Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 864
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

frejlauf zobnik na zadnjem kolesu
Tomos42
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne Avg 09, 2020 10:04 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos42 »

automatic_7 napisal/-a: To Avg 25, 2020 7:26 am Z original avspuhom nebo šlo. Ni narejen za visoke obrate. Kupi avspuh tecno crom ali biturbo.
Kater auspuh polej nabavm, biturbo, tecno crom slisou sm tut za technigas, a lipnik je tut dobr?
A ce dam auspuh dol bi mogu jit polej bl v obrate? Samo da bi testerou ce je res auspuh problem.
Jabolko
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Po Maj 07, 2018 6:15 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Jabolko »

KamiKaza napisal/-a: So Avg 29, 2020 9:00 pm frejlauf zobnik na zadnjem kolesu
Problem je, da ko dam gas se začnejo vrteti.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 864
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Če je kolo na tleh in ga zadržuješ na mestu (sicer ne vem zakaj to početi), se pedala skor ne bi smele vrteti (ne vem od česa bi), če je pa zadnje kolo v zraku, pol ... Mam pr zelenčku isto, včasih gonijo kot nori, kdaj pa mirujejo, sem podmazoval zobnik, pa je ta frejlauf čisto "vremenski".
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dox »

BT, mi muka iz nizkih (na mestu), glavna diza je 88, stranska 40. Ce dam not 90 dizo mi potem na visokih trokira. Tudi ce odprem vijak za zrak do konca. Bom resil z stransko nastavljivo dizo za prosti tek? Vse je original / filter , bing .. Naj omenim da mi med voznjo pocuka, ce spustim gas in ga dodam nazaj. Pri prostem teku tudi ce spustin gas ostanejo obrati visoki, ce pa navijem gas pa padejo.. kaksna ideja? Tudi speljem zelo tezko
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5236
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

dox napisal/-a: Ne Avg 30, 2020 11:11 am BT, mi muka iz nizkih (na mestu), glavna diza je 88, stranska 40. Ce dam not 90 dizo mi potem na visokih trokira. Tudi ce odprem vijak za zrak do konca. Bom resil z stransko nastavljivo dizo za prosti tek? Vse je original / filter , bing .. Naj omenim da mi med voznjo pocuka, ce spustim gas in ga dodam nazaj. Pri prostem teku tudi ce spustin gas ostanejo obrati visoki, ce pa navijem gas pa padejo.. kaksna ideja? Tudi speljem zelo tezko
Iglo v drsniku postavi nižje, vijaka pa ne odpiraj preveč.
void
zobnik
Prispevkov: 171
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Samo na kratko update, rastavil in zložil sem nazaj dellorta in je boljše, skoraj to to kaj bi moglo biti. Tudi svečka zgleda boljše. Je sedaj barva ok ali ne? To je po cca 20km vožnje.

Prau čudno mi je, ker je svečka tako suha in svetla. Z bingom je bla vedno črna, sajasta in navoji oljnati.

Slika
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

void napisal/-a: Ne Avg 30, 2020 1:01 pm Samo na kratko update, rastavil in zložil sem nazaj dellorta in je boljše, skoraj to to kaj bi moglo biti. Tudi svečka zgleda boljše. Je sedaj barva ok ali ne? To je po cca 20km vožnje.

Prau čudno mi je, ker je svečka tako suha in svetla. Z bingom je bla vedno črna, sajasta in navoji oljnati.

Slika
To je dober primer svečke. Tudi prehod na jezičku se lepo vidi kar pomeni, da je toplotna vrednost dobra. Če si vozil s polnim plinom in imaš tako svečko potem je to to.
void
zobnik
Prispevkov: 171
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Svečka je Bosna F75 (tako kot piše v navodilih), veliko mi je predlagalo naj dam F80 ali pa NGK B7HS?

Ni bil glih polni plin vedno, ker motor ni v okolju da se vozim s polnim plinom, ampak je blo dokaj dinamično ja z veliko pospeševanji.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

void napisal/-a: Ne Avg 30, 2020 1:25 pm Svečka je Bosna F75 (tako kot piše v navodilih), veliko mi je predlagalo naj dam F80 ali pa NGK B7HS?

Ni bil glih polni plin vedno, ker motor ni v okolju da se vozim s polnim plinom, ampak je blo dokaj dinamično ja z veliko pospeševanji.
Dokler svečka dela pusti. Naslednič lahko poskusiš ja z ngk b7hs, kar je enako zdaj tvoji. Polni plin je mišljeno tudi med pospeševanjem, ne samo pri vožnji s končno hitrostjo.
Odgovori