Nenavadne poškodbe na motorjih

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
n8boy
batzajla
Prispevkov: 28
Pridružen: Po Okt 18, 2010 7:35 pm
Kraj: Bled

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a n8boy »

filius napisal/-a:
n8boy napisal/-a:Ni ravno poškodba na motorju, je pa zanimiva stvar ki onemogoča dobro delovanje motorja...
Danes zjutraj sem okrog 10ih sem šel iz Bleda v Ljubljano na fax...moped je delal odlično dokler v Medvodah nisem naletel na meglo...temperatura je bila okrog -2 do 1°C...ker sm začel voziti v megli se je na fergu nabral kondenz iz zraka, ki je zaradi povečane hitrosti zraka in posledično padca temperature zraka v fergu zamrznil...mogoče se je to že komu zgodilo...meni se je prvič, sem pa že poslušal nekatere prijatelje ki se jim je to zgodilo
upam da se na slikah dobro vidi, ker sm slikal s telefonom...moped je predstavljen v temi moj projekt: Apn oživljanje mini projekt
Si se okrog 14 peljal iz lj proti medvodam? Ker sem čakal na postaji v šentvidu pa sem videl enga z modro apn-ko in lipnikom :) če si bil ti?
sm bil ja :D
Automatsko Paljenje Nogom 6 puta Snažno
ivek
zariban cilinder
Prispevkov: 109
Pridružen: To Avg 11, 2009 1:55 pm
Kraj: Širša okolica Ormoža, med tednom MB

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a ivek »

n8boy napisal/-a:Ni ravno poškodba na motorju, je pa zanimiva stvar ki onemogoča dobro delovanje motorja...
Zanimivo, jas sem se klub temu vozil tudi pri minus 15 brez problema.. temperatura je bila bolj problematična zame kot za moped, ko včasi komaj z mopeda stopiš ker nog ne čutiš, oprijem na cesti je pa itak katastrofalen..Včasih kako kolo več nebi škodilo..:)
Uporabniški avatar
n8boy
batzajla
Prispevkov: 28
Pridružen: Po Okt 18, 2010 7:35 pm
Kraj: Bled

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a n8boy »

ivek napisal/-a:
n8boy napisal/-a:Ni ravno poškodba na motorju, je pa zanimiva stvar ki onemogoča dobro delovanje motorja...
Zanimivo, jas sem se klub temu vozil tudi pri minus 15 brez problema.. temperatura je bila bolj problematična zame kot za moped, ko včasi komaj z mopeda stopiš ker nog ne čutiš, oprijem na cesti je pa itak katastrofalen..Včasih kako kolo več nebi škodilo..:)
hehe se strinjam ja :D mislm da je problem ratou ko se je začela megla...dokler sm peljal po lepem vremenu ni blo nobenga problema, ko pa sm začel vozit po megli pa se je na fergu nabral kondenz in zmrznil...sm se tud jes pri -15 vozil pa ni blo nobenga problema ker je bil lep vreme
Automatsko Paljenje Nogom 6 puta Snažno
nocni voznik
glava cilindra
Prispevkov: 641
Pridružen: Če Avg 18, 2011 9:23 pm
Kraj: domžale

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a nocni voznik »

na koliko največ bi se dal prevrtat fergazer dellorto sha 14 12p
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

nočni voznik napisal/-a:na koliko največ bi se dal prevrtat fergazer dellorto sha 14 12p
15mm .. pa še to z vsake smeri do polovice da ne prebiješ kake stene oz jo preveč stanjšaš ...
Uporabniški avatar
dj.umek
glava cilindra
Prispevkov: 532
Pridružen: Po Avg 10, 2009 11:01 pm
Kraj: Celje

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a dj.umek »

nočni voznik napisal/-a:na koliko največ bi se dal prevrtat fergazer dellorto sha 14 12p
Da lepo uspe na 15/15 da se pa tut na 16/16 ampak je že zelo kriza!
Slika
auhar
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Maj 13, 2010 3:54 pm

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a auhar »

tole se je ša par poškodb ki sem jih popravljal:)
11032010205.jpg
11032010206.jpg
11032010203.jpg
10032011004.jpg
nejc.suligoj
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: So Dec 03, 2011 8:47 pm

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a nejc.suligoj »

http://shrani.si/f/1M/K/D4s5kjy/fotografija-0290.jpg toko je meni med vožnjo zdrobilo elektriko :cry:
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a guma »

nejc.suligoj napisal/-a:http://shrani.si/f/1M/K/D4s5kjy/fotografija-0290.jpg toko je meni med vožnjo zdrobilo elektriko :cry:
a pol ti je gred razgunil al kako? :shock:
nejc.suligoj
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: So Dec 03, 2011 8:47 pm

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a nejc.suligoj »

ne gred je ostala na srečo cela :)
Odgovori