Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
void
zobnik
Prispevkov: 171
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Okej potem je vse uredu. No končno :D
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dox »

automatic_7 napisal/-a: Ne Avg 30, 2020 12:10 pm
dox napisal/-a: Ne Avg 30, 2020 11:11 am BT, mi muka iz nizkih (na mestu), glavna diza je 88, stranska 40. Ce dam not 90 dizo mi potem na visokih trokira. Tudi ce odprem vijak za zrak do konca. Bom resil z stransko nastavljivo dizo za prosti tek? Vse je original / filter , bing .. Naj omenim da mi med voznjo pocuka, ce spustim gas in ga dodam nazaj. Pri prostem teku tudi ce spustin gas ostanejo obrati visoki, ce pa navijem gas pa padejo.. kaksna ideja? Tudi speljem zelo tezko
Iglo v drsniku postavi nižje, vijaka pa ne odpiraj preveč.
Torej dam not 90 dizo in prestavim iglo nizje pa bi moralo bit bolje ? Bom poskusil in javim tekom dneva. Hvala!
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5236
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

dox napisal/-a: Po Avg 31, 2020 1:12 pm
automatic_7 napisal/-a: Ne Avg 30, 2020 12:10 pm
dox napisal/-a: Ne Avg 30, 2020 11:11 am BT, mi muka iz nizkih (na mestu), glavna diza je 88, stranska 40. Ce dam not 90 dizo mi potem na visokih trokira. Tudi ce odprem vijak za zrak do konca. Bom resil z stransko nastavljivo dizo za prosti tek? Vse je original / filter , bing .. Naj omenim da mi med voznjo pocuka, ce spustim gas in ga dodam nazaj. Pri prostem teku tudi ce spustin gas ostanejo obrati visoki, ce pa navijem gas pa padejo.. kaksna ideja? Tudi speljem zelo tezko
Iglo v drsniku postavi nižje, vijaka pa ne odpiraj preveč.
Torej dam not 90 dizo in prestavim iglo nizje pa bi moralo bit bolje ? Bom poskusil in javim tekom dneva. Hvala!
ne, najprej poskusi z 88 dizo in spreminjanjem igle (ne vem na kateri poziciji jo imaš trenutno).
Ker pod polnim gasom igla nima vpliva samo številka dize.
https://mopedist.si/viewtopic.php?t=4248?t=4248

Ni pa noben BT posebno živahen na nizkih vrtljajih
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dox »

automatic_7 napisal/-a: Po Avg 31, 2020 2:55 pm
dox napisal/-a: Po Avg 31, 2020 1:12 pm
automatic_7 napisal/-a: Ne Avg 30, 2020 12:10 pm
Iglo v drsniku postavi nižje, vijaka pa ne odpiraj preveč.
Torej dam not 90 dizo in prestavim iglo nizje pa bi moralo bit bolje ? Bom poskusil in javim tekom dneva. Hvala!
ne, najprej poskusi z 88 dizo in spreminjanjem igle (ne vem na kateri poziciji jo imaš trenutno).
Ker pod polnim gasom igla nima vpliva samo številka dize.
https://mopedist.si/viewtopic.php?t=4248?t=4248

Ni pa noben BT posebno živahen na nizkih vrtljajih
Iglo sem imel na drugi stopnji od spodaj. Sedaj sem jo cist dvignil. Na mestu je lepse razvil obrate, ni blo vec tolko mukanja. Upam da se vreme cimprej popravi, da sprobam in javim.
telekotki
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 11:32 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a telekotki »

pozdravljeni, imam uprašanje in sicer a je ta bat primeren za v cilinder z vetrnico?
hvala za odgovore.
https://www.frcomoto.si/si/tesnila-bati ... -puch.html
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

telekotki napisal/-a: To Sep 01, 2020 3:57 pm pozdravljeni, imam uprašanje in sicer a je ta bat primeren za v cilinder z vetrnico?
hvala za odgovore.
https://www.frcomoto.si/si/tesnila-bati ... -puch.html
Bat je bat. Nima nobene veze z vetrnico. Kupi raje meteorja, pomoje bolša firma.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5236
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

prlek napisal/-a: To Sep 01, 2020 4:02 pm
telekotki napisal/-a: To Sep 01, 2020 3:57 pm pozdravljeni, imam uprašanje in sicer a je ta bat primeren za v cilinder z vetrnico?
hvala za odgovore.
https://www.frcomoto.si/si/tesnila-bati ... -puch.html
Bat je bat. Nima nobene veze z vetrnico. Kupi raje meteorja, pomoje bolša firma.
Za alu cilindre so imeli drugačno toleranco bati.
Se pa strinjam naj kupi kaj boljšega če že menja bat :)
void
zobnik
Prispevkov: 171
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

K mi lahko razloži kako pravilno uporabljati choke na Dellortu? Ko aktiviram choke in pržem motor crkne čez nekaj sekund. lepše hladen deluje brez choka. Kje je fora?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5236
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

void napisal/-a: Sr Sep 02, 2020 2:02 pm K mi lahko razloži kako pravilno uporabljati choke na Dellortu? Ko aktiviram choke in pržem motor crkne čez nekaj sekund. lepše hladen deluje brez choka. Kje je fora?
Zdej ko je še toplo meni kdaj mrzu vžge brez čoka.

Ponavadi pa ko je tako toplo dam čok takoj ko vžge na hitro zavrtim ročico od gasa do konca in spustim da skoči čok ven.
Sej ko vžgeš s čokom pač na gasu čutiš ko ga že začne morit daš gas do konca da skoči čok vn.
void
zobnik
Prispevkov: 171
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Okej razumljivo. Ubistvu je veliko manj uporaben kot na moji kawasaki lakserci, tam dejansko motor deluje cca 30s predn mu je dost choka in začne mukat.
Odgovori