ATX avspuh, pa še en (se mi zdi da lipnik)

Koliko je kaka stvar vredna?
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: ATX avspuh, pa še en (se mi zdi da lipnik)

Odgovor Napisal/-a dolinar »

lej... to sm js povedu čist tko... recmo metaforično. teb pa ni treba takoj neki nabijat.
Janim8 počivaj v miru.
Uporabniški avatar
__Luka__
batzajla
Prispevkov: 39
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 5:59 pm

Re: ATX avspuh, pa še en (se mi zdi da lipnik)

Odgovor Napisal/-a __Luka__ »

ja lahko je od specjalke.. In je lahko tudi od Motoguzzi-ja 50 cross-a ki ga ma en znanec v bližini mene.. Lih tak cilinder ima kot je ta na sliki in paše na bloke od tomosa z malimi predelavami tko mi je reku. Bol verjamm da je od motoguzzi-ja.
lazo123
zobnik
Prispevkov: 152
Pridružen: So Jun 05, 2010 9:20 am

Re: ATX avspuh, pa še en (se mi zdi da lipnik)

Odgovor Napisal/-a lazo123 »

__Luka__ napisal/-a:ja lahko je od specjalke.. In je lahko tudi od Motoguzzi-ja 50 cross-a ki ga ma en znanec v bližini mene.. Lih tak cilinder ima kot je ta na sliki in paše na bloke od tomosa z malimi predelavami tko mi je reku. Bol verjamm da je od motoguzzi-ja.
in kok mislš da je cena zanga?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ATX avspuh, pa še en (se mi zdi da lipnik)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

__Luka__ napisal/-a:ja lahko je od specjalke.. In je lahko tudi od Motoguzzi-ja 50 cross-a ki ga ma en znanec v bližini mene.. Lih tak cilinder ima kot je ta na sliki in paše na bloke od tomosa z malimi predelavami tko mi je reku. Bol verjamm da je od motoguzzi-ja.
ja lahko paše samo bo problem hlajenja ker ta cilindr je narejen da je pokončno na mašini ne nagnjeno kot tomos
Uporabniški avatar
silvo_xd
auspuh
Prispevkov: 875
Pridružen: Sr Jan 27, 2010 5:42 pm
Kraj: poljčane

Re: ATX avspuh, pa še en (se mi zdi da lipnik)

Odgovor Napisal/-a silvo_xd »

automatic_7 napisal/-a:
__Luka__ napisal/-a:ja lahko je od specjalke.. In je lahko tudi od Motoguzzi-ja 50 cross-a ki ga ma en znanec v bližini mene.. Lih tak cilinder ima kot je ta na sliki in paše na bloke od tomosa z malimi predelavami tko mi je reku. Bol verjamm da je od motoguzzi-ja.
ja lahko paše samo bo problem hlajenja ker ta cilindr je narejen da je pokončno na mašini ne nagnjeno kot tomos
tolko bi rebre požagal da bi cilinder pasal pod prisilno hlajenje
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: ATX avspuh, pa še en (se mi zdi da lipnik)

Odgovor Napisal/-a koroman »

kreten... tisti ko rebre žaga je pravi profi ja. te pa veš kaj naredi! izreži lukno v en pisker 12 literski pa ga daj okoli cilinra pa boš mel vodno hlajenje če si tak pametn. ta cilinder je bomba tudi izvedba glave če je kdo opazo. ampak na tomos verjetno ne paše ker zgleda da ma lukne za stojne malo bolj narazn kot tomos.


aja hod se pa zmeri da zmeriš od spodnega roba izpušnega do vrha in pač malo vzameš v toleranco pa maš hod. recimo če zmeriš 41 to pomeni da ma 39.9 hoda itd...
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
silvo_xd
auspuh
Prispevkov: 875
Pridružen: Sr Jan 27, 2010 5:42 pm
Kraj: poljčane

Re: ATX avspuh, pa še en (se mi zdi da lipnik)

Odgovor Napisal/-a silvo_xd »

koroman napisal/-a:kreten... tisti ko rebre žaga je pravi profi ja. te pa veš kaj naredi! izreži lukno v en pisker 12 literski pa ga daj okoli cilinra pa boš mel vodno hlajenje če si tak pametn. ta cilinder je bomba tudi izvedba glave če je kdo opazo. ampak na tomos verjetno ne paše ker zgleda da ma lukne za stojne malo bolj narazn kot tomos.


aja hod se pa zmeri da zmeriš od spodnega roba izpušnega do vrha in pač malo vzameš v toleranco pa maš hod. recimo če zmeriš 41 to pomeni da ma 39.9 hoda itd...
kak bi pa najlažje rešo da bi šlo na tomosa ne da nebi reber malo požgal da bi šlo pod pokrov prisilniga ...
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: ATX avspuh, pa še en (se mi zdi da lipnik)

Odgovor Napisal/-a PVL »

Ni to kreidler. Pa tud nebi reku da je od specjalke. Take cilindre so mel razni motorji gor delani okoli 80' leta,očitno ima pokončno postavitev cilindra tko da za tomos ni lih optimalen. Lahko je od bilokatere firme,ni pa vredno 200€,prej bi reku 50€ za cilindr in glavo če ni cilindr obrabljen. Če je fi 38,65 potem je hod okoli 42mm za 50cc.
lazo123
zobnik
Prispevkov: 152
Pridružen: So Jun 05, 2010 9:20 am

Re: ATX avspuh, pa še en (se mi zdi da lipnik)

Odgovor Napisal/-a lazo123 »

PVL napisal/-a:Ni to kreidler. Pa tud nebi reku da je od specjalke. Take cilindre so mel razni motorji gor delani okoli 80' leta,očitno ima pokončno postavitev cilindra tko da za tomos ni lih optimalen. Lahko je od bilokatere firme,ni pa vredno 200€,prej bi reku 50€ za cilindr in glavo če ni cilindr obrabljen. Če je fi 38,65 potem je hod okoli 42mm za 50cc.

no, če je temu tako, potem je cilinder naprodaj za 50€.... pište na ZS če kdo rab ;)
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: ATX avspuh, pa še en (se mi zdi da lipnik)

Odgovor Napisal/-a dolinar »

no sm vedu d ni nč posebngaaaaa :D
Janim8 počivaj v miru.
Odgovori