Nabijalnik

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

če ti ni bilo izmerjeno si se lahko tudi 120 peljal in ti ne morejo dokazat ... lahk ti dajo sodnika zaradi nevarne vožnje ampak če ti takrat ko so te ustavl niso rekl potem si skoraj 100% lahko brez skrbi sploh če imaš vse dokumente vendar si jih slučajno doma pustil ...
Uporabniški avatar
nejc124
predelana mašina
Prispevkov: 1530
Pridružen: To Sep 01, 2009 2:17 pm
Kraj: Stična

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a nejc124 »

Motociklizem = privilegij za izbrance.

Piješ merlot fukaš povsod,
piješ teran fukaš usak dan,
piješ CVIČK adijo tičk. ;D

http://www.youtube.com/watch?v=IqtT7ezvBKc


ce si sam pripravljas drva te dvakrat pogrejejo! ;)
mopedist96
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Mar 04, 2012 12:49 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a mopedist96 »

aljo69 napisal/-a:če ti ni bilo izmerjeno si se lahko tudi 120 peljal in ti ne morejo dokazat ... lahk ti dajo sodnika zaradi nevarne vožnje ampak če ti takrat ko so te ustavl niso rekl potem si skoraj 100% lahko brez skrbi sploh če imaš vse dokumente vendar si jih slučajno doma pustil ...
Ok, ja rekel mi je: to veš, da bi moral iti zdaj k sodniku. Rekel je še da bodo preverili, če je moped res registriran. Mislim da bodo to zato preverili, ker nisem imel sabo dokumentov. Samo zdaj jih bom pa vedno nosil sabo. Enkrat jih nisem imel sabo pa potem so me ustavili, ker sem prehitro drvel, na tistem mestu bom zdaj vedno zmanjšal hitrost :D :D :D
Uporabniški avatar
retrotom
kriva felna
Prispevkov: 60
Pridružen: Če Maj 30, 2013 8:38 am
Kraj: Bela krajina

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a retrotom »

mopedist96 napisal/-a:Pozdrav, danes sem se zvečer malo peljal z mopedom in sta me ustavila policaja, vem da na tistem mestu pogosto stojijo vendar danes tega nisem pričakoval. Z radarjem mi ni meril hitrosti vendar rekel je da sem se peljal okrog 70 km/h po cesti, kjer je omejitev 50 km/h se pravi peljal sem se po vasi. Vprašal me je kaj imam predelano, in sem rekel da imam powerco, saj to se tako vidi in sliši, čelado sem imel, vozniške nisem imel sabo, rekel sem mu pa da sem blizu doma in sem se malo peljal, vprašal me je še za ime, priimek, rojstvo, koliko sem star in potem sem še moral pihati, napihal sem 0.0 se pravi nisem nič pil. Nato sta mi rekla, da bodo preverili, če je moped res registriran in da lahko grem in se naj počasi peljem, da se kaj ne zgodi. Zdaj me pa zanima, če bom dobil kakšno kazen, ker o kazni nista nič omenjala :?:
VOZILO JE REGISTRIRANO IN TUDI VOZNIŠKI IZPIT IMAM.
kazen se izroča na licu mest,torej nebo nič.
Tomos CTX 1989
mopedist96
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Mar 04, 2012 12:49 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a mopedist96 »

retrotom napisal/-a:
mopedist96 napisal/-a:Pozdrav, danes sem se zvečer malo peljal z mopedom in sta me ustavila policaja, vem da na tistem mestu pogosto stojijo vendar danes tega nisem pričakoval. Z radarjem mi ni meril hitrosti vendar rekel je da sem se peljal okrog 70 km/h po cesti, kjer je omejitev 50 km/h se pravi peljal sem se po vasi. Vprašal me je kaj imam predelano, in sem rekel da imam powerco, saj to se tako vidi in sliši, čelado sem imel, vozniške nisem imel sabo, rekel sem mu pa da sem blizu doma in sem se malo peljal, vprašal me je še za ime, priimek, rojstvo, koliko sem star in potem sem še moral pihati, napihal sem 0.0 se pravi nisem nič pil. Nato sta mi rekla, da bodo preverili, če je moped res registriran in da lahko grem in se naj počasi peljem, da se kaj ne zgodi. Zdaj me pa zanima, če bom dobil kakšno kazen, ker o kazni nista nič omenjala :?:
VOZILO JE REGISTRIRANO IN TUDI VOZNIŠKI IZPIT IMAM.
kazen se izroča na licu mest,torej nebo nič.
OK :D
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

Zanima me če bi se dalo izračunati kakšnen zobnik rabim na zadnjem kolesu.Na apn imam mašino od kitajca katera pa ima že na 12colskem kolesu večji zadnji zobnik kot apn.Sedaj pa me zanima če se da izračunati da bi prišel na enako razmerje kot ga je imel kitajc na 12colskem kolesu? :?:
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

gogiiiii napisal/-a:Zanima me če bi se dalo izračunati kakšnen zobnik rabim na zadnjem kolesu.Na apn imam mašino od kitajca katera pa ima že na 12colskem kolesu večji zadnji zobnik kot apn.Sedaj pa me zanima če se da izračunati da bi prišel na enako razmerje kot ga je imel kitajc na 12colskem kolesu? :?:
Po moji logiki bi lahko takole naredu če hočeš da bi blo na 17 col isto kot na 12
Deliš 17/12=1.416, potem pa odvisno koliko ima od kitajca zobnik zobov, in kolikor je zobou pomnožiš z 1.416
Če se pa motim naj me pa gdo popravi.
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

No ok bom jutri preštel sprednji je 14 zadnji pa okrog 40.
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

gogiiiii napisal/-a:No ok bom jutri preštel sprednji je 14 zadnji pa okrog 40.
Število zob pomnoži z tisto cifro in mogu bi dobit cifro katera ti pove kolikšen zobnik naj bi biu,
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

Zobnik na kitajcu je 37 tako da bi mogu bit na apnu potem 52 zobnik.Zanima me kje bi dubu kej takega?Mogoče kakšen ctx predelan zobnik?
Odgovori