Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a cerar »

stojalo z ležaji nevem kolk je kej točno, ker morš upoštevat, da ma že ležaj par stotk lufta da se lahko normalno vrti.
Izdelaj si 2 prizmi (flohajzen, pa se notr zažaga V oblika, kamor se uleže ležišče ležaja gredi)

drugač pa premisl kaj se ti splača, se zajbavat s tem, al pa daš mojstru tistih 10-15€ pa je rešeno
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
zupan111
batzajla
Prispevkov: 48
Pridružen: So Okt 29, 2011 11:22 am

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a zupan111 »

pozdravljeni! zanima me, kaj lahko naredim z kanali na a5 cilindru(lamele) da bi iz njega dobil usaj malo več moči, saj sem v tem začetnik in o tem cilindru ne najdem kaj veliko podatkov o brušenju kanalov :D kako se da ga da bolj preprosto napiliti? uporabil bi pa kotni biax :D
Lp
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

cerar napisal/-a:stojalo z ležaji nevem kolk je kej točno, ker morš upoštevat, da ma že ležaj par stotk lufta da se lahko normalno vrti.
Izdelaj si 2 prizmi (flohajzen, pa se notr zažaga V oblika, kamor se uleže ležišče ležaja gredi)

drugač pa premisl kaj se ti splača, se zajbavat s tem, al pa daš mojstru tistih 10-15€ pa je rešeno
se ne mislim nekaj zelo zelo točno...vsaj približno ker je gred dosti predelana pa se bojim da bo preveč treslo...
ali poznaš koga ki balansira gredi in da naredi uredu ?

drugače pa hvala ;)
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

cerar napisal/-a:stojalo z ležaji nevem kolk je kej točno, ker morš upoštevat, da ma že ležaj par stotk lufta da se lahko normalno vrti.
Izdelaj si 2 prizmi (flohajzen, pa se notr zažaga V oblika, kamor se uleže ležišče ležaja gredi)

drugač pa premisl kaj se ti splača, se zajbavat s tem, al pa daš mojstru tistih 10-15€ pa je rešeno
se ne mislim nekaj zelo zelo točno...vsaj približno ker je gred dosti predelana pa se bojim da bo preveč treslo...
ali poznaš koga ki balansira gredi in da naredi uredu ?

drugače pa hvala ;)
MihaLJ
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 7:40 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a MihaLJ »

no tud jaz mam eno vprašanje. Svojega Tomos Standard sem dal predelati k mojstru na dolenjsko cesto. Gre do 45 max če je lepo ravnina, je edino en problem. Vedno kadar je hladen ter ga zaštartam in dam gas do konca mi motor crkne. Če dam gas lepo postopoma sicer dela, vendar bi potem potreboval 1km pa pridem lepo do neke hitrosti. Mogoce kdo ve kje bi bila lahko tezava? Drugace ga pa marca/aprila dam na servis na pregled
nocni voznik
glava cilindra
Prispevkov: 641
Pridružen: Če Avg 18, 2011 9:23 pm
Kraj: domžale

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a nocni voznik »

MihaLJ napisal/-a:no tud jaz mam eno vprašanje. Svojega Tomos Standard sem dal predelati k mojstru na dolenjsko cesto. Gre do 45 max če je lepo ravnina, je edino en problem. Vedno kadar je hladen ter ga zaštartam in dam gas do konca mi motor crkne. Če dam gas lepo postopoma sicer dela, vendar bi potem potreboval 1km pa pridem lepo do neke hitrosti. Mogoce kdo ve kje bi bila lahko tezava? Drugace ga pa marca/aprila dam na servis na pregled
a če je pa segret gre pa normalno?drugač je pa fajn da ga mal segreješ pa pol tišiš zdj k je pa mrz je pa normalno k je mrzu da mal zamuka oz. ni nč narobe to
MihaLJ
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 7:40 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a MihaLJ »

nocni voznik napisal/-a:
MihaLJ napisal/-a:no tud jaz mam eno vprašanje. Svojega Tomos Standard sem dal predelati k mojstru na dolenjsko cesto. Gre do 45 max če je lepo ravnina, je edino en problem. Vedno kadar je hladen ter ga zaštartam in dam gas do konca mi motor crkne. Če dam gas lepo postopoma sicer dela, vendar bi potem potreboval 1km pa pridem lepo do neke hitrosti. Mogoce kdo ve kje bi bila lahko tezava? Drugace ga pa marca/aprila dam na servis na pregled
a če je pa segret gre pa normalno?drugač je pa fajn da ga mal segreješ pa pol tišiš zdj k je pa mrz je pa normalno k je mrzu da mal zamuka oz. ni nč narobe to
Če je segret deluje normalno ja. Sej do zdej sem tko delal pač z zaugom pržgal, pa počakal kakšno minuto da se vse skupaj ogreje, samo nevem... lahko bi takoj vžgal :P
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

MihaLJ napisal/-a:
nocni voznik napisal/-a:
MihaLJ napisal/-a:no tud jaz mam eno vprašanje. Svojega Tomos Standard sem dal predelati k mojstru na dolenjsko cesto. Gre do 45 max če je lepo ravnina, je edino en problem. Vedno kadar je hladen ter ga zaštartam in dam gas do konca mi motor crkne. Če dam gas lepo postopoma sicer dela, vendar bi potem potreboval 1km pa pridem lepo do neke hitrosti. Mogoce kdo ve kje bi bila lahko tezava? Drugace ga pa marca/aprila dam na servis na pregled
a če je pa segret gre pa normalno?drugač je pa fajn da ga mal segreješ pa pol tišiš zdj k je pa mrz je pa normalno k je mrzu da mal zamuka oz. ni nč narobe to
Če je segret deluje normalno ja. Sej do zdej sem tko delal pač z zaugom pržgal, pa počakal kakšno minuto da se vse skupaj ogreje, samo nevem... lahko bi takoj vžgal :P
dej tolko gasa dokler je še pod zaugom pa bo peljalo pol k se malo segreje pa daš do konca
drugače pa itak usak motor mrzu ne dela dobro ;)
MihaLJ
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 7:40 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a MihaLJ »

a to naredim pač ko je motor na mestu (na stojalu) al med vožnjo?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

MihaLJ napisal/-a:a to naredim pač ko je motor na mestu (na stojalu) al med vožnjo?
med vožnjo
Odgovori