Nabijalnik

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

si_me napisal/-a:
Glede pokvarljivosti pa tako v 25 letih na bmwjih in 1,5 milijona kilometrov ni blo NOBENE omembe vredne okvare pri nas. Največja okvara je bila okvara senzorja pri odmični gredi pri 523i, to pa nevem, če je omembe vredno! In ja bmw tudi sestavljajo v ponedeljek zjutraj in vsaka stvar se lahko pokvari in iztroši pri koncu življenske dobe.. Pri okvarah pa je treba še upoštevati ali je bilo vozilo primerno vzdrževano in servisirano, ko je do okvare prišlo? Ali gre za vozilo uvoženo z prevrtenimi kilometri? Pri takih primerih pa se dovzetnost za okvare seveda poveča.
Lahko tudi povem da sem prevozil 20.000km z zadnjim pogonom v vseh razmerah in je neumno trditi, da če z 20let starim bmw odltimerjem ne prideš v zasnežen klanec, da zdaj tudi z nobenim novejšim in naprednejšim bmwjem ne..
ja ampak zadnja leta je blo pa veliko okvar na verigi tako da bmw ni več kar je bil.....
Uporabniški avatar
brejker
vplinjač
Prispevkov: 290
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:16 am
Kraj: Kamnik

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a brejker »

Če si v klancu doma. Sploh pa v kakšnih manj naseljenih krajih kaj drugega kot dvignjen 4x4 sploh ne bi razmišljal.

Rwd je pojem športnih avtomobilov.
Opcija 4x4 če te tišči timeattack (se peljat po tračnicah).

Sam se navdušujem nad driftom in dinamične vožnje.
Bmw zato ker je bil takrat najcenejša izbira. Bolj mi srce zašpila na Mazdo MX5.
A je bila tokrat izven finančnega dosega.

Če bi šeenkrat kupoval avto za daily drive (dom-šiht-dom) bi vsekakor vzel enga šparovca.
Pa mel neko žejno mrcino v garaži samo za momente ko te prime pritiskat.
Kolk leti?A gre potazadni?A gre do tačke?Ajkej piln?
Projekt: Tomos BT - Café racer
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

brejker napisal/-a:Če si v klancu doma. Sploh pa v kakšnih manj naseljenih krajih kaj drugega kot dvignjen 4x4 sploh ne bi razmišljal.

Rwd je pojem športnih avtomobilov.
Opcija 4x4 če te tišči timeattack (se peljat po tračnicah).

Sam se navdušujem nad driftom in dinamične vožnje.
Bmw zato ker je bil takrat najcenejša izbira. Bolj mi srce zašpila na Mazdo MX5.
A je bila tokrat izven finančnega dosega.

Če bi šeenkrat kupoval avto za daily drive (dom-šiht-dom) bi vsekakor vzel enga šparovca.
Pa mel neko žejno mrcino v garaži samo za momente ko te prime pritiskat.
kateri motor imaš v bmw ?
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Pata »

Če že govorimo o avtu ki je neustavljiv v useh pogojih... Subaru Justy 1.2, 3 cilindere,karburator,4wd,4 marče...Imamo v dolini 5 komadov za noret okoli ker nam jih ni škoda... In lahko povem da pride justy tja kamor razni terenci kot so pajero,patrol z šperami spredaj zadaj in sredinska ne pridejo :lol: sploh pa za tistih 700kg in 75hp avto dobesedno leti.
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a folc »

Pata napisal/-a:Če že govorimo o avtu ki je neustavljiv v useh pogojih... Subaru Justy 1.2, 3 cilindere,karburator,4wd,4 marče...Imamo v dolini 5 komadov za noret okoli ker nam jih ni škoda... In lahko povem da pride justy tja kamor razni terenci kot so pajero,patrol z šperami spredaj zadaj in sredinska ne pridejo :lol: sploh pa za tistih 700kg in 75hp avto dobesedno leti.
prot pinzgauerju nima tut to ne šans :) more bit že res huda jeba da pinc ne gre čez:
http://www.youtube.com/watch?v=G05Xf-lH-X4
http://www.youtube.com/watch?v=JOKIeaqtPzY
itd.
to ma zadej pogon->pogon na vse 4-> reduktor->zadaj špera-> spredaj špera. doma ga imamo in je to stroj :D
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a maatej »

spet bo kreg na forumu ker eni palite debato o teh firmah in ne bomo nikol skup prišli...
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a si_me »

automatic_7 napisal/-a:ja ampak zadnja leta je blo pa veliko okvar na verigi tako da bmw ni več kar je bil.....
Res je pri N47 motorjih je lahko problematična veriga, zato se priporoča predčasna menjava olja (pred servisnim intervalom).. Pri varčevanju na olju in servisih lahko veriga začne ropotat in potrebna je menjava sicer se ve kakšne so lahko posledice....
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Pich »

Še nekaj, potem pa neham. Xdrive je štirikolesni pogon, zato si-me bi bilo bolje, da ne mešaš jabolk in hrušk. Bmw z zadnjim pogonom pač ne gre v sneg in pika. Lahko pa vozite zaradi mene betonske robnike v prtljažniku, če vam je to všeč. Pa saj ne pravim, da je bmw zanič avto, je pa vsekakor preveč gor vzet. Zadnji pogon je za izdelavo preprostejši od sprednjega. Če bi imel sistem variabilnega odpiranja ventilov, tako, kot imajo to skoraj vsi Japonci, ki imajo nekaj konjenice pod motornim pokrovom, potem bi tudi bmw postal dosti prijaznejši avtomobil do uporabnika. Večja prožnost motorja, bi bila vsekakor pri takih avtomobilih še kako dobrodošla, pa tudi poraba goriva bi se zmanjšala.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a si_me »

Pich napisal/-a:Pogon zadaj je prej minus kot plus. mnogo bolje se držijo ceste avtomobili s sprednjim pogonom. Tudi, če ima avto težo uravnoteženo je to slabše. Da ne govorimo o snegu. Bmw ima najslabšo možno varianto pogona na kolesa. Motor spredaj in pogon zadaj, to v sneg ne gre nikamor. Enostavno je premalo teže na pogonskih kolesih. Če primerjamo naprimer bmw-ja z enim audijem, ki ima podobno tehnologijo, potem je bmw kar se voznih lastnosti tiče daleč zadaj.
Jaz tudi še to dodam pa neham.
Iz tega kar si napisal je razvidno samo neutemeljeno splošno pljuvanje po bmw, kot da bmw ne pozna drugega kot zadnji pogon, zato sem tudi omenil pogon xDrive, tako da ne mešam hrušk in jabolk.... In ja tudi limuzine imajo na voljo xDrive pogon, zato ne pisat: "Pa sploh bmw z glavo skoz zid vztraja pri zadnjem pogonu."
Sploh pa nekateri ne razumejo da je zadnji pogon za BMW tradicija ...

Iz pisanja razvidno premalo poznaš BMW, saj nebi potem pisal da bmw nima variabilnega krmiljenja ventilov, ker ga ima in sicer VANOS/double VANOS (BMW), kar poveča elastičnost motorja, navor itd. Očitno še nisi imel priložnosti preizkusiti bmwja, ker drugače nebi govoril, da motor ni prožen in pozimi ne vozimo nobenih betonskih robnikov zadaj, ker se pride povsod in za naše kraje je zadnji pogon povsem dovolj tudi če pade več snega sploh pa pri sistemih:
- Preprečevanje zdrsa pogonskih koles DTC
- elektronski nadzor stabilnost DSC, ASC
Poraba goriva je pa že tako pri dizelskih motorjih majhna. Lahko preveriš na poraba.com, konjenice pa je več kot dovolj..
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

kaj ko bi si šli vi merit svoje faluse kam drugam (izven tega foruma)?
Odgovori