Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

franc napisal/-a:Udari s kladivom po izvijaču (predvidevam, da je na izvijač) in uporabi dober izvijač (dobro je če ima "nastavek" za ključ pa je potem lažje) . Zamenjaj vijake z vijaki z imbus glavo pa gre potem veliko lažje (in zateguj z občutkom) .
lp

okej bom probal

l.p
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

ŠVAS napisal/-a:
franc napisal/-a:Udari s kladivom po izvijaču (predvidevam, da je na izvijač) in uporabi dober izvijač (dobro je če ima "nastavek" za ključ pa je potem lažje) . Zamenjaj vijake z vijaki z imbus glavo pa gre potem veliko lažje (in zateguj z občutkom) .
lp

okej bom probal

l.p

Pozdravljen!
ni mi uspelo,saj je srauf ze zelo unicen (ker sem po njem odarjal s kladivom) in zato izvijac zdrsi iz sraufa.

imqte se kaksno idejo kako odsraufati?

l.p
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

ŠVAS napisal/-a:
ŠVAS napisal/-a:
franc napisal/-a:Udari s kladivom po izvijaču (predvidevam, da je na izvijač) in uporabi dober izvijač (dobro je če ima "nastavek" za ključ pa je potem lažje) . Zamenjaj vijake z vijaki z imbus glavo pa gre potem veliko lažje (in zateguj z občutkom) .
lp

okej bom probal

l.p

Pozdravljen!
ni mi uspelo,saj je srauf ze zelo unicen (ker sem po njem odarjal s kladivom) in zato izvijac zdrsi iz sraufa.

imqte se kaksno idejo kako odsraufati?

l.p
izvijač more bit dost vlek in nemorš z premajhnim ga srat ... direkt more pasat v šrauf pa ti nima kam uit ... če nimaš treba nabavit kak šraufnciger navadn da je doug ene 30 pa orng glava, da se usede v šrauf
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

okej bom probal

l.p
franc
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

Ali pa poglej, če imaš ustrezen nastavek za gedoro (ampak če ni dovolj močan/širok/debel, ne probavaj ker bo še več škode) .
Drugače pa kot so ti svetovali: dober izvijač.
lp
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

franc napisal/-a:Ali pa poglej, če imaš ustrezen nastavek za gedoro (ampak če ni dovolj močan/širok/debel, ne probavaj ker bo še več škode) .
Drugače pa kot so ti svetovali: dober izvijač.
lp

Pozdravljen!
sem donc pribaval z najsirsim izvijacem ki ga mam,pa negre,ker kar zdrsi iz "navoja".
je pa tud mal odkrusen ze rob,tko da nevem kva bom naredu??.

l.p
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

ŠVAS napisal/-a:
franc napisal/-a:Ali pa poglej, če imaš ustrezen nastavek za gedoro (ampak če ni dovolj močan/širok/debel, ne probavaj ker bo še več škode) .
Drugače pa kot so ti svetovali: dober izvijač.
lp

Pozdravljen!
sem donc pribaval z najsirsim izvijacem ki ga mam,pa negre,ker kar zdrsi iz "navoja".
je pa tud mal odkrusen ze rob,tko da nevem kva bom naredu??.

l.p
odvrtaš glavo od vijaka če ni druge, čeprav mislim da se stvari nisi pravilno lotil še nikoli se mi ni zgodilo da nebi mogel losati vijaka v mašini.
franc
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

Če že v štartu "zjeb..." glavo vijaka potem ne gre. Ena od rešitev je potem "udarni" izvijač (tega nisem nikoli uporabljal) ampak teoretično bi to moralo funkcionirati (udarec pritisne izvijač v režo in istočasno odvija) , kakšen mehanik ima to sigurno...
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a si_me »

Ko je vijak deformiran do te meje da se ga neda odšraufat, si jaz pomagam s posebnimi svedri..

Na eni strani je sveder, kateri vrta v obratni smeri urinega kazalca (obratno kot se stisne vijak) izbereš pravo velikost (če je predebel lahko prevrtaš vijak in poškoduješ navoj. Ko izvrtaš luknjo v sredino vijaka sveder obrneš na drugo stran kjer je pa kot en navojni stožec tudi v obratni smeri kateri se privije v tisto luknjo z občutkom ko se enkrat privije potem z vrtalnikom odvijaš z vse večjo močjo in vijak se odšraufa ven še vsakega mi je uspelo dobit ven do zdaj.
Tudi zlomljenene navojne palce gredo ven s takimi svedri.
Pa tudi tako dragi mislim da niso. Mislim da sem jih videl enkrat celo v hoferju.
franc
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

Ja samo v M6 vijak lahko zvrtaš 3mm luknjo (tako na pamet) , neke moči pa s tem nimaš .
lp
Odgovori