Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Jaz sem si jih prestavil na flekserju pa je delalo, se pa ne spomnim razlike.
Centrifugalna sila je v obeh primerih enaka, razlika je samo po tem, ko sklopka zagrabi, v tvojem narisanem primeru predvidevam da samo dlje drsi, obratno pa takoj zagrabi, ker jo trenje hoče še bolj odpret.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Starie »

tomosatx50s napisal/-a:
apn4m napisal/-a:
tomosatx50s napisal/-a: Iz kje si ti?Ker to cesto poznam,Podkraj -Višnje-Col.

Hmmm...le kdo bi imel atx tle okol...jaz sem blizo Col-a..ti? Hrušica?
Stomaž,4km iz Ajdovščine.
Jaz pa iz Ajdovščine, haha! :D
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Starie »

apn4m napisal/-a:
lazo123 napisal/-a:
lojze-si napisal/-a: Ko jih izbijaš je dobro podložiti košček cevi iz druge strani, da ne obremenjuješ preveč bloka, lahko ga celo skriviš. Če pa blok segreješ pa gre vse še lažje, mogoče sami padejo ven.
Kaj pa pomenijo oznake na tesnilih (TC 17×35×7) in ležajih (17×35×10 KG)?

To so oznake semeringov pa to...ko boš kupoval ležaje uzem skf...
17 pomeni za premer gredi, 35 je zunanji premer semeringa, 7 je širina. TC pomeni da je dvorobi.

Ležaj isto, KG pa je zelo verjetno znamka ali oznaka ležaja s poreklom iz Kitajske. K temu bi dodal da je precej vprašljive kvalitete. Če že kitajskega, glej da na njemu piše IT ali ISB kot proizvajalec. Tudi kitajski ležaji niso vsi enaki, nekateri so boljši, nekateri slabši.
Velikokrat zaslediš proizvajalca Codex. To je slovenska firma ki drži ležaje in si je dala napisat na ležaje njihovo blagovno znamko. Ležaj je kitajski, ni ravno za priporočat... za euro ali dva več dobiš ležaj visoke kvalitete, npr SKF, FAG, NTN.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Starie napisal/-a:
lazo123 napisal/-a:
lojze-si napisal/-a: Ko jih izbijaš je dobro podložiti košček cevi iz druge strani, da ne obremenjuješ preveč bloka, lahko ga celo skriviš. Če pa blok segreješ pa gre vse še lažje, mogoče sami padejo ven.

17 pomeni za premer gredi, 35 je zunanji premer semeringa, 7 je širina. TC pomeni da je dvorobi.

Ležaj isto, KG pa je zelo verjetno znamka ali oznaka ležaja s poreklom iz Kitajske. K temu bi dodal da je precej vprašljive kvalitete. Če že kitajskega, glej da na njemu piše IT ali ISB kot proizvajalec. Tudi kitajski ležaji niso vsi enaki, nekateri so boljši, nekateri slabši.
Velikokrat zaslediš proizvajalca Codex. To je slovenska firma ki drži ležaje in si je dala napisat na ležaje njihovo blagovno znamko. Ležaj je kitajski, ni ravno za priporočat... za euro ali dva več dobiš ležaj visoke kvalitete, npr SKF, FAG, NTN.
Kot da ti niso na kitajsem narejeni! :o
LP
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Jaz pa iz Ajdovščine, haha! :D
Pol pa super povejta ko bosta na Col-u bomo šli einz fahre!


Lp!
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Starie »

lojze-si napisal/-a: Kot da ti niso na kitajsem narejeni! :o
LP
SKF izdeluje po celem svetu, v vsaki državi izdelujejo svojo vrsto ležajev. Po tem se tudi lahko loči ponaredek od originala, ker se ista vrsta ne izdeluje v več državah. Tudi na Kitajskem imajo svojo proizvodnjo za določeno vrsto ležaja. Katerega točno na Kitajskem in kje izdelujejo serijo 6000, ki je za mopediste bolj zanimiva lahko napišem v ponedeljek, ko preverim.
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Imam en problem na apnju, namreč motor ima narjeno generalko in sedaj ga "ulaufavam" in sem ugotovil da med vožnjo nad 30kmh težko prestavljam nauzdol (kot da bi prestauljau brez sklopke- zboniki škrkajo). Še najtežje gre iz 5 v 4to. Sklopka je dobro naštelana in je v dobrem stanju nevem kaj bi bilo narobe? :?:
lp Martin
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

čendi123 napisal/-a:Imam en problem na apnju, namreč motor ima narjeno generalko in sedaj ga "ulaufavam" in sem ugotovil da med vožnjo nad 30kmh težko prestavljam nauzdol (kot da bi prestauljau brez sklopke- zboniki škrkajo). Še najtežje gre iz 5 v 4to. Sklopka je dobro naštelana in je v dobrem stanju nevem kaj bi bilo narobe? :?:
lp Martin
Mogoče si zobnike narobe obrnil :?:

LP
Mihahc
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne Feb 21, 2016 2:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mihahc »

Mene pa zanima če je kej narobe k se mi je mal obrušu magnet ? je brezplatiunski .. a bo to še delal tko k je treba :D
Priponke
11997175_10209022645472115_1697414306_n.jpg
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Mihahc napisal/-a:Mene pa zanima če je kej narobe k se mi je mal obrušu magnet ? je brezplatiunski .. a bo to še delal tko k je treba :D
Ti samo dobro očisi postavi na pravo mesto, lahko tudi brez satiča in dobro zategni. Pred vsem dobro zategni!
LP
Odgovori