Nabijalnik

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Pich »

Pogon zadaj je prej minus kot plus. mnogo bolje se držijo ceste avtomobili s sprednjim pogonom. Tudi, če ima avto težo uravnoteženo je to slabše. Da ne govorimo o snegu. Bmw ima najslabšo možno varianto pogona na kolesa. Motor spredaj in pogon zadaj, to v sneg ne gre nikamor. Enostavno je premalo teže na pogonskih kolesih. Če primerjamo naprimer bmw-ja z enim audijem, ki ima podobno tehnologijo, potem je bmw kar se voznih lastnosti tiče daleč zadaj.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Pri nas je en nabavil BMWja lansko zimo pa je pravil kak to gre pozmi pa kake gume ma gor smo se nekaj pogovarjali, jaz imam na aduiji 205/55/16 zimske on pa 255 zimske zadaj pridemo na park plac pa je blo 5cm snega in ni mogel z mesta spelat, folk se je tak smejal, tip je kar pustil avto tam pa šel polek drugega domov naslednji tegen je že mel drug avto :D
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Slika
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Zdaj če smo že pri avtih, glih mislim it gledat enega A3 sportback z quattro pogonom jutri :)
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
jernej1997
vplinjač
Prispevkov: 268
Pridružen: Po Sep 24, 2012 6:11 pm
Kraj: spodnja Idrija

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a jernej1997 »

Pa če je ze predn pogon tolk odlicen res nevem zakaj ga ne uporabljajo v formuli 1 in raznih dirkalnikih tipa ferrari,porsche.....
Two stroke only!!
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

Sam tam je vzadi pogon in mašina tu pa ne. Pa novejši porsche...majo veliko 4x4, pa različno elektroniko za nadzor ipd.
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a si_me »

Pich napisal/-a:Ne kupuj teh jajc, boš videl potem, ko bo kakšen kos za zamenjat, koliko je to ugodno. Pa sploh bmw z glavo skoz zid vztraja pri zadnjem pogonu. Drugače pa prav tako pokvarljiv avto, kot vsi ostali. Kupi si raje nekaj manjšega in pred vsem novejšega.
@Pich to poglej :D
http://www.youtube.com/watch?v=3cZLArHFVtc
franc
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a franc »

Z razporeditvijo teže so imeli probleme avtomobili tam nekje v 80-ih letih, potem pa zmerom manj in jih danes praktično nimajo. Zadnjemu pogonu nič ne manjka ima pa svoje zakonitosti.
Prednji pogon ima probleme s prenosom moči na cesto (zato neki ekstremi nimajo prednjega pogona) . BMW se verjetno drži zadnjega pogona ker ima večinoma "močnejše" motorje pa bi imeli samo kup težav s prednjim pogonom (uporabljajo ga v "manjših" modelih) .
Za avto v grabnu ni kriv avto ampak šofer.
lp
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Se strinjam s francom. Z zadnjim pogonom ni nič narobe. Če je avto dobro obtežen gre v hrib po snegu precej bolje kot avto s sprednim pogonom ;) (smo šli enkrat smučat in smo imeli mi prednji pogon , bmw pa zadnjega. Bmw je šov po zasneženi cesti kot tank (res da je bilo v prtljažniku precej robe) mi pa bol kot polž )
Moj stari ata je imel včasih opel kadetta (tistega prvega, še z zadnjim pogonom) in je rekel da je pozimi vedno vozil v prtljažniku 2 ali 3 betonske kvadre ;)
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

zankrzan napisal/-a:Se strinjam s francom. Z zadnjim pogonom ni nič narobe. Če je avto dobro obtežen gre v hrib po snegu precej bolje kot avto s sprednim pogonom ;) (smo šli enkrat smučat in smo imeli mi prednji pogon , bmw pa zadnjega. Bmw je šov po zasneženi cesti kot tank (res da je bilo v prtljažniku precej robe) mi pa bol kot polž )
Moj stari ata je imel včasih opel kadetta (tistega prvega, še z zadnjim pogonom) in je rekel da je pozimi vedno vozil v prtljažniku 2 ali 3 betonske kvadre ;)
To da gre v hrib zadnji pogon bolje kot prednji pa ti ne dam prav, ker sem v halozah doma, pa vem kaj je hrib in pa kateri pogon je dober imet za zimo, pa lahko imaš ti na bmwju nevem kake gume pa ni šans da prideš gor, z sprednjim se da dosti lepše pelat, je mel sosed tam tudi bmwja pa je avto skoz stal v dolini dol, nikoli ni prišel niti do pol brega, pa nove zimske gume.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Odgovori