Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

Pich napisal/-a:
Wilf napisal/-a:Pišem tukej ker na forumu portmap ni nobenga že 2 mesca men se pa mal mudi
zanima me mnenje za tele kanale . širine bom že zrihtou
lipnik + sha 15/15 pa motor more bit bl za v gmajno <
glava je squish
Lp
Prevelika razlika med vrhom izpuha in vrhom pretoka. Moje mnenje.

seprau bi izpušnega spustu al pretočne dvignu ?
na kolk bi pol pršu
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Wilf napisal/-a:seprau bi izpušnega spustu al pretočne dvignu ?
na kolk bi pol pršu
A se nisi nekaj ponujal da piliš cilindre itd? Kakolahko piliš cilindre, če ne znaš zračunat osnovnih stvari, vidim da tudi ne poznaš osnovnega obnašanja motorja ob piljenju kanalov. Pa kako bi ti spustu avspuh brez da bi pilu pretoke in krajšal cilinder spodaj mi pa tudi ni jasno.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a folc »

macula napisal/-a:seprau bi izpušnega spustu al pretočne dvignu ?
na kolk bi pol pršu

A se nisi nekaj ponujal da piliš cilindre itd? Kakolahko piliš cilindre, če ne znaš zračunat osnovnih stvari, vidim da tudi ne poznaš osnovnega obnašanja motorja ob piljenju kanalov. Pa kako bi ti spustu avspuh brez da bi pilu pretoke in krajšal cilinder spodaj mi pa tudi ni jasno.
Sem se hotel že jaz oglasiti ampam sem raje počakal. Si se nedavno oglašal kako ti oh in sploh piliš cilindre. A mrbit cerar, pvl, macula itd sprašujejo kako pilit cilindre? Maš 2 knjige na forumu, preber si jih, preber teme po forumu in sprobuj cilindre. Nekaj jih boš zajebov, se pa učiš na svojih napakah. Lp
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

sm prebrau jz knige pa ne enkrat.
zazdej sm delou samo na mero k sm jo dobu.
npr. lamo na junijor. nism jt nc zbirou kaj bom naredu. delu sm po portmapu k so mi ga da zravn cilindra in to je to.
ravno zato bi pa rd se nekej vec znou. pa bi rd mnenja glede tega kar sm sam probou skupej spravt . kaj bi loh popravu .
ucimo se na napakah.
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

glede spuščanja. to sm tko napisou ker še nism nč naredu, spustu bi na listu.
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

Wilf napisal/-a:
Pich napisal/-a:
Wilf napisal/-a:Pišem tukej ker na forumu portmap ni nobenga že 2 mesca men se pa mal mudi
zanima me mnenje za tele kanale . širine bom že zrihtou
lipnik + sha 15/15 pa motor more bit bl za v gmajno <
glava je squish
Lp
Prevelika razlika med vrhom izpuha in vrhom pretoka. Moje mnenje.

seprau bi izpušnega spustu al pretočne dvignu ?
na kolk bi pol pršu
Lp
Če upaš spiliti pretočne kanale za 1mm proti vrhu. Ampak najbolje, bi bilo, da se lotiš še enkrat na drugem cilindru, ker je za piljenje pretoka potrebnih veliko izkušenj, da dobiš pravo usmerjenost kanala. Spili izpušni kanal tako, da bo 10 mm višji od pretoka, nato podloži cilinder. Če hočeš traktor, potem bi bila višina izpušnega kanala 25,5-26mm kar pravšnja, seveda ob predpostavki, da pride bat do vrha cilindra.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

seprau če te prou razumem naredim izpušnega 25,5-26 do vrha pretoke pa 10 mm nižje seprav 35,5-36 od vrha.
kpa bi naredu pr sesalnem tko k sm narisou seprau 142,5 ° (govorim u kotih zarad različnih dolžin bata)
kolk pa mislš da bi na to kar mam zdej narjen mogu podložit. izpušnega pa pretoke mi že do konca odpre
pol nerazumem zakaj bi podložu če lahko pilm nagor.
mal sm potrenirou na enmu starmu cilindru pa še bom.. predn se lotm pa tkoaltko notranjost cilindra oblpm z ličarskim trakom.
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

Wilf napisal/-a:seprau če te prou razumem naredim izpušnega 25,5-26 do vrha pretoke pa 10 mm nižje seprav 35,5-36 od vrha.
kpa bi naredu pr sesalnem tko k sm narisou seprau 142,5 ° (govorim u kotih zarad različnih dolžin bata)
kolk pa mislš da bi na to kar mam zdej narjen mogu podložit. izpušnega pa pretoke mi že do konca odpre
pol nerazumem zakaj bi podložu če lahko pilm nagor.
mal sm potrenirou na enmu starmu cilindru pa še bom.. predn se lotm pa tkoaltko notranjost cilindra oblpm z ličarskim trakom.
Lp
Cilinder podložiš zato, da dobiš pravo višino pretoka. Spodnji rob sesanja mora biti na port mapu ravna črta. Kot odprtja sesanja naj bo 150-155°.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

Pich napisal/-a:
Wilf napisal/-a:seprau če te prou razumem naredim izpušnega 25,5-26 do vrha pretoke pa 10 mm nižje seprav 35,5-36 od vrha.
kpa bi naredu pr sesalnem tko k sm narisou seprau 142,5 ° (govorim u kotih zarad različnih dolžin bata)
kolk pa mislš da bi na to kar mam zdej narjen mogu podložit. izpušnega pa pretoke mi že do konca odpre
pol nerazumem zakaj bi podložu če lahko pilm nagor.
mal sm potrenirou na enmu starmu cilindru pa še bom.. predn se lotm pa tkoaltko notranjost cilindra oblpm z ličarskim trakom.
Lp[/quote
Cilinder podložiš zato, da dobiš pravo višino pretoka. Spodnji rob sesanja mora biti na port mapu ravna črta. Kot odprtja sesanja naj bo 150-155°.
to razumem ampak bi tkoalktko pretok dvignu s T nastavkom in "svinčnik" biaxom
LP
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

Wilf napisal/-a:
Pich napisal/-a:
Wilf napisal/-a:seprau če te prou razumem naredim izpušnega 25,5-26 do vrha pretoke pa 10 mm nižje seprav 35,5-36 od vrha.
kpa bi naredu pr sesalnem tko k sm narisou seprau 142,5 ° (govorim u kotih zarad različnih dolžin bata)
kolk pa mislš da bi na to kar mam zdej narjen mogu podložit. izpušnega pa pretoke mi že do konca odpre
pol nerazumem zakaj bi podložu če lahko pilm nagor.
mal sm potrenirou na enmu starmu cilindru pa še bom.. predn se lotm pa tkoaltko notranjost cilindra oblpm z ličarskim trakom.
Lp[/quote
Cilinder podložiš zato, da dobiš pravo višino pretoka. Spodnji rob sesanja mora biti na port mapu ravna črta. Kot odprtja sesanja naj bo 150-155°.
to razumem ampak bi tkoalktko pretok dvignu s T nastavkom in "svinčnik" biaxom
LP
evo zdej sm pomeru. zrk pretoka je 36,5 . 1 mm podložit al pa bi naredu s T nastavkom in "svinčnik" biaxom. negre mi zdej skup. če podložim bom pa mogu pilt na dol pretoke da jih bo dokonca odprlo. a ni isti šmorn če samo dvignem pretoke tist mm z biaxam. popraute me če sm ga ke usrou
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Odgovori