Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

čudno ker ga ni prov nikjer na internetu
tomos 4 life
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Prijatelj je kupil tomosa 15sl pa me zanima ali ma kdo original koleno za prodat? Ter koliko kablov gre gor na hupo, ker nevemo ce je ta original.
Lp!
Priponke
DSC_0211.JPG
DSC_0208.JPG
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

kaj naj rećem dan je biv beden :( :( Slika ve kdo zakaj mi je to naredlo na 15 slc

Slika
tomos 4 life
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

tomostuner napisal/-a:kaj naj rećem dan je biv beden :( :( Slika ve kdo zakaj mi je to naredlo na 15 slc

Slika
Preveč zraka in ti je stopilo bat! Saj verjetno ti ga je posledično tudi prijelo. SLC mora imeti dizo najmanj 90!
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

jkanoni napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:kaj naj rećem dan je biv beden :( :( Slika ve kdo zakaj mi je to naredlo na 15 slc

Slika
Preveč zraka in ti je stopilo bat! Saj verjetno ti ga je posledično tudi prijelo. SLC mora imeti dizo najmanj 90!
bat ni stopljen pa tut primlo ga ni bom dav večjo dizo not.a je lahk to tudi od predužiga naredlo če ni prov nastavlen
tomos 4 life
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

tomostuner napisal/-a:kaj naj rećem dan je biv beden :( :( Slika ve kdo zakaj mi je to naredlo na 15 slc

Slika
Beden ni bil dan, ampak ti! Saj nisi samo ti tak, ampak so skoraj vsi taki. Dobiš star motor, ki stoji več let, dajmo takoj probat če vžge. Vžge super sedaj pa gas do konca in že gremo. Če ni bil prej pokvarjen si ga sedaj sigurno uničil. Obročki so sigurno prijeti v bat, v filtri imajo sigurno ose svoje gnezdo, če ne se celo miši, v karter se nabere kondenz in razna umazanija in to sedaj prihaja nas svečko. Vesel si samo lahko, da ležaji niso zarustani! Pa kaj je z vami, daj to razdri in očisti, pa ni treba menjat vse po vrsti samo očisti!
LP
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a si_me »

Tako bom rekel, čeprav nočem bit žaljiv, očitno imaš za tak motor premalo izkušenj.. Še manj verjetno je da imaš izpit A kategorije, ki je potreben za ta motor, ker če se boš gajdral z njim po njivah se bo okvir slej ko prej zlomu. Svetujem ti, da si umisliš kako apn6, kjer se boš dobro naučil kako zadeve tečejo, ter slc-ja pospraviš za nekaj let ali pa ga prodaš, ker ga je škoda za take zadeve. Verjemi da se boš čez nekaj let spomnil kaj sem rekel.
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

da nebo pomote!! pri hiši je motor že 30 let, zalavfu sem ga usake tolk časa sam je u 3 pa do 5 prestave zgubiv moč. ker ni šel uredu sem malo probaval z nastavitvijo elektrike in uplinjača.danes sem cilider uzev dol in me zanima če je tole sploh prov napileno??a lahk nazaj sestavim skupi al dam nov bat pa cilinder?'

bat pa cilinder zgledata še čist uredu pa tudi primlo ni nič

Slika

Slika

Slika



zanima pa me tudi kaj je tole zlato
Slika
tomos 4 life
petko
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 4:41 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a petko »

Z tako nepiljenimi pretočnimi gre motor prej še slabše kot boljše. Mislim da bi pretočne lahko poskusil zalit z tekočo kovino in jih potem naredil po obliki kot so v bloku. Nevem pa kako bi se obnesla kovina, ker sam še nisem poskušal zaliti pretočnih, da bi kdo to naredil pa nisem še zasledil. (to je samo moj predlog) Pomojem je najbolje da motor razdereš in vse temeljito očistiš in če je kaj zrabljeno, polomljeno,... zamenjaš..... Tisto zlate barve pa nevem kaj bi lahko bilo mogoče rjavina vendar težko verjamem.
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Starie »

petko napisal/-a:Pomojem je najbolje da motor razdereš in vse temeljito očistiš in če je kaj zrabljeno, polomljeno,... zamenjaš..... Tisto zlate barve pa nevem kaj bi lahko bilo mogoče rjavina vendar težko verjamem.
Karkoli že je, bi bilo pametno očistit. Mogoče so nanesli kakšno tesnilno maso med bloki in cilindrom, pa je ostanek zlezel pod grlo cilindra in zaradi bencina? vročine? spremenilo barvo v zlato.
Odgovori