Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Ker sem ravno oživel elektronika po zimskem spanju, sem opazil podobno stvar, motor je cingljal, ko sem poslušal je bilo slišat kot da prihaja iz cilindra ampak če sem stisnil sklopko, je prenehalo. Ker vem da imam zanič sklopko sem seveda prepričan da je to problem. Probaj stisnit sklopko, ampak seveda lahko ti tudi ne preneha cingljat, čeprav jo stisneš. Jaz bi na tvojem mestu poskusil še menjat sklopko in probal še enkrat.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

macula napisal/-a:Ker sem ravno oživel elektronika po zimskem spanju, sem opazil podobno stvar, motor je cingljal, ko sem poslušal je bilo slišat kot da prihaja iz cilindra ampak če sem stisnil sklopko, je prenehalo. Ker vem da imam zanič sklopko sem seveda prepričan da je to problem. Probaj stisnit sklopko, ampak seveda lahko ti tudi ne preneha cingljat, čeprav jo stisneš. Jaz bi na tvojem mestu poskusil še menjat sklopko in probal še enkrat.
Nevem, ce ima kaj vpliva pri meni sklopka. Kot pravim se mi to dogaja med voznjo pri skoraj polnem gasu. Kosaro mam novo, kaj si mislil komplet sklopko?
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Starie »

Tisto ropotanje ki preneha ko stisneš sklopko je potisniležaj na gredi sklopke. Ropotajo pa zato, ker ti novi ki jih dobiš v raznih frčomoto, velo ipd. trgovinah so kitajskega porekla in ga boljšega niti ne moreš dobit (razen v specializiranih trgovinah).

51100 oznaka, okrog 7 eur je skf (namesto 3 - 4 IT- kitajski). Meni na bt-ju manj ropota originalen star ruski, kot nov kitajski.

Me pa še vedno zanima če kdo ve ali je napačno imeti Dellorto phbg 20 na original bt-ju? (Namesto 19)
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Starie napisal/-a:Tisto ropotanje ki preneha ko stisneš sklopko je potisniležaj na gredi sklopke. Ropotajo pa zato, ker ti novi ki jih dobiš v raznih frčomoto, velo ipd. trgovinah so kitajskega porekla in ga boljšega niti ne moreš dobit (razen v specializiranih trgovinah).

51100 oznaka, okrog 7 eur je skf (namesto 3 - 4 IT- kitajski). Meni na bt-ju manj ropota originalen star ruski, kot nov kitajski.

Me pa še vedno zanima če kdo ve ali je napačno imeti Dellorto phbg 20 na original bt-ju? (Namesto 19)
20 frgazar je ob pravilni nastavitvi čist OK za original bt cilinder.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Dvomim da mi šklopota zaradi ležaja. Mašina ima 10000km, notri je originalni ležaj. Bolj se mi zdi da zna biti kriva zračnost na repkih lamel ali pa na srednjem igličnem ležaju. Kot je nekdo rekel že, da tam ni kaljena površina in se hitro izrabi.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Zdravo,

ima kdo kakšne plastike od yamahe tzr 50, potreboval bi levi bok, levo luč, sprednji blatnik.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Kupil sem novo gred za apn in ima očitno neko večjo ojnico in se mi ojnica zabija v blok. A naj blok spilim al kaj?
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

cinšpula napisal/-a:Kupil sem novo gred za apn in ima očitno neko večjo ojnico in se mi ojnica zabija v blok. A naj blok spilim al kaj?
daj sliko ker to bi res rad videl.kakšne imaš ležaje oznaka ali so 6203 ali L17?
Uporabniški avatar
moto1k
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: Po Avg 18, 2014 1:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a moto1k »

Zdravo,

s to težavo se še nisem srečal zato bi vas prosil za pomoč ali je možno kako rešit znucane navoje glavne gredi? Hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

moto1k napisal/-a:Zdravo,

s to težavo se še nisem srečal zato bi vas prosil za pomoč ali je možno kako rešit znucane navoje glavne gredi? Hvala za odgovor.
jz ga z unmu za navoje popravm pa drži ponavad, drgač je pa najbol da daš ene 10-15 e če se gre za tomosa pa dobiš že prfektno stvar
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Odgovori