Prvi motocikel

Predstavite nam vašo kobilo (125cc +)
Odgovori
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a Pich »

filius napisal/-a:Potovalno hitrost maš pri 2t mogoče 100, pri običnih 4T je to praktično top speed. Sam vem da je blo na moji DT-ki se najlepše peljat tam okoli 90 in je bila nekako glede na porabo, glastnost in vibracije najbolša hitrost. Medtem ko je 90 račmo na YBR-ju skoraj že teranje.

Gede porabe je pa tako. sam sem DT spravu na 3.3l, pot na morje, po omejitvah, oz. za nazaj gor sm jo raztišavu na črnem kalu.Povprečno pa tam 4-4.3L normalne vožnje. Kar mi ni blo nekam vleiko, glede na to, da sm YBR-ja spravil na 3.5L, s tem da je šu YBR do podna, DT pa lagano.

Evo še moje mnenje o Tomos SM-u. Ko sm kupoval 125 sm šel pogledat v ljubljano v BTC enga. Motor je imel narejenih nekaj čez 9T km. Se vsedem nanj, vžgem ok, navdušen nad zvokom. Pustim par min lavfat, nato grem en krog, zadna bremza cvilila, ko da bi dajal nekoga iz kože, hitrosti nobene, gre YBR/XT dosti boljše, prva luč sveti ko na frčku, avspuh žge zadnji smernik, zic totalno neudoben, po parih km, me je bolela rit za znort.
Tip ko ga je mel, je 2x peljal na servis zaradi zadne bremze, ki mu je cvilil od novega, pa niso nč zrihtal, vmes je 1x menjal rele smernikov...

S tem da ne govorim kakšen je prišel nov iz tomosa. Naktigal v kranju ga je imel kar nekaj časa še enega novega. Ročka za bremzo obrnjena nekam gor v pm, nalepke debele 1mm, ki so se pri novem z 0km žačele odlepovat...

So rekl ko greš enkrat na yamaho negreš več dol, in dejansko je tako da zdej samo še yamahe gledam, s tem da so deli napram /aprili/ hondi vsaj 30% cenejši itd.
yamaha zakon :D
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a golnar »

sam ko bi bla tenerejka kj cenejša :) pa bi tut jz reku jamaha zakon xD
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
zanski18
zobnik
Prispevkov: 177
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:09 pm

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a zanski18 »

Sem v zelo veliki dilemi kaj vzeti. Čas nakupa bo maj oz. junij. tako da morem že zdaj nekaj nagledat vsaj model.

Odločen sem da bo 4t! Nekaj kaj stegne vsaj 100 realnih.

Pogoji
-naked,supermoto
-deli
-kakovost
-100km
-udobje


Glede na moje brskanje so primerni nasljednji motorji
-wr125x
-tomos 125f
-duke 125 ktm

in še ena možnost je ampak nevem če mogoča.

In sicer nek 125 sport motor in vzamem dol sprednji oklep in namontiram naked luč menjam belanco in je to to (bi bilo treba to homologirat? ker to zgleda ubijalsko pol)
zanski18
zobnik
Prispevkov: 177
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:09 pm

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a zanski18 »

Našel sem pa še enga kandidata za moj budget in sicer derbi senda sm 125. menja?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7017058
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6952359

drugače pa naj te ne bo strah vzet 2t kakšno aprilio rs 125 ali pa yamaho DT 125 ... bolš da se peleš z čebelico in z nasmeškom na obrazu kot pa da ožemaš tist bogi traktor
zanski18
zobnik
Prispevkov: 177
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:09 pm

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a zanski18 »

Vem za oglase vse. Šport odpade. Glede 2t ni problem vzdrževanje ampak že to delavno območje ki je visoko me moti (kot pri am6) raje mam da dam gaspa vleče od nule do konca prestave. dtjka mi je še kar všeč in je edina supermoto 2t v mojem cenovne rangu. Ali pač?
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a filius »

zanski18 napisal/-a:Vem za oglase vse. Šport odpade. Glede 2t ni problem vzdrževanje ampak že to delavno območje ki je visoko me moti (kot pri am6) raje mam da dam gaspa vleče od nule do konca prestave. dtjka mi je še kar všeč in je edina supermoto 2t v mojem cenovne rangu. Ali pač?
To da vleče na obratih velja samo za odprte 125-ke. Original z RAVE ventilom gredo lepo čez obrate. Sploh pa ker ne gledaš cestakov te naj luknja iz niskih ne skrbi. Ravno dotična DT125X, gre odlično, z niskih, tudi ko pobereš ven blokade in menjaš izpuh. Fora je da so cestaki narejeni za hitrost, medtem ko te bo pri supermototu že pri 120 kar pošteno prepihal. Pa tudi zaradi svoje oblike je sam upor motorja in tudi voznika večji.

Pejt sprobat čimveč različnih motorjav, potem pa boš videl. Sam sem jih sprbal caa 10, in mi je DT izmed vseh najbol sedla. Sem jo pa kupil takrat za 1500€, malce poškodovano, ampak sem bil zadovoljen
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
zanski18
zobnik
Prispevkov: 177
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:09 pm

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a zanski18 »

Sem sprobal že precej, na vseh pa sigruno vsaj sedel

Dosedaj se mi vozi najlepše ktm duke, nasplošno pa vožnja in udobje x-road (sachs).

Nevem bom moral pošteno premislit.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a filius »

zanski18 napisal/-a:Sem sprobal že precej, na vseh pa sigruno vsaj sedel

Dosedaj se mi vozi najlepše ktm duke, nasplošno pa vožnja in udobje x-road (sachs).

Nevem bom moral pošteno premislit.
Pejt sprobat DT, mislm da ti bi tut mogla ustrezat :)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a Pich »

golnar napisal/-a:sam ko bi bla tenerejka kj cenejša :) pa bi tut jz reku jamaha zakon xD

Tenere je neroden motor, je xt dosti bolj uporabna. Fazer pa sploh najboljši.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Odgovori