Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Mihahc
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne Feb 21, 2016 2:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mihahc »

si_me napisal/-a:
Mihahc napisal/-a:Mene pa zanima če je že kdo menju zadnjo bremzo iz noge gor na roko pr tomos a3 ? Če je treba kej predelat al paše use
Rabiš samo levo ročico, daljši bovden za zadnjo zavoro a3 in pokrov zadnje zavore, ki ima narejeno za vpenjanje zajle (na nožno zavoro nimajo nosilca z navojem). Na nihajkah nisem prepričan ali je pri nožni zavori puščen tudi jeziček za bovden.
Nekateri imajo zgoraj speljano nekateri spodaj, odvisno od modela. Nevidim pa razloga zakaj bi to naredil. Zajla se lahko strga.

Na motorju imam airsal 65 in mam namen dt gor tecno krul izpuh, ki je baje najbolši za ta kit.. sam nepride gor če maš bremzo na nogo tko da jo bom prestavu :)
Mihahc
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne Feb 21, 2016 2:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mihahc »

A se da ta pokrov nekak predelat al morm prou druzga dt .. :geek:
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Mihahc napisal/-a:
si_me napisal/-a:
Mihahc napisal/-a:Mene pa zanima če je že kdo menju zadnjo bremzo iz noge gor na roko pr tomos a3 ? Če je treba kej predelat al paše use
Rabiš samo levo ročico, daljši bovden za zadnjo zavoro a3 in pokrov zadnje zavore, ki ima narejeno za vpenjanje zajle (na nožno zavoro nimajo nosilca z navojem). Na nihajkah nisem prepričan ali je pri nožni zavori puščen tudi jeziček za bovden.
Nekateri imajo zgoraj speljano nekateri spodaj, odvisno od modela. Nevidim pa razloga zakaj bi to naredil. Zajla se lahko strga.

Na motorju imam airsal 65 in mam namen dt gor tecno krul izpuh, ki je baje najbolši za ta kit.. sam nepride gor če maš bremzo na nogo tko da jo bom prestavu :)
lahko bi predelal nožno zavoro tako da bi stopalko predelal oz na novo ukrivil drugo šipko okoli izpuha (da pride nižje kot originalna :) krul je pa zelo dober najboljši pa vrjetno ni ... serijska proizvodnja mogoče pa še tam mu konkurenco dela tecnigas, ki pa je okoli 140e ... glede na ceno je pa best buy ja ...
Mihahc
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne Feb 21, 2016 2:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mihahc »

Haha smešno na to pa sploh pomislu nism :D se bol splača kot ta na roko :D za izpuh sm pa to mislu je najboši glede cene pa delovanja :D
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 450
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

tomosmb napisal/-a:Mogoče kdo ve, če se da posebaj kupit tesnilo za pipico za gorivo, ali je potrebno kupit celo novo pipico?

LP

Zdravo...

Imel sem pipco, ki mi je puščala kupil sem 2 tesnili na frčo-moto ampak, so bile za en drek...ker po 1 dnevu, mi je spet puščalo...tako, da kar novo si kupi saj je poceni ;) ...

Lp!
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5236
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

tomosmb napisal/-a:Mogoče kdo ve, če se da posebaj kupit tesnilo za pipico za gorivo, ali je potrebno kupit celo novo pipico?

LP
probaj prvo tvoje tesnilo okoli obrnit, kdaj pomaga ;)
tomosmb
batzajla
Prispevkov: 41
Pridružen: Pe Mar 18, 2016 7:34 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosmb »

automatic_7 napisal/-a:
tomosmb napisal/-a:Mogoče kdo ve, če se da posebaj kupit tesnilo za pipico za gorivo, ali je potrebno kupit celo novo pipico?

LP
probaj prvo tvoje tesnilo okoli obrnit, kdaj pomaga ;)
Evo dobil v Hidrii (MB) :)
tomosgas
Nabijač
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne Jan 17, 2016 8:46 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosgas »

Mene pa zanima ce se da bt cilinder napilt na senior kote in kanale fi cilindra je 39 na novo brusen. bi vini nova 12 blajerca to zdrzala ferg bo delorto21 avspuh pa bt master nov v masin bom premenu lezaje semeringe kajlo dal 5 prestavo glava bo pa bolj svoh od atx strom pa origal 12v od apn.vse dele ze mam sam cilinder se ni piljen Bi ble te predelave ok zelim si koncno okrog 100 in nore pospeske
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

tomosgas napisal/-a:Mene pa zanima ce se da bt cilinder napilt na senior kote in kanale fi cilindra je 39 na novo brusen. bi vini nova 12 blajerca to zdrzala ferg bo delorto21 avspuh pa bt master nov v masin bom premenu lezaje semeringe kajlo dal 5 prestavo glava bo pa bolj svoh od atx strom pa origal 12v od apn.vse dele ze mam sam cilinder se ni piljen Bi ble te predelave ok zelim si koncno okrog 100 in nore pospeske
Cilinder se brusi po piljenju (priporočljivo). Če imaš znan auspuh potem se cilinder pili po auspuhu. Menjava ležajev in semeringov kar tako je brez veze. Potrebno je podaljšati utor moznika pri tretji prestavi in vstaviti nov daljši moznik. Glavo pa je itak treba postružiti na željeno obliko in kompresijo, ali pa narediti vložek. 100 si pa kar izbi iz glave, mogoče 101.
LP
tomosgas
Nabijač
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne Jan 17, 2016 8:46 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosgas »

lojze-si napisal/-a:
tomosgas napisal/-a:Mene pa zanima ce se da bt cilinder napilt na senior kote in kanale fi cilindra je 39 na novo brusen. bi vini nova 12 blajerca to zdrzala ferg bo delorto21 avspuh pa bt master nov v masin bom premenu lezaje semeringe kajlo dal 5 prestavo glava bo pa bolj svoh od atx strom pa origal 12v od apn.vse dele ze mam sam cilinder se ni piljen Bi ble te predelave ok zelim si koncno okrog 100 in nore pospeske
Cilinder se brusi po piljenju (priporočljivo). Če imaš znan auspuh potem se cilinder pili po auspuhu. Menjava ležajev in semeringov kar tako je brez veze. Potrebno je podaljšati utor moznika pri tretji prestavi in vstaviti nov daljši moznik. Glavo pa je itak treba postružiti na željeno obliko in kompresijo, ali pa narediti vložek. 100 si pa kar izbi iz glave, mogoče 101.
LP
Kaj je to moznik a un stift pri piramidi na katerem so zataknjeni zobniki ?jst mislim menjat kajlo ki je v mehanizmu kr je skor okrogla lezaji, semeringi so pa se original in ta masina ma cca 30000km avspuh pa lah sam zašvasam sam sm mislu tega met sam za zacetek glavo bi pa dal na senior mere ce jih gdo ve nej napise sam najprej pridejo senior kanali ce so izvedlivi ce je gdo to ze pilu bi bil vesel ce bi napisal svoje iskušnje. Lp
Odgovori