Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Koliko morajo biti dolge špice za APN-a, 17 col zadnja kola, torej mali boben, 17 col ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

zanek46 napisal/-a:mene zanima ali pašejo 16 col špice na 17 col kolo z tavelikim (e90) prednjim bobnom. ?? in koliko more bit dolžina v cm take špice da paše na tak boben in 17 col kolo ! ??? ;D
doben neve ??
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Jabux »

Slučajno kdo ve dimenzije distančnikov pri sprednjem in zadnjem kolesu in sicer za Btja?
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a guma »

mi pove kdo približno nastavitel, lahko tudi pravilno za bing18 in 42 cilinder z original kanali.. če ma kdo podoben setupim bi prosu če mi kdo pove (kolk diza,kolk zraka...) HVALA!
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

tomosak napisal/-a:hmm, mi zna kdo povedat kaj je z temi zajlami, namreč v Velotu sm kupil zajlo za gas za Tomos-a Alpino ki ima na koncu kromiran priključek (pač tisti del ki priteguješ/odteguješ zajlo in gre v ročko) in je čisto drugače narejena cela zajla kot originalna.. Ko sm nekak zmontiru je tut motor tk nabiv obrate prekratka zgleda al pa nevem več kaj je.. Najbrž sm dubu napačno samo nwm kr so mel v velotu pod Alpino napisano to zajlo.. tisti del ki gre v ročko je tle kromiran original pa črn.. se kdo spozna na te zajle?
možn da je za starejše alpinote (tiste z špic felgami) ki pa imajo še starejša stikala in ročke.. novejši alpinoti (lite felge) imajo pa že druge ročke.. Če je to mogoče sm nwm..
:P
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a maatej »

fora je da je teh zajl ceu kup..sam sm se pri mojem alpinotu (2007) trikrat zajebov z zajlo za zadno bremzo, ker so mi vsakič napačno dal, pa so ble use kao za alpino. nakonc sm popizdu pa sm eno predelu, zajlo odrežeš pa tisto zaščitno gumo skrajšaš, segreješ pa zamašek gor nabiješ :D
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kamion »

@tomosak, kupi kaj starejšega in ne teh "novih tomos jajc", problem bo rešen. :lol:

LP
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Jabux »

Jabux napisal/-a:Slučajno kdo ve dimenzije distančnikov pri sprednjem in zadnjem kolesu in sicer za Btja?
?
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

@Jabux,na tisti strani k je disk je 10mm distančnik, na drugi strani pa je polž+ 14mm distančnik (polž+podloška pod polžom+distančnik /13.3mm+0.8mm+14mm=28.1mm vse skupaj) osovina je tista, ki ima na obeh straneh matico!
Zadaj pa je distančnik samo na tisti strani kjer je zobnik in sicer je 22mm. So pa različni polži za hitrost, jaz mam enga 15mm eden je 16, edn pa 13.3mm :)
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Jabux »

Res najlepša ti hvala za odgovor!
Sepravi v vsakem primeru mora biti na prvi osi vse skupaj s polžom in distančnikom in s podložko 28,1? Neglede na polža, pač štelaš z distančnikom glede na polža?
Odgovori