Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Jst sem to rešil na tak način, da sem prerezal konektor (gumo), ki gre iz navitja; podolgem na dva dela (vsaka žica ima svoj konektor). Najprej daš eno polovico v luknjo potem pa še drugo. In ko daš konektor spet skupaj se skor ne opaz, da je prerezan.


lp. Gašper
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

No tako bi se dalo res naret najenostavneje, hvala za info, nisem pogruntal sam, pa sem sedel pol ure zraven.
Še to me zanima ali mora biti obvezno not na ojnici kajla za magnet, ker če imam not kajlo pol nemorem na vseh treh mestih zategnit navitja, če pa ni kajle pa lahko malo magnet obrnem pa dobim vse tri vijake not ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cerar »

DaNiLo napisal/-a:No tako bi se dalo res naret najenostavneje, hvala za info, nisem pogruntal sam, pa sem sedel pol ure zraven.
Še to me zanima ali mora biti obvezno not na ojnici kajla za magnet, ker če imam not kajlo pol nemorem na vseh treh mestih zategnit navitja, če pa ni kajle pa lahko malo magnet obrnem pa dobim vse tri vijake not ?
Kajlo lahko uzameš vn, itak ti konus drži rotor... je blo že 10000000x napisano :)

@linoldi: pri meni ma 1. prestava luft, 2. pa je fixna
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
linoldi
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Nov 21, 2010 2:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a linoldi »

super kot pri meni samo še vedno ne vem kaj ropota so lahko obročki? ker blajerca nima lufta ležaji so vsi celi pa še vedno pod visokimi obrati nekaj čudno ropota
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

linoldi napisal/-a:super kot pri meni samo še vedno ne vem kaj ropota so lahko obročki? ker blajerca nima lufta ležaji so vsi celi pa še vedno pod visokimi obrati nekaj čudno ropota
Je mogoče med igličnim ležajem (če ga imaš) in med batom premalo razmaka?
linoldi
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Nov 21, 2010 2:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a linoldi »

Premalo ali preveliko men zgleda ok vrti se lepo lifta pa tut nima
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

linoldi napisal/-a:Premalo ali preveliko men zgleda ok vrti se lepo lifta pa tut nima
Pri meni je bilo zelo na tesno in mi je na visokih obratih začelo ropotati in moč izgubljati....Imel sem nek starejši bat in je bil tam kjer pride sornik ožji kot pa ga imajo novi bati....
linoldi
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Nov 21, 2010 2:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a linoldi »

Hm jst ima še use original tako da nwm če bo to to danes sem menjal še batne obročke problem pa ostja isti sliši se pa kot da prihaja iz cilindra
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a guma »

mene zanima kaj morm v regulator napetosti vklučt? zdele mam rumen kabel pa mi kuri žarnice? apn6
Uporabniški avatar
mitjalikar14
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: Ne Dec 12, 2010 6:25 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a mitjalikar14 »

guma napisal/-a:mene zanima kaj morm v regulator napetosti vklučt? zdele mam rumen kabel pa mi kuri žarnice? apn6
kakšen regulator pa imaš ? iz enim , dvemi , ali tremi priključki ?
gasa do pleha!
Odgovori