Nabijalnik

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Če imaš velike jeklenke ti ni treba skrbet za atest, ker jih samo menjaš. Ko jo kupuješ jo kupi na bolhi, pazi samo, da je še veljavna. Jaz sem najprej preveril na plinarni, če bi mi zamenjali namesto co2 oz kisikove jeklenke v argonovo, ker so mi rekli, da to načeloma ni problem, sem kupil najcenejšo ki sem jo dobil na bolhi.
Male jeklenke polniš pri gasilcih oni jih tudi atestirajo, vsaj tako jaz prakticiram. Ker pa imam več malih in tudi več velikih, običajno kar pretočim iz velike v malo z ustrezno hidravlično cevjo 200barsko ali močnejšo. CO2 pretočiš tako, da jeklenko obrnešna glavo, argon pa ni utekočinjen zato jeklenke ni treba obračati.
Kar se pa varjenja tiče, če se le da uporabljaj CO2 ker je cenejši. Nujno rabiš argon samo za Al. Jaz sem dolgo časa z žico in CO2 varil tudi rostfrei. Za TIG v vsakem primeru rabiš argon. Z tanko žico (0.6mm) na CO2 z lahkoto variš tudi tanko pločevino tam do 0.6mm. Jaz še nikoli nisem uporabljal 0.6 žice običajno varim z 0.8 pa zavarim tudi 0.5 pločevino.
LP
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Samo opozorilo- ko pretakaš CO2, je dobro imeti tehtnico in ga pretočiti tisto količino, ki je označena na jeklenki. Tako zagotoviš nujno potrebno količino plinske faze v jeklenki in preprečiš, da jeklenka ob segrevanju (npr sonce) eksplodira.
Če samo pretočiš in naliješ polno, da nič ne blunca, riskiraš kar dosti.
Enako velja za butan.
Kaj lahko povzroči eksplozija take jeklenke pa ne bom opisoval.
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Pata »

tomosak napisal/-a: sm kokr sm gledu piše da MIG ni ravno za kkšne tanke pločevine, ampak za bolj debele, pa legirana jekla js bi rabu pa tut tanke pločevine za varit (avtomobilski pleh) seprav na MAG postopek.. kako imaš pol z plini rešeno? če hočeš varit po MIG in MAG postopku pol rabiš jeklenko argona za MIG pa co2 za MAG. Se mi zdi primeren tale stroj kr maš res vse postopke v enem za varit.. Po mojem če je tako je najbolj malo jeklenko Argona pa velko Co2 kr bi rabu večinoma po MAG postopku varit.. :)
Me pa še zanima kako je z temi Atesti jeklenk pa to.. je to kakšna časovna omejitev? da moraš vsake tok časa odnest pa testirat pa zamenjat to.. ? kr bi najraje vzel vse velike jeklenke pa imaš za dlje časa.
Jaz imam eno veliko jeklenko za Co2 (30kg) če se ne motim... Z co2 pa varim po mag postopku torej z žico za navadno jeklo, po mig postopku ponavadi imam feromix/stargon torej mešanico argona in co2... Sem pa velikokrat uporabil tudi samo co2... Bistve razlike med plini nisem opazil...Stem da po mig postopku zamenjam žico kar je potrebno. Tig postopek pa ja obvezno inerten plin torej argon ali nekaj... Je pa fajn ker ima aparat hitro spojko za plin enako kot za zrak le manjša tako da ni potrebno raznih objemk ali podobnega razkopavat za zamenjavo plina. Ušeč mi je tudi ker ima aparat majhno težo in pas...Jaz ga dam na ramo in veliko znim varim na višinah in podobno in je res odličen. Zraven dobiš tudi vse gorilnike in držalo za elektrode,ventil za jeklenko,cev,kleče za maso... Uglaunem res odlično... Komplet digitalno štelanje...Kar je tudi zlato pri temu aparatu je samodejna nastavitev pomika žice torej ni treba ti štelat hitrosti pomika žice in največ od vsega je še vredno to da lahko štelat napetost varjenja. Če te zanima kaj več mi piši zs se tam zmenimo in ti povem še kaj več o aparatu. lp
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a tomosak »

no super, bom pa najbrž res kr tega uzeu. Pa malo jeklenko Argona za TIG postopek, pa eno veliko za Co2 k bom še največ po MAG postopku varil. Je pa res super da imaš vse v enem.. :) tako da hvala obema zaenkrat to je vse kar sm hotu zvedt :)
LP
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Pich »

Meni jeklenke polni kar mojster, ki polni tudi gasilne aparate. On že ve kako je treba.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

pozdravljeni. Zanima me koliko pride registracija za Apn? To mislim tehničnega, 100% zavarovanje, nova tablica in prometna?
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Jabux »

iskrademon napisal/-a:pozdravljeni. Zanima me koliko pride registracija za Apn? To mislim tehničnega, 100% zavarovanje, nova tablica in prometna?
Jaz sem dal za atxa vse skupaj 84 evr (tablca, tehnični, zavarovanje, nova prometna)
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

Hvala ti :D Pri kateri zavarovalnici pa si?
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a maatej »

vzem na fotrov avto in te pride še neki cenejš, sej ti bojo tm povedal :)
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Jabux »

iskrademon napisal/-a:Hvala ti :D Pri kateri zavarovalnici pa si?
Na zavarovalnici Triglav.
l.p.
Odgovori