Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

tjaz051 napisal/-a:
golnar napisal/-a:to mate tok razštelane mopede, da bo še ribnlo če ga boste tkole sral...

a bi mi lahko samo prosim povedal kaj morem naštelati??
uplinjač oz. t.i. frgazar
tjaz051
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: So Apr 13, 2013 10:20 pm
Kraj: blizu škofje loke :D

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tjaz051 »

ja samo kaj naj naštimam pri bing 12? ker se sraufa nima za nistamat kolicino zraka in to??
tjaz051
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: So Apr 13, 2013 10:20 pm
Kraj: blizu škofje loke :D

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tjaz051 »

oi!
zdejle sem bil v garaž in sem snel pokrov magneta in ga zakurbljal in videl da se med platinami sikri. je to pravilno?

l.p
erik11
batzajla
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Nov 26, 2012 6:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a erik11 »

erik11 napisal/-a:
nocni voznik napisal/-a:
erik11 napisal/-a:Tako, danes se menjal bat ter tesnila in je takoj vžgal. Sedaj pa je tu že nov problem, ko sem se probal pelat je kar naenkrat v mašini nekaj zaropotalo in se vse skupaj ustavilo. Sedaj ga niti zakurblat več ne gre. Bata ni prijelo, pravtako tudi magneta ne. Mogoče ve kdo kaj bi lahko v mašini prijelo?
poglej menjalnik

Ravnokar sem razdrl mašino, a ker je nisem še nikoli razdiral se nanjo ravno ne spoznam. Zobnik ki je označen z puščico se vrti samo v desno, v levo pa ne. Verjetno je napaka še globlje v mašini. Mi lahko kdo svetuje kako zdaj še bolj razstavim mašino. saj nisem tega še nikoli delal.
hvala

Bi mi alhko prosim povedal kdo kako od tu naprej razstaviti mašino? Ali moram najprej vse te zobnike odšravfat in dol pobrat?
tjaz051
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: So Apr 13, 2013 10:20 pm
Kraj: blizu škofje loke :D

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tjaz051 »

kake zobnike???
a misliš vetrnico?
erik11
batzajla
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Nov 26, 2012 6:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a erik11 »

Ravnokar sem razdrl mašino, a ker je nisem še nikoli razdiral se nanjo ravno ne spoznam. Zobnik ki je označen z puščico se vrti samo v desno, v levo pa ne. Verjetno je napaka še globlje v mašini. Mi lahko kdo svetuje kako zdaj še bolj razstavim mašino. saj nisem tega še nikoli delal.
hvala[/quote]


Bi mi alhko prosim povedal kdo kako od tu naprej razstaviti mašino? Ali moram najprej vse te zobnike odšravfat in dol pobrat?[/quote]
Priponke
še slika, ki je prej ni pripelo zraven
še slika, ki je prej ni pripelo zraven
erik11
batzajla
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Nov 26, 2012 6:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a erik11 »

tjaz051 napisal/-a:kake zobnike???
a misliš vetrnico?
gre za mašino od avtomatika... razdrl sem obe strani, na levi do magneta, tu ap do teh zobnikov :)
domzi5
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: To Feb 15, 2011 7:46 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a domzi5 »

najprej mors dat dol tist ležaj k ti je gor ostal, potem pa uzameš gadoro 19 in pa na drugi strani zakajlaš magnet da se ti gred ne vrti, nato z abcigarjem/snemalcem potegnes dol sklopko, na drugi strani pa odšraufaš dol kurbl, pa ta dva zobnika in pa zaganjalno gred vn potegneš :)
tjaz051
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: So Apr 13, 2013 10:20 pm
Kraj: blizu škofje loke :D

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tjaz051 »

zivijo mene zanima ce je normqlno da ko motor laufa da se med platinami iskri?
vertexor
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: So Okt 27, 2012 1:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a vertexor »

lp, zanima me ker že nekaj let nisem šravfal apna, sem pozabo kaj bi lahko bilo narobe moped nekak nima enakomernega štandgasa, ko pa privijem gas do konca pa še bol niha, se pravi kot da nebi dobil dovolj bencina ali nekaj podobnega, vsake tolko časa pa se sliši kr močan pok pri fergazero oz. nekje tam...
gre pa za apn6s
Odgovori