Pozicija elektrike 12V80w A35

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
AljazK
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: So Feb 18, 2012 9:46 pm
Kraj: Ptuj

Re: Pozicija elektrike 12V80w A35

Odgovor Napisal/-a AljazK »

Spodnja črtica je prava.
Uporabniški avatar
airsal35
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Avg 02, 2012 12:09 pm

Re: Pozicija elektrike 12V80w A35

Odgovor Napisal/-a airsal35 »

Ok....bom poizkusil odstraniti mrežico v fergu, mogoče je res krivo, da dobi premalo zraka.
Glede dize se mi zdi že sedaj dovolj majhna (pa je še vseeno dosti črna svečka) glede na to nekateri uporabljajo večjo na enakem setup-u.

Aljo ali mi lahko javiš katero vžigalno tuljavo imaš ti in pa katero svečko uporabljaš.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Pozicija elektrike 12V80w A35

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

airsal35 napisal/-a:Ok....bom poizkusil odstraniti mrežico v fergu, mogoče je res krivo, da dobi premalo zraka.
Glede dize se mi zdi že sedaj dovolj majhna (pa je še vseeno dosti črna svečka) glede na to nekateri uporabljajo večjo na enakem setup-u.

Aljo ali mi lahko javiš katero vžigalno tuljavo imaš ti in pa katero svečko uporabljaš.
men se zdi da je iskrina ... nisem pa ziher ... original od tega štroma je ... pa b7hs kaj maš ti sploh od filtra mrežico samo al tisto črno plastiko tud čez ?

pa če si dau na napačno črtico ti zarad tega trokira v obratih tudi ... jaz nisem meu črtic in sem drugače nastavu ...
Uporabniški avatar
airsal35
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Avg 02, 2012 12:09 pm

Re: Pozicija elektrike 12V80w A35

Odgovor Napisal/-a airsal35 »

Na fergu imam oboje, filter in črn pokrovček, tako kot je v originalu. Bom danes poizskusil brez obojega.

Ob priliki bi te prosil, če boš lahko preveril kataloško od tuljave, ko boš pač lahko.

Mi zaupaš kako si ti nastavil štrom? Sam imam postavljenega na vrhnjo črto.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Pozicija elektrike 12V80w A35

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

saj ti je aljaž napisal da moreš na spodnjo ... jaz nisem mel črtic tak da sm skoraj doktoriru kak nastavit na pravo "črtico" jaz sm si oznake delu na bloku z flumastrom in začuda v prvo trofo v nulo in nisem več diral ker je delu bp
Uporabniški avatar
airsal35
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Avg 02, 2012 12:09 pm

Re: Pozicija elektrike 12V80w A35

Odgovor Napisal/-a airsal35 »

Koliko pred ZMT si potem nastavil?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Pozicija elektrike 12V80w A35

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

nisem meru od oka ... tam med 1-1.5
Uporabniški avatar
airsal35
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Avg 02, 2012 12:09 pm

Re: Pozicija elektrike 12V80w A35

Odgovor Napisal/-a airsal35 »

No, danes sem nastavil predvžig na 1,3 mm pred ZMT - to je približno na sredini med črticama.

Pomeril sem še črtice na blokih in spodnja je postaljena na 1,1 mm, zgornja pa na 1,8mm pred ZMT, če bo slučajno kdo rabil ta podatek.

Odstranil sem tudi filter tako kot si rekel aljo69.

Nisem imel možnost sprobati končne hitrosti, vendar se mi zdi da mašina lažje zadiha. Svečka je sedaj čisto taprave čokoladne barve :D .

Odločil sem se, da zmanjšam dizo, ker je mešanica "prebogata", ni pravega razmerja gorivo/zrak. Pozkusil bom z 65 ali 68, potem pa nataknil filter nazaj, s tem da bom kakšno mrežico pobral ven, ali pa kar kupil "supertanki-ja". Verjetno pa bom zamenjal še svečko in sicer brez rezistorja.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Pozicija elektrike 12V80w A35

Odgovor Napisal/-a filius »

airsal35 napisal/-a: Verjetno pa bom zamenjal še svečko in sicer brez rezistorja.
Sam da te nov pol stara mama tepla, ko ji bo televizija hršala :)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
airsal35
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Avg 02, 2012 12:09 pm

Re: Pozicija elektrike 12V80w A35

Odgovor Napisal/-a airsal35 »

:lol:

Ja, teoretečno res svečke brez rezistorja povzročajo motnje (radio, televizor itd.).
Odgovori