Tomos ATX s CTX mašino :)

Predstavite nam svoj moped
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos ATX s CTX mašino :)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

marko443 napisal/-a:
wikka napisal/-a:če želiš, ti dam jaz en kontakt ene gospe, ki ti 100% lahko zrihta 2,75X18 v Velotu, kot je zrihtala meni... cena pa je bila 35€ - 15% popusta...

lp marko
ne sej pravim da rabm 3.00 gumo :)
2.75 je že kar široka :) večja ko je površina več je trenja :) in motor bo tudi manj šou ... ni vse v širini ... specialke majo čist oske gume ;) 2.75 daj gor pa je ...
Uporabniški avatar
wika_akiw
zariban cilinder
Prispevkov: 130
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 11:27 pm

Re: Tomos ATX s CTX mašino :)

Odgovor Napisal/-a wika_akiw »

aljo69 napisal/-a:
marko443 napisal/-a:
wikka napisal/-a:če želiš, ti dam jaz en kontakt ene gospe, ki ti 100% lahko zrihta 2,75X18 v Velotu, kot je zrihtala meni... cena pa je bila 35€ - 15% popusta...

lp marko
ne sej pravim da rabm 3.00 gumo :)
2.75 je že kar široka :) večja ko je površina več je trenja :) in motor bo tudi manj šou ... ni vse v širini ... specialke majo čist oske gume ;) 2.75 daj gor pa je ...
se strinjam, sej ATX-i so imeli v originalu 2,50 spredaj in 2,75 zadaj... medtem ko so pa CTX-i imeli 2,75 spredaj in 3,00 zadaj... glede na to, da imam jaz gor CTX mašino, sem optiral na širino gum kot jih je imel CTX...

lp marko
Uporabniški avatar
marko443
vplinjač
Prispevkov: 494
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 6:13 pm
Kraj: Ribnica

Re: Tomos ATX s CTX mašino :)

Odgovor Napisal/-a marko443 »

sej mam ( bom meu ) tut jst ctx mašino gor zato tut hočm met gor 3.00 širino gume ;) ;) :D
janim8 počivaj v miru !
Uporabniški avatar
wika_akiw
zariban cilinder
Prispevkov: 130
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 11:27 pm

Re: Tomos ATX s CTX mašino :)

Odgovor Napisal/-a wika_akiw »

ekkola pa so gume namontirane na centriranih feltnah... ma za dat gume gor sem se pa pošteno namatral... to je tista stara metoda... ... ... par šravfcigrov in gasssa... :)
Priponke
gomme.jpg
gomme.jpg (115.16 KiB) Pogledano 2631 krat
gomme2.jpg
gomme2.jpg (116.42 KiB) Pogledano 2631 krat
Uporabniški avatar
marko443
vplinjač
Prispevkov: 494
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 6:13 pm
Kraj: Ribnica

Re: Tomos ATX s CTX mašino :)

Odgovor Napisal/-a marko443 »

lepo lepo :) ... sam s šraufncigarji je pa mau tveganu pajsat gumo gor ... sploh pa ker so feltne aluminijaste pa se prec rob skrivi ... za ta namen se uporabljajo monterajzli :D
janim8 počivaj v miru !
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos ATX s CTX mašino :)

Odgovor Napisal/-a Pich »

marko443 napisal/-a:lepo lepo :) ... sam s šraufncigarji je pa mau tveganu pajsat gumo gor ... sploh pa ker so feltne aluminijaste pa se prec rob skrivi ... za ta namen se uporabljajo monterajzli :D
Ali pa se gre k vulkanizerju, kjer ti brez truda in poškodb da gumo gor za male pare.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
marko443
vplinjač
Prispevkov: 494
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 6:13 pm
Kraj: Ribnica

Re: Tomos ATX s CTX mašino :)

Odgovor Napisal/-a marko443 »

Pich napisal/-a:
marko443 napisal/-a:lepo lepo :) ... sam s šraufncigarji je pa mau tveganu pajsat gumo gor ... sploh pa ker so feltne aluminijaste pa se prec rob skrivi ... za ta namen se uporabljajo monterajzli :D
Ali pa se gre k vulkanizerju, kjer ti brez truda in poškodb da gumo gor za male pare.
no tu si pa istu povedou ku muj star ata hehe :D
janim8 počivaj v miru !
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos ATX s CTX mašino :)

Odgovor Napisal/-a Pich »

marko443 napisal/-a:
Pich napisal/-a:
marko443 napisal/-a:lepo lepo :) ... sam s šraufncigarji je pa mau tveganu pajsat gumo gor ... sploh pa ker so feltne aluminijaste pa se prec rob skrivi ... za ta namen se uporabljajo monterajzli :D
Ali pa se gre k vulkanizerju, kjer ti brez truda in poškodb da gumo gor za male pare.
no tu si pa istu povedou ku muj star ata hehe :D
Ma saj sem tudi jaz dajal z vsem živim gumo gor, in jo tudi še zdaj na kakšno štirko. Ma s kakšno trdo gumo se več ne zajebavam.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
wika_akiw
zariban cilinder
Prispevkov: 130
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 11:27 pm

Re: Tomos ATX s CTX mašino :)

Odgovor Napisal/-a wika_akiw »

ekkola, pa sem si vzel čas za montirati zadnjo na novo prepleteno CTX feltno in gumo... pa še original CTX avspuh je gor z original ATX dušilcem... nisem še probal kako dela, ker stalno zliva kot iz škafa... :)
Priponke
zadnja CTX felga + gomma vee rubber.jpg
Uporabniški avatar
brincelj
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Mar 15, 2011 9:39 am
Kraj: Senovo

Re: Tomos ATX s CTX mašino :)

Odgovor Napisal/-a brincelj »

Tudi jaz sem se ta teden ubadal z gumami (Golden Boy izgled) za CTX in prišel še do enega modela, Cheng Shin Tyre (mod C-186):
http://www.csttires.com/Motorcycle/Moto ... /C186.aspx

Seveda tudi tale Vee Rubber, kot si jih že sam našel (VRM-021) ;) :
http://veerubber.co.th/veerubber2012/mv ... es&lang=en


Lp
Odgovori