Tomos A5 [aLjo]

Predstavite nam svoj moped
Zaklenjeno
butko
zobnik
Prispevkov: 166
Pridružen: Če Avg 27, 2009 1:58 pm
Kraj: Vrhnika

Re: Tomos A5 [aLjo]

Odgovor Napisal/-a butko »

aLjo napisal/-a:
bt50 napisal/-a:aljo tvoj projekt lepo napreduje želim ti veliko sreče tudi naprej
Hvala :)
Bi znou ker mogoč sam povedat kako nej spravm fedrce u sklopko ker men jih nikakor ne grata (ma ker kšn posebn način za spravt jih gor?)
jah od mojga fotra bratranc k se s tem ukvarja ma nekakšen pripomoček za fedre gor dajat, fedr daš notr potem pa zavrtiš okoli in voila fedr notr, če maš primež daj sklopko u primež pred tem pa fedrček natakni na sklopko potem pa probaj z izvijačem natakniti, sej bo šlo sam potrudit se moraš, če sm jst lahk ročno dal fedr gor boš tut ti lahk ;)
Nije zdravo biti bolestan :)
Uporabniški avatar
aLjo
vplinjač
Prispevkov: 345
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:13 pm
Kraj: Kamnik

Re: Tomos A5 [aLjo]

Odgovor Napisal/-a aLjo »

butko napisal/-a:
aLjo napisal/-a:
bt50 napisal/-a:aljo tvoj projekt lepo napreduje želim ti veliko sreče tudi naprej
Hvala :)
Bi znou ker mogoč sam povedat kako nej spravm fedrce u sklopko ker men jih nikakor ne grata (ma ker kšn posebn način za spravt jih gor?)
jah od mojga fotra bratranc k se s tem ukvarja ma nekakšen pripomoček za fedre gor dajat, fedr daš notr potem pa zavrtiš okoli in voila fedr notr, če maš primež daj sklopko u primež pred tem pa fedrček natakni na sklopko potem pa probaj z izvijačem natakniti, sej bo šlo sam potrudit se moraš, če sm jst lahk ročno dal fedr gor boš tut ti lahk ;)
aha hvala lepa..nekak vem da bom dobu gor sam prašu sm če ker pozna lažji način kot ročno k učer sm si pou prsta zrezu :)
Uporabniški avatar
aLjo
vplinjač
Prispevkov: 345
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:13 pm
Kraj: Kamnik

Re: Tomos A5 [aLjo]

Odgovor Napisal/-a aLjo »

Kuplngo sm dau gor dons pa lepo laufa..ma skrajšane obe fedre, od 1. prestave mal majn pa lamele so od A3..
Zdj me pa zanima kaj morm spremenit oz a je možn da sm kej pozabu, ker frčo trese med prestavlanjem u 2. prestavo ..aja pa obloge so dobre :?:
Uporabniški avatar
z@n
predelana mašina
Prispevkov: 1567
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:16 pm
Kraj: Kamnik

Re: Tomos A5 [aLjo]

Odgovor Napisal/-a z@n »

aLjo napisal/-a:Kuplngo sm dau gor dons pa lepo laufa..ma skrajšane obe fedre, od 1. prestave mal majn pa lamele so od A3..
Zdj me pa zanima kaj morm spremenit oz a je možn da sm kej pozabu, ker frčo trese med prestavlanjem u 2. prestavo ..aja pa obloge so dobre :?:
Olje ???
Uporabniški avatar
aLjo
vplinjač
Prispevkov: 345
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:13 pm
Kraj: Kamnik

Re: Tomos A5 [aLjo]

Odgovor Napisal/-a aLjo »

z@n napisal/-a:
aLjo napisal/-a:Kuplngo sm dau gor dons pa lepo laufa..ma skrajšane obe fedre, od 1. prestave mal majn pa lamele so od A3..
Zdj me pa zanima kaj morm spremenit oz a je možn da sm kej pozabu, ker frčo trese med prestavlanjem u 2. prestavo ..aja pa obloge so dobre :?:
Olje ???
Sm naliu, sicr na prbl. (mal več k 2 dcl) ker bom itak še dol uzeu..sam pomoje je kej druzga..
bt50
glava cilindra
Prispevkov: 532
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:05 am
Kraj: Mengeš

Re: Tomos A5 [aLjo]

Odgovor Napisal/-a bt50 »

Kaj si pa naliu not
a si naliu ATFa not
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos A5 [aLjo]

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

aLjo napisal/-a:
z@n napisal/-a:
aLjo napisal/-a:Kuplngo sm dau gor dons pa lepo laufa..ma skrajšane obe fedre, od 1. prestave mal majn pa lamele so od A3..
Zdj me pa zanima kaj morm spremenit oz a je možn da sm kej pozabu, ker frčo trese med prestavlanjem u 2. prestavo ..aja pa obloge so dobre :?:
Olje ???
Sm naliu, sicr na prbl. (mal več k 2 dcl) ker bom itak še dol uzeu..sam pomoje je kej druzga..
more bit dost olja malo manj kot 3 deci oz da ti na stranskem šraufu priteče ven (ko je na štendru moped) pa fajn je da je mašina zagreta prej
Uporabniški avatar
aLjo
vplinjač
Prispevkov: 345
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:13 pm
Kraj: Kamnik

Re: Tomos A5 [aLjo]

Odgovor Napisal/-a aLjo »

Vem do kam morm nalit, ker pa morm še dihtngo kupt, sm ga naliu sam začasno in prbližno.
Torej pravta da je problem sam zarad olja, bi mogu pol izgint ko ga bo dost?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos A5 [aLjo]

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

aLjo napisal/-a:Vem do kam morm nalit, ker pa morm še dihtngo kupt, sm ga naliu sam začasno in prbližno.
Torej pravta da je problem sam zarad olja, bi mogu pol izgint ko ga bo dost?
sicer je pa kriv uprašaj feder ali pa sklopka 2 brzine
Uporabniški avatar
aLjo
vplinjač
Prispevkov: 345
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:13 pm
Kraj: Kamnik

Re: Tomos A5 [aLjo]

Odgovor Napisal/-a aLjo »

aljo69 napisal/-a:sicer je pa kriv uprašaj feder ali pa sklopka 2 brzine
Vprašaj fedr je med zobniki v mašini ane? Ta fedr nevrjamm ker prej ni nč tresl pa še nč nism dol vzemu zobnikov..
Je možno da je kšna smet notr v sklopki da sm pozabu spucat?
Zaklenjeno