Tomos AlPiNo

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Tomos AlPiNo

Odgovor Napisal/-a a35 »

bt pa 15slc gresta 80-85 pa je vse malo "večje" kanali, vplinjač, izpuh (resonanca) nevem kaj vi mislitre da če maš gpr 5+L bat + dellorto da je pol kr raketa
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Tomos AlPiNo

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

ja sej lej lahko pridš probat pa boš vidu mogoče maš ti prst u riti pa ti zarad premajhnega uhajanja plina nkamr negre :D je pa res da je prisilno zračno hlajena samo so z alu cilindrom boljše, manjše trenje itd.pa mogoče poglej kakšno maš dizo v fergazarju ker je men z 70 dizo motor manj šel kot z 62 pa poglej če maš štrom vredu naštiman ker kolegu tematik z 38l šel komaj 50km/h pa še to z "glavo dol"
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
akasa
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 4:59 pm
Kraj: bliz krškega

Re: Tomos AlPiNo

Odgovor Napisal/-a akasa »

http://www.youtube.com/watch?v=s1R1QdU20II

Hitrost je realna! Pa ni bla 5. prestava do konca ;)
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos AlPiNo

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

akasa napisal/-a:http://www.youtube.com/watch?v=s1R1QdU20II

Hitrost je realna! Pa ni bla 5. prestava do konca ;)
ja prisilno hlajena mašina :)
ctxe90 napisal/-a:fantje nevem kva mate to men samo z 38l batom lipnikom in dellorto sha14/12 ter orihinalnimi prenosi leti 75-80km/h brez blema z rakitne se mi je pa šteuc ustavu v omejilc :P
pa 14/12 je original ferg....
jst tud ne verjamem za 75-80km/h sem mogu na alpinotu dat večji sprednji zobnik in 5 prestavo ter lipnika
tebi gre 65-70km/h
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Tomos AlPiNo

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

ja lej avto šteuc prou kaže lej drugač pa dellorto 14/12 ferg ni org jest sm meu gor bing 12/12 aja pa pozabu sm napisat da mam tud 5-o aja pa še neki me ferbca dele sem se po dolgem času spet malo gor spravu pa mi je šaltala tudi brez kuplenge sej nism probavu sam tko pa ni nc ružilo al pa kej škrtalo isto ka če bi sklopoko stisku?
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos AlPiNo

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

ctxe90 napisal/-a:ja lej avto šteuc prou kaže lej drugač pa dellorto 14/12 ferg ni org jest sm meu gor bing 12/12 aja pa pozabu sm napisat da mam tud 5-o aja pa še neki me ferbca dele sem se po dolgem času spet malo gor spravu pa mi je šaltala tudi brez kuplenge sej nism probavu sam tko pa ni nc ružilo al pa kej škrtalo isto ka če bi sklopoko stisku?
bing ? torej imaš ti mašino s prisilnim hlajenjem
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Tomos AlPiNo

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

ctxe90 napisal/-a:ja lej avto šteuc prou kaže lej drugač pa dellorto 14/12 ferg ni org jest sm meu gor bing 12/12 aja pa pozabu sm napisat da mam tud 5-o aja pa še neki me ferbca dele sem se po dolgem času spet malo gor spravu pa mi je šaltala tudi brez kuplenge sej nism probavu sam tko pa ni nc ružilo al pa kej škrtalo isto ka če bi sklopoko stisku?
Pa sej ne ruži, se da brez sklopke komot šaltvat :D
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Tomos AlPiNo

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

ja je prisilno zračno hlajena l 2007 ,vem da ne ruži samo prej mi ni hotelo takoj prestavit v višjo pa sploh ni šlo zato mi je blo čudn no sej sklopka itak mora bit zravn brez nje jest sploh ne šaltam
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
Uporabniški avatar
glavca1
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 04, 2013 11:59 am
Kraj: Dolenjska

Re: Tomos AlPiNo

Odgovor Napisal/-a glavca1 »

Fantje ne se kregat. Men leti 75 samo in izključno v dolino, po ravnem pa gre 55 po števcu. Ko se bo enkrt menjal izpuh bo pa bolj konkretno letelo :mrgreen:
_____________Tomos AlPiNo 2009_____________
->če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Uporabniški avatar
glavca1
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 04, 2013 11:59 am
Kraj: Dolenjska

Re: Tomos AlPiNo

Odgovor Napisal/-a glavca1 »

Evo da se vidi v kakšnem stanju je barva zadaj nad kolesom :evil: -> napihnjena, počena, spodaj odstopljena
07072013684.jpg
07072013685.jpg
_____________Tomos AlPiNo 2009_____________
->če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Odgovori