Tomos BT95

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos BT95

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Mr.Fearg napisal/-a:Ta teden se je predeloval (ojačal) štel, ker nebi rad da zvije v 8.
d6 štel 1.jpg
zanimivo :)
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos BT95

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Najbolj trpijo zadnje vilice oz. samo vpetje vilice, tam bi bilo potrebno naredit novo vpetje, komplet nove vilice...tam dejansko nastopi sila..
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Mr.Fearg
vplinjač
Prispevkov: 344
Pridružen: Sr Nov 30, 2011 4:00 pm
Kraj: Središče ob Dravi

Re: Tomos BT95

Odgovor Napisal/-a Mr.Fearg »

Najbolj trpi vrat štela. Za zadnje nihanjke imam že rešitve.
Nisam ja neki čarobnjak, a nemam ni magični štap!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos BT95

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Mr.Fearg napisal/-a:Najbolj trpi vrat štela. Za zadnje nihanjke imam že rešitve.
Ti si celi vrat...
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Mr.Fearg
vplinjač
Prispevkov: 344
Pridružen: Sr Nov 30, 2011 4:00 pm
Kraj: Središče ob Dravi

Re: Tomos BT95

Odgovor Napisal/-a Mr.Fearg »

Bomo vidli gda ti ga bode zvilo. Ti rejši aluminij poišče pa bode vse super.
Nisam ja neki čarobnjak, a nemam ni magični štap!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos BT95

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Mr.Fearg napisal/-a:Bomo vidli gda ti ga bode zvilo. Ti rejši aluminij poišče pa bode vse super.
Nič ne zvije pri vrati...sicer pa bomo vidli na novem projekti, če bo kaj zvilo...
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: Tomos BT95

Odgovor Napisal/-a kumr »

meni osebno je vsak gištel do sedaj popokal pa povil pri vpetju mašine oz zadnje vilice..v tistem območju..to so moje osebne izkušnje stem..da nebomo spet preveč offtopic :D
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos BT95

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

kumr napisal/-a:meni osebno je vsak gištel do sedaj popokal pa povil pri vpetju mašine oz zadnje vilice..v tistem območju..to so moje osebne izkušnje stem..da nebomo spet preveč offtopic :D
Tam pri vpetju mašine popokajo apn6 šteli, tile apn4 še meni niso, pri vilicah pa je tak, močnješi je moped, prej vse zvije
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos BT95

Odgovor Napisal/-a Pich »

Saj je zanimiva tale ojačitev, a po mojem mnenju ne najboljša. Preprosteje bi bilo, če bi grušt prerezal čez celo, tam kjer si zdaj vstavil te cevi in vstavil notri ploščato železo in zavaril. Tako bi ga bolj ojačal z manj materiala.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos BT95

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Bom pa še jaz napisal, moje mnenje, oziroma dejstva. V Tomosu so za dirkalnike, preden so zvarili obe polovici geštela, vmes vstavili kvadratno cev od krmila do motorja. Naknadno pa se to naredi tako da za motorjem oziroma pred zadnjim kolesom izrežeš luknjo ki jo kasneje zapreš in vanjo porineš kvadratno cev, ki jo večkrat privariš na na geštel, tudi če jo samo spredaj in zadaj bo opravljala svojo funkcijo.
Drugače pa kot so že nekateri omenili ta geštel brez ojačitev zelo dobro služi.
lp
Odgovori