Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Pozdravljeni fantje,

zanima me nekaj vv zvezi z Savinimi MC 11-kami 17 col, kaj bi se lahko kaj zgodilo recimo, če gre motor nekje do 120, je že mel kdo gor pri takih brzinah te gume in kako se obnašajo, jo lahko po domače zjebe kaj ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

DaNiLo napisal/-a:Pozdravljeni fantje,

zanima me nekaj vv zvezi z Savinimi MC 11-kami 17 col, kaj bi se lahko kaj zgodilo recimo, če gre motor nekje do 120, je že mel kdo gor pri takih brzinah te gume in kako se obnašajo, jo lahko po domače zjebe kaj ?
saj ni fore da gumo uničiš :D fora je da nima več tistega oprijema kot bi ga imela sicer ....
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

saj ni fore da gumo uničiš :D fora je da nima več tistega oprijema kot bi ga imela sicer ....[/quote]

Ja saj po mojem je uničit nebi smelo, da je nebi razneslo ali kaj podobnega , pol bi jaz iskal oprijem :D
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
dejcc
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Po Feb 11, 2013 8:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dejcc »

zankrzan napisal/-a:
dejcc napisal/-a:Živjo,
mene pa neki zanima, in sicer če na Apn6s cilindru povečaš mal kanale, a pol morm v vsakemu primeru dat večji frgazer al lahko večjo dizo dam pa bo?

-se opravičujem če sm preveč brcnu v meglo -
Najprej povej ker frgazar maš pa koliko misliš povečat kanale. Če boš povečal na junior mere naprimer ga moraš obvezno zamenjati ;)
Ja ubistvu mam BING 12, sam me je zanimal če bi jih za mal poveču, če bi not pol dal večjo dizo če bi to blo sploh mogoče pa če bi to laufal kej bol oz. normalno.
Tomos apn6s
Tomos A3-MS
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

dejcc napisal/-a:
zankrzan napisal/-a:
dejcc napisal/-a:Živjo,
mene pa neki zanima, in sicer če na Apn6s cilindru povečaš mal kanale, a pol morm v vsakemu primeru dat večji frgazer al lahko večjo dizo dam pa bo?

-se opravičujem če sm preveč brcnu v meglo -
Najprej povej ker frgazar maš pa koliko misliš povečat kanale. Če boš povečal na junior mere naprimer ga moraš obvezno zamenjati ;)
Ja ubistvu mam BING 12, sam me je zanimal če bi jih za mal poveču, če bi not pol dal večjo dizo če bi to blo sploh mogoče pa če bi to laufal kej bol oz. normalno.
Malo lahko povečaš, pa probaš in boš videl kaj in kako. Moral pa boš dat večjo dizo. Še vedno lahko potem menjaš frgazar.
franc
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

DaNiLo napisal/-a:Pozdravljeni fantje,

zanima me nekaj vv zvezi z Savinimi MC 11-kami 17 col, kaj bi se lahko kaj zgodilo recimo, če gre motor nekje do 120, je že mel kdo gor pri takih brzinah te gume in kako se obnašajo, jo lahko po domače zjebe kaj ?
Teorija gre nekako takole: Pri hitrostih višjih kot jih dopuščajo konstrukcijske lastnosti gume, lahko pride do pregrevanja gume in posledično do poškodb (razplastenja, mehurjenja, itd) .
Majhne prekoračitve niso problem (in je omejitev bolj za zaščito proizvajalca) pri višjih pa gumo dejansko lahko raznese (običajno jo tudi takrat ne ampak nikoli ne veš) .
lp
Franc
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

mam eno težavo z ctx vilcami, namreč razkopal sem jih ker so bile čisto trde niso se premaknile za mm pa če si skaku gor..
ko js odšraufam to cev ki ima gor nosilec sprednje zavore, in še tadruga, so vilice čisto mehke normalno.. ko pa ta 2 dela gor dam postanejo pa čisto trde jih ne premakneš zlepa ne.. kaj bi biu tuki lahko problem?
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

tomosak napisal/-a:mam eno težavo z ctx vilcami, namreč razkopal sem jih ker so bile čisto trde niso se premaknile za mm pa če si skaku gor..
ko js odšraufam to cev ki ima gor nosilec sprednje zavore, in še tadruga, so vilice čisto mehke normalno.. ko pa ta 2 dela gor dam postanejo pa čisto trde jih ne premakneš zlepa ne.. kaj bi biu tuki lahko problem?
Da ti ne špana vilic skup spodaj, veš kako mislim, tako kot da bi recimo preveč zategnil kolo spodaj pa nebi imel puš not, pač da spodaj skup silijo.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

DaNiLo napisal/-a:
tomosak napisal/-a:mam eno težavo z ctx vilcami, namreč razkopal sem jih ker so bile čisto trde niso se premaknile za mm pa če si skaku gor..
ko js odšraufam to cev ki ima gor nosilec sprednje zavore, in še tadruga, so vilice čisto mehke normalno.. ko pa ta 2 dela gor dam postanejo pa čisto trde jih ne premakneš zlepa ne.. kaj bi biu tuki lahko problem?
Da ti ne špana vilic skup spodaj, veš kako mislim, tako kot da bi recimo preveč zategnil kolo spodaj pa nebi imel puš not, pač da spodaj skup silijo.
to ni sem pregledal to..
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
dejcc
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Po Feb 11, 2013 8:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dejcc »

Najprej povej ker frgazar maš pa koliko misliš povečat kanale. Če boš povečal na junior mere naprimer ga moraš obvezno zamenjati ;)[/quote]

Ja ubistvu mam BING 12, sam me je zanimal če bi jih za mal poveču, če bi not pol dal večjo dizo če bi to blo sploh mogoče pa če bi to laufal kej bol oz. normalno.[/quote]
Malo lahko povečaš, pa probaš in boš videl kaj in kako. Moral pa boš dat večjo dizo. Še vedno lahko potem menjaš frgazar.[/quote]

No hvala za odgovor! :)
Tomos apn6s
Tomos A3-MS
Odgovori