Gilardoni 74ccm Membran

Vse kar se tiče mopedov
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Gilardoni 74ccm Membran

Odgovor Napisal/-a golnar »

raje naredi novo koleno, ali pa ga pač počakaj da dobiš...
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
bebo
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Pe Apr 01, 2011 9:23 pm

Re: Gilardoni 74ccm Membran

Odgovor Napisal/-a bebo »

golnar napisal/-a:raje naredi novo koleno, ali pa ga pač počakaj da dobiš...


ja sej to bo še najbolj pametno

mam pa zdej BT mašino na 14M okvirju, ki pa jo mori odkar sem jo dal na ta okvir
sumim da je uplinjač kriv oziroma filter za zrak, ker ne morem gor dobit od BTja airboxa sem namontiru gobast filter od Stage 6 samo motor ne gre, ker čim gas obrnem ga začne moriti..potem sem čez ta filter oblekel še en gobast filter pa ni bilo nič bolje

opazu sem, da če sem dolgo gas do konca držu v recimo 3ji prestavi je motor dal neki od sebe, ampak se je kar zaganal pa nobenih pravih vrtljajev ni dal od sebe oziroma se ni zvrtel normalno


ko je bla mašina še na bt okvirju je delala brez težav tko da če ima kdo nasvet kako nardit filter, ki bo vredu?

Zdej razen če je pri elektriki kej narobe samo nebi smelo biti, ker sem komplet napeljavo od btja dal na 14m, s tem, da sem priključil samo cinšpulo pa rele, ostale priključke za luči in podobno sem pustu, ker se mi ni dal še luči montirat

edino zanima me, če je možn, da ne dela dobr, ker tiste srebrne škatlice oziroma regulatorja napetosti nisem zraven montiral, sam sej tisto je verjetn sam zato, da luč ne pregori

a kdo ve kje bi dobil dize za bing 18 uplinjač?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Gilardoni 74ccm Membran

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

ka maš slučajno bing 18 na tem gilardoni 74 ?
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: Gilardoni 74ccm Membran

Odgovor Napisal/-a dolinar »

aljo69 napisal/-a:ka maš slučajno bing 18 na tem gilardoni 74 ?
ne, gilardonija je prestavu na bt štel, bt mašino pa na 14m štel. in ne dela tko kot bi mogl.

naštelat bo treba ferg :)
Janim8 počivaj v miru.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Gilardoni 74ccm Membran

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

dolinar napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:ka maš slučajno bing 18 na tem gilardoni 74 ?
ne, gilardonija je prestavu na bt štel, bt mašino pa na 14m štel. in ne dela tko kot bi mogl.

naštelat bo treba ferg :)
ne ko je tam neki pisu o dizah za bing 18 :) drgač pa ja naštelat treba fergazer... poglej po svečki ... vrjetno ti mori zarad premale dize ..
baykerkajic
vplinjač
Prispevkov: 261
Pridružen: Sr Avg 11, 2010 9:23 am
Kraj: Radeče

Re: Gilardoni 74ccm Membran

Odgovor Napisal/-a baykerkajic »

bebo napisal/-a:
golnar napisal/-a:raje naredi novo koleno, ali pa ga pač počakaj da dobiš...


ja sej to bo še najbolj pametno

mam pa zdej BT mašino na 14M okvirju, ki pa jo mori odkar sem jo dal na ta okvir
sumim da je uplinjač kriv oziroma filter za zrak, ker ne morem gor dobit od BTja airboxa sem namontiru gobast filter od Stage 6 samo motor ne gre, ker čim gas obrnem ga začne moriti..potem sem čez ta filter oblekel še en gobast filter pa ni bilo nič bolje

opazu sem, da če sem dolgo gas do konca držu v recimo 3ji prestavi je motor dal neki od sebe, ampak se je kar zaganal pa nobenih pravih vrtljajev ni dal od sebe oziroma se ni zvrtel normalno


ko je bla mašina še na bt okvirju je delala brez težav tko da če ima kdo nasvet kako nardit filter, ki bo vredu?

Zdej razen če je pri elektriki kej narobe samo nebi smelo biti, ker sem komplet napeljavo od btja dal na 14m, s tem, da sem priključil samo cinšpulo pa rele, ostale priključke za luči in podobno sem pustu, ker se mi ni dal še luči montirat

edino zanima me, če je možn, da ne dela dobr, ker tiste srebrne škatlice oziroma regulatorja napetosti nisem zraven montiral, sam sej tisto je verjetn sam zato, da luč ne pregori

a kdo ve kje bi dobil dize za bing 18 uplinjač?

jst sm mel isti problem ku sm dal na original btja športen filter... sam sm pol to težavo rešu z dizo 105 ki je super delal kukr da bi mel original filter
bebo
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Pe Apr 01, 2011 9:23 pm

Re: Gilardoni 74ccm Membran

Odgovor Napisal/-a bebo »

aljo69 napisal/-a:ka maš slučajno bing 18 na tem gilardoni 74 ?


na gilardoni mam Mikuni TM 24 in tist dela supr

bing 18 mam pa na BT mašini ki je zdej na drugem okvirju, zato sem tud spraševal za dize....zdej sem dubu od enga info kje dobit dize tko da se bom mal z dizam poigral pa bom vidu če bo pol bolš
bebo
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Pe Apr 01, 2011 9:23 pm

Re: Gilardoni 74ccm Membran

Odgovor Napisal/-a bebo »

Dans sem najdu doma po naključju eno dizo ki je verjetno od bing 18

na dizi je znak od binga ter napis 2,17A

Mogoče kdo ve za kakšno velikost dize se gre?
matej1993
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:12 pm

Re: Gilardoni 74ccm Membran

Odgovor Napisal/-a matej1993 »

mene zanima ke se da kupit ta cilinder kit če morda kdo ve ali pa zrihta?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Gilardoni 74ccm Membran

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

po novem letu naj bi blo na cilinder.si samo nekaj mučkajo ... menda "štrajka" tovarna in jih ne delajo več ... ker jih že puch shop nima pol leta na zalogi ...
Odgovori