Nabijalnik

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Ne poznam te grope B in sem moral it pogledat na net malo, včasih pogledam wrc po tvju, ampak tale grupa B pa ga je sekala, za audija quattro sem vedel da je šel dobro, ampak lancia je tudi letela. Kot je napisal en na spletu:
WRC is for boys, group B was for men.

Zakaj pa so ukinili tole grupo B ?

Kurja polt ob zvokih avtomobilov.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Pich »

DaNiLo napisal/-a:Ne poznam te grope B in sem moral it pogledat na net malo, včasih pogledam wrc po tvju, ampak tale grupa B pa ga je sekala, za audija quattro sem vedel da je šel dobro, ampak lancia je tudi letela. Kot je napisal en na spletu:
WRC is for boys, group B was for men.

Zakaj pa so ukinili tole grupo B ?

Kurja polt ob zvokih avtomobilov.
Pika na i je bila smrt dveh peugeotovih dirkačev. Pa že prej so se pobijali.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

A tako. Zgledala je kar divja klasa tole, pa verjetno je bilo kar nekaj smrtnih žrtev ja.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
franc
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a franc »

Evo tole je "pokopalo" grupo B:
https://www.youtube.com/watch?v=mHDIhqTOrS4
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a macula »

Se strinjam franc.
Sama moč, plesanje avtomobilov in konstantno drsenje ni bil problem. Tisti zgoreli dirkalnik, poln tank goriva in vse v magneziju, je bil tempirana bomba, ampak bi se vse dalo tehnično rešit. Problem so bili gledalci, človeški koridor. Oče je rekel, da ga je bilo strah vozit monte carlo, samo zato ker se je bal, da bo koga zbil. Že če gledaš rally saturnus tam leta 95, ostri ovinek, hard po domače, nabit z gledalci, nekje 300 do 500 ljudi v enem ovinku, avti pa napočez 20cm od kolen z odbijači.
Če danes vozijo formule na gorskih, bi tudi grupa b na relijih lahko. So pa danes wrc dirkalniki hitrejši kot včasih grupa b, ni vse v konjih, kot ima večina ljudi v glavi, več naredi pravo podvozje.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

macula napisal/-a: So pa danes wrc dirkalniki hitrejši kot včasih grupa b, ni vse v konjih, kot ima večina ljudi v glavi, več naredi pravo podvozje.
A si predstavljaš, da bi grupo B do sedaj razvijali? To bi bilo nepopisno!

Kdor pa z formulo vozi gorske, mora bit pa itak usekan 100 na uro.
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Velika tragedija grupe B je bila tudi smrt Henry-a Toivonena, ki je zgorel v svoji Lanci.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a macula »

Sej to sem imel v mislih z zgorelim dirkalnikom. Pa se nisem kogel spomnit niti imena niti avta :D
Bi se pa dalo danes vse rešit, dirkalniki imajo varne rezervoarje in jekleno konstrukcijo, pri nesreči henrija je bilo na dirkalniku veliko magnezijevih delov, kar gori z veliko vročino in zgori do prahu, pa imel je nesrečno poln tank goriva. Če kdo najde slike na internetu se vidi da ni ostalo nič od dirkalnika.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

KVAS napisal/-a:Velika tragedija grupe B je bila tudi smrt Henry-a Toivonena, ki je zgorel v svoji Lanci.
Pa Attilio Bettega v lancii 037 leta 85.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Zanimiv si je pogledat dokumentarec z naslovom: Rally, the killer years. Govori o nastanku in ukintvi grupe B. Zanimiv se mi zdi tut komentar Waltherja Rohra: Dve leti prej smo vozili po tej progi s 150 konji, zdej pa s 400. Ista proga, iste skale pa še več ljudi ob cesti.
Odgovori