obratih.
Zadnjič spremenil ivek, dne Po Mar 26, 2012 10:53 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Tomos APN6 vezava akumulatorja

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Pomojem bi se to s polnjenjem akumulatorja dalo rečit tako da bi dau 6voltni akumulator gor in pač 12V elektrika. Tako bi se dalo zrihtat da bi akumulator skos polnilo.
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Odgovori