Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

PiZdeK6_ napisal/-a:če je starodobnik je prava tota ročka http://www.shrani.si/f/2x/3K/4tv9M39C/p8182724.jpg ker mam jes tui starodobnika pa ma še take ročke gor :D
ok hvala
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
dejanche007
batzajla
Prispevkov: 48
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 6:12 pm

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a dejanche007 »

buhti napisal/-a:Ja nared sam to kajlco ane. Sej to je ubisvtu sam zto da je magnet centreran da se nevrti krneki po svoje po gredi ane.. čeprou tut mislm če ga fajn zategneš je koalko gred na konus narjena tko da nima kej da popusti :D ampak še usen... nwm iz žebla nared kajlo, znajd se neki :D

aja pa še neki, drgač poglej mal okol magneta, notr k si magnetki če se ti je tm km zatankla kajlca ;)
aha :) , bam poskusu nardit to kajlco :P , hvala
štirjak
vplinjač
Prispevkov: 389
Pridružen: Če Avg 13, 2009 4:47 pm

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a štirjak »

dejanche007 napisal/-a:
buhti napisal/-a:Ja nared sam to kajlco ane. Sej to je ubisvtu sam zto da je magnet centreran da se nevrti krneki po svoje po gredi ane.. čeprou tut mislm če ga fajn zategneš je koalko gred na konus narjena tko da nima kej da popusti :D ampak še usen... nwm iz žebla nared kajlo, znajd se neki :D

aja pa še neki, drgač poglej mal okol magneta, notr k si magnetki če se ti je tm km zatankla kajlca ;)
aha :) , bam poskusu nardit to kajlco :P , hvala
ja ne kompliciri,js sm jo zmeram iz žrebla naredu pa drži čist ok
Uporabniški avatar
turbocharger
vplinjač
Prispevkov: 397
Pridružen: Pe Okt 02, 2009 10:05 pm
Kraj: Koper-(okolica)

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a turbocharger »

smejko1 napisal/-a:no prijatelj obnavlja svojega starodobnika a3ml in si beli glavo z nekimi gas ročkami, zanima ga katera je original za dellorto fergazer motor a3ml (ena od tehle more bit, jst nevem ker sem imel encarwija in sem kr isto ročko obdržau, tko da bi prosu za pomoč)

http://www.shrani.si/f/2x/3K/4tv9M39C/p8182724.jpg

http://www.slikomat.com/slika/4033710.htm
Tista ta prva slika bo ta prava.Ker ko sem js meu tašnega identičnega A3ml je meu take ročke.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

turbocharger napisal/-a:
smejko1 napisal/-a:no prijatelj obnavlja svojega starodobnika a3ml in si beli glavo z nekimi gas ročkami, zanima ga katera je original za dellorto fergazer motor a3ml (ena od tehle more bit, jst nevem ker sem imel encarwija in sem kr isto ročko obdržau, tko da bi prosu za pomoč)

http://www.shrani.si/f/2x/3K/4tv9M39C/p8182724.jpg

http://www.slikomat.com/slika/4033710.htm
Tista ta prva slika bo ta prava.Ker ko sem js meu tašnega identičnega A3ml je meu take ročke.
moj A3ms letnik 1982 ima take ročke ku tisti ta drugi sliki samo ima encarwi ferg(tud ročka ima tisti gumbek gor)
ti povej kjri letnik je ? (za delorto so ponavadi črne ročke(tista na prvi sliki je od apn4 se mi zdi)

in če ste opazli imata oba avtomatika na slikah dellorto fergazerje(pleh ima luknjo za zaug)
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

automatic_7 napisal/-a: moj A3ms letnik 1982 ima take ročke ku tisti ta drugi sliki samo ima encarwi ferg(tud ročka ima tisti gumbek gor)
ti povej kjri letnik je ? (za delorto so ponavadi črne ročke(tista na prvi sliki je od apn4 se mi zdi)

in če ste opazli imata oba avtomatika na slikah dellorto fergazerje(pleh ima luknjo za zaug)
meni se tudi zdi da bo tista na prvi sliki original, letnik pa je 84 a3ml je reku da je imel v originalu encarwija gor pa je pol prešaltau na dellortota
@automatic sm tudi tvojega automatica gledau pa sm vidu da nimaš dellortota gor tko da se nisem neki poglobiu in sem mislil da so posledično sive ročke original ker pač ima tudi tisti na drugi sliki dellortota gor kar bi pomenlo da so ročke ostale od encarwija, sej bom čene aljota prašau sam kolikor sem gledau slike se mi zdi da je bila ročka menjana ker zgleda precej nova usaj po slikah sodeč, no jst sm imeu encarwija in so ble ročke sive in desna je imela čok-to je tisti tvoj gumb ki si ga omenu v prejšnjem postu
Drugače pa ja zanalašč sem izbral dve sliki kjer sta dellortota gor ker ga ima tudi on gor inštaliranega in pač neve kere od teh dveh modelov roč so original
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

smejko1 napisal/-a:
automatic_7 napisal/-a: moj A3ms letnik 1982 ima take ročke ku tisti ta drugi sliki samo ima encarwi ferg(tud ročka ima tisti gumbek gor)
ti povej kjri letnik je ? (za delorto so ponavadi črne ročke(tista na prvi sliki je od apn4 se mi zdi)

in če ste opazli imata oba avtomatika na slikah dellorto fergazerje(pleh ima luknjo za zaug)
meni se tudi zdi da bo tista na prvi sliki original, letnik pa je 84 a3ml je reku da je imel v originalu encarwija gor pa je pol prešaltau na dellortota
@automatic sm tudi tvojega automatica gledau pa sm vidu da nimaš dellortota gor tko da se nisem neki poglobiu in sem mislil da so posledično sive ročke original ker pač ima tudi tisti na drugi sliki dellortota gor kar bi pomenlo da so ročke ostale od encarwija, sej bom čene aljota prašau sam kolikor sem gledau slike se mi zdi da je bila ročka menjana ker zgleda precej nova usaj po slikah sodeč, no jst sm imeu encarwija in so ble ročke sive in desna je imela čok-to je tisti tvoj gumb ki si ga omenu v prejšnjem postu
Drugače pa ja zanalašč sem izbral dve sliki kjer sta dellortota gor ker ga ima tudi on gor inštaliranega in pač neve kere od teh dveh modelov roč so original
siva ročka brez gumba za čok je od apn4(in prvih apn6) z gumbom je pa od starejših avtomatikov
ker te sive ročke so ble do začtka 80-ih let(takrat še niso imeli dellorto fergov)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

na a3ml l 85 (od fotra) original dellorto je bla siva ročka brez gumba !
na mojem l.86 orginal encarwi je bla siva pa z gumbom! ampak moje je že pokojna :(
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

automatic_7 napisal/-a: siva ročka brez gumba za čok je od apn4(in prvih apn6) z gumbom je pa od starejših avtomatikov
ker te sive ročke so ble do začtka 80-ih let(takrat še niso imeli dellorto fergov)
Sam zakaj je imel uporabnik turbocharger na njegov automaticu tako ročko, njegov frčo je letnik 86, če pa so se končale tiste sive ročke okoli leta 80 vrjetno niso imeli tolikšnih zalog za opremljevat motorje še 6 let, bomo še malo raziskovali
V katalogu kjer sta narisana oba ferga sm gledau in so ble narisane enake ročke tko da zdej res ne vem kere so prave, bom pogledau še v uno knjgo o motorjih iz kopra če se bo dalo kaj razbrat iz slik

Drugače pa hvala za pomoč
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja!

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

pol A3ml so imeli še sive ročke
k kar sm vidu usi ostali A3 so imeli črne ročke
Odgovori