Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Mam bing 12 tko da ni lih velik za nastelat,svecka je pa lepe kavno rjave barve,tko da to ni problem.[/quote]

Kako pa je z zrakom in bencinom, imaš mogoče tak zamašen filter ali pa preveč tiste mreže not, probaj tam na strani gumo malo stran potegnit da dobi zrak, pa enkrat se mvidel pri enem, da je imel tako hudo zadelan izpuh od saj oz. premočne mešance, pač od nepravilnega izgorevanja da ni motor šel nikamor oz. ga je morilo.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

bom pogledal.

l.p
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jerc »

pozdravljeni!
bi mi znal kdo pomagati pri mojem problemu? na apn6 sem zamenjal stikalo na krmilu(luči, hupa ...) in luči delajo tako kot morejo, za ugasnit pa hupa pa ne delata...zlotal sem kable točno tako kot so bili prej..stikalo sem pa kupil z obnovi-si.si tako da bi moralo biti nekako uredu? v elektriki res nisem mojster, ma lotati pa vseeno nekako znam :)
hvala!
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

jerc napisal/-a:pozdravljeni!
bi mi znal kdo pomagati pri mojem problemu? na apn6 sem zamenjal stikalo na krmilu(luči, hupa ...) in luči delajo tako kot morejo, za ugasnit pa hupa pa ne delata...zlotal sem kable točno tako kot so bili prej..stikalo sem pa kupil z obnovi-si.si tako da bi moralo biti nekako uredu? v elektriki res nisem mojster, ma lotati pa vseeno nekako znam :)
hvala!
stikalo ne dobi mase, pri novih stikalih je to večni problem. na spodnji strani ohišja stikala je en kovinski del ki bi se moral dotikati mase vendar se ne boš moral podložiti ali nekaj podobnega ;)
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jerc »

A5f napisal/-a:
jerc napisal/-a:pozdravljeni!
bi mi znal kdo pomagati pri mojem problemu? na apn6 sem zamenjal stikalo na krmilu(luči, hupa ...) in luči delajo tako kot morejo, za ugasnit pa hupa pa ne delata...zlotal sem kable točno tako kot so bili prej..stikalo sem pa kupil z obnovi-si.si tako da bi moralo biti nekako uredu? v elektriki res nisem mojster, ma lotati pa vseeno nekako znam :)
hvala!
stikalo ne dobi mase, pri novih stikalih je to večni problem. na spodnji strani ohišja stikala je en kovinski del ki bi se moral dotikati mase vendar se ne boš moral podložiti ali nekaj podobnega ;)
o, hvala za hiter odgovor in hvala za odgovor ! :) to misleš podložiti z nečim kovinskim?
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

jerc napisal/-a:
A5f napisal/-a:
jerc napisal/-a:pozdravljeni!
bi mi znal kdo pomagati pri mojem problemu? na apn6 sem zamenjal stikalo na krmilu(luči, hupa ...) in luči delajo tako kot morejo, za ugasnit pa hupa pa ne delata...zlotal sem kable točno tako kot so bili prej..stikalo sem pa kupil z obnovi-si.si tako da bi moralo biti nekako uredu? v elektriki res nisem mojster, ma lotati pa vseeno nekako znam :)
hvala!
stikalo ne dobi mase, pri novih stikalih je to večni problem. na spodnji strani ohišja stikala je en kovinski del ki bi se moral dotikati mase vendar se ne boš moral podložiti ali nekaj podobnega ;)
o, hvala za hiter odgovor in hvala za odgovor ! :) to misleš podložiti z nečim kovinskim?
Z nečim, kar prevaja elektriko.
franc
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

ro-bi napisal/-a:we received the shocking news that our carburator had iced over

http://www.youtube.com/watch?v=JDQVN_G1bM4

http://www.youtube.com/watch?v=IBjZHl7HscA
Super.
Poglej če boš našel kakšen posnetek "zmrznjenega mopeda" .
Teoretično imaš popolnoma prav, ampak skozi mopedov vplinjač gre bistveno premalo zraka in goriva, da bi to bil problem (razen če kje "zajema vodo"), pa še od motorja se malenkost greje.
lp
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

Sem probal brez filtra ter ispuha in je v 1 delal dobro potem pa spet isto :(
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

franc napisal/-a:
ro-bi napisal/-a:we received the shocking news that our carburator had iced over

http://www.youtube.com/watch?v=JDQVN_G1bM4

http://www.youtube.com/watch?v=IBjZHl7HscA
Super.
Poglej če boš našel kakšen posnetek "zmrznjenega mopeda" .
Teoretično imaš popolnoma prav, ampak skozi mopedov vplinjač gre bistveno premalo zraka in goriva, da bi to bil problem (razen če kje "zajema vodo"), pa še od motorja se malenkost greje.
lp
Vlaga iz zraka zmrzuje. To se je meni večkrat zgodilo, ko sem imel apn4 in bing 18. Tudi zunaj je bil vplinjač poln inja.
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

Pozdravljeni!
imam samo se eno vprasanje,cez noc ja bil moped v garazi in je bla odprta pipca za benz,zdej je pa kurbl zelo trd pa tud magnet se z.roko tezko premika.
Sem ze zamenjal cilinder,ce bi slucajno kaj zmrznlo ampak je isto.

Kdo mogoce ve kaj bi bilo?
Odgovori