Malaguti Fifty HF

Predstavite nam svoj moped
ulovsin
zobnik
Prispevkov: 237
Pridružen: Sr Maj 19, 2010 4:01 pm
Kraj: Slovenija-Prekmurje-Občina Beltinci-Beltinci

Re: Malaguti Fifty HF

Odgovor Napisal/-a ulovsin »

jaz sam se spoznam nekej malega na motorje pa ti lahk poven to kar vse ostali :)
če imaš premali vplinjač ti lahko motor zariba ker dobi premalo mešanice(mešanica je glavni vir mazanja pri dvo-taktnem motorju). skratka: če imaš premali vplinjač mašina potegne več zraka in takorekoč laufa na "suho", torej ni zadostnega postopka mazanja.
LP
UrbanBatic
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne Jun 12, 2011 2:17 pm

Re: Malaguti Fifty HF

Odgovor Napisal/-a UrbanBatic »

pibi napisal/-a:pa še kako bi zaribalo... če ti vleče preveč zraka ti kmal zariba.
Se opravičujem, ma to ni biu uzrok. Kot vidiš na sliki je bla moja napaka, ker je lonec tik ob cilindru. Poglej na dnu odgovora slika bata in takoj ti bo jasno, d je pregrelo, ne pa neki ribalo zarad zraka.

Nekateri potem tudi niso podučeni, sej je @Aljo69 povedu da ta karburator ne spada na ta motor, na kar smatram da je mislu povedat da pa ne vleče za dosti zraka oz. 'nima pojma' o Dellorto karburatorjih in njihovih oznakah, ker to je običajn 14 mm fergazer. Sm provu dat 14/12 pa ni šlo niti za km/h več. Motorju pa tudi ni nič falilo s 14/9 karburatorjem, le motor ni oddal cele moči vn.
filius napisal/-a:@ UrbanBatic ni ti druzga za rečt, kot nimaš pojma.
Ker ?
PiZdeK6_ napisal/-a:pride na forum, objavi nek moped pol pa te nekaj mu poveš pa te zabije nazaj, jas bi tebe zabil nekam če te bi lahk ;)
Pa če mi pride sm palamudit da motor ne gre, nej nebi šlo zrd ne vem kašni reči, itd itd. Zmerjeno s GPS-om oz. SportsTrackerjem na telefonu šlo 112 km/h.
Razen če zdej ta 'GPS' laže. ???
golnar napisal/-a:očitno nepoznaš vzrokov za pregrevanje.
V tem primeru je blo tko da je šlo k večjemu zaradi auspuha use u ...khhm.... (nesmem rečt,da ne bom šou u terme banovce). Če prou pogledaš sliko boš vidu da se lonec auspuha dotika cilindra. Prosu bi te pa tudi da mi našteješ par vzrokov za pregrevanje, ker sem na tem področju (po tvoje) še 'nepodučen'.

Hvala usem, ki me napadate kot kriminalca. :)

še slika bata 80ccm. : Slika

Ziher je šlo za pregretje, ker sta na batu ostala 2 koščka kroma iz cilindra, bat pa je stisnilo na 4 straneh (po diagonali)

Še 2 sliki motorja: Slika
Slika

pa nej še kdo reče da je vzrok nek 'zrak'.
UrbanBatic
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne Jun 12, 2011 2:17 pm

Re: Malaguti Fifty HF

Odgovor Napisal/-a UrbanBatic »

ulovsin napisal/-a:jaz sam se spoznam nekej malega na motorje pa ti lahk poven to kar vse ostali :)
če imaš premali vplinjač ti lahko motor zariba ker dobi premalo mešanice(mešanica je glavni vir mazanja pri dvo-taktnem motorju). skratka: če imaš premali vplinjač mašina potegne več zraka in takorekoč laufa na "suho", torej ni zadostnega postopka mazanja.
LP

Uredu, lepo da poveš svoje mnenja. Zaribalo mi je s karburatorjem Dellorto VHB 22B, ko sm pa cilinder dol pobiru je blo na gredi in ojnici še zmer videt nekaj rdečih kaplic olja. Aja, zarad olja tudi ni moglo bit k zmer delam 3 % mešanco s Motulom 800.
Trenutno mi usi govorite kot da mi je z nekim malim uplinjačem zaribalo, zakar pa bi reku da 22mm ni glih tolko majhen.
Uporabniški avatar
UTTuning
glava cilindra
Prispevkov: 661
Pridružen: To Avg 18, 2009 1:20 pm

Re: Malaguti Fifty HF

Odgovor Napisal/-a UTTuning »

Pa ferg je treba kdaj pa kdaj tut naštelat ne pa sam "plug'n'play"

Kake pišeš me kr začne bolet glava. Za hitrost pa tak kot je reko Aljo, stopi na realna tla :D
tomy
vplinjač
Prispevkov: 463
Pridružen: Po Apr 05, 2010 1:51 pm

Re: Malaguti Fifty HF

Odgovor Napisal/-a tomy »

ShanT3K napisal/-a:Pa ferg je treba kdaj pa kdaj tut naštelat ne pa sam "plug'n'play"

Kake pišeš me kr začne bolet glava. Za hitrost pa tak kot je reko Aljo, stopi na realna tla :D
ja, ker očitno res misli, da je to cr 85 8-)
ulovsin
zobnik
Prispevkov: 237
Pridružen: Sr Maj 19, 2010 4:01 pm
Kraj: Slovenija-Prekmurje-Občina Beltinci-Beltinci

Re: Malaguti Fifty HF

Odgovor Napisal/-a ulovsin »

pa ma cilinder not mavrične barve pa lisast? :)
Uporabniški avatar
UTTuning
glava cilindra
Prispevkov: 661
Pridružen: To Avg 18, 2009 1:20 pm

Re: Malaguti Fifty HF

Odgovor Napisal/-a UTTuning »

tomy napisal/-a:
ShanT3K napisal/-a:Pa ferg je treba kdaj pa kdaj tut naštelat ne pa sam "plug'n'play"

Kake pišeš me kr začne bolet glava. Za hitrost pa tak kot je reko Aljo, stopi na realna tla :D
ja, ker očitno res misli, da je to cr 85 8-)
Eh :D Svašta.
UrbanBatic
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne Jun 12, 2011 2:17 pm

Re: Malaguti Fifty HF

Odgovor Napisal/-a UrbanBatic »

tomy napisal/-a:
ShanT3K napisal/-a:Pa ferg je treba kdaj pa kdaj tut naštelat ne pa sam "plug'n'play"

Kake pišeš me kr začne bolet glava. Za hitrost pa tak kot je reko Aljo, stopi na realna tla :D
ja, ker očitno res misli, da je to cr 85 8-)
Kdo je pa reku da nism nikol neč štelu ? O_o

Kot zgleda sledi video. Ma rabiš na telefonu da mi spiše hitrost al morm prou gps dobit ? Resno mislim.

@tomy: Ja pa veš da res prou kadaj podožiulam ku da sm na crossu. Pajdooo !
A misleš da sm daju gor auspuh od crossa d bom podožiulu in de mi bo zjalo ku zmešano. Nope, to je zto k če hočeš pametn auspuh, ga morš naročit iz italije in to pride kar dosti €.
tomy
vplinjač
Prispevkov: 463
Pridružen: Po Apr 05, 2010 1:51 pm

Re: Malaguti Fifty HF

Odgovor Napisal/-a tomy »

res bi rad video. pa recmo video od top speed.
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Malaguti Fifty HF

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Vse lepo in prov, fnt bo naredu posnetek pa bomo vidl. Najbl mi gre pa na žiuce k mu taki pametujete oz. smetite temo k pojma nimate in še zdaleč niste vidl, niti občutl 100km/h na mopedu in zdej je cela njegova tema samo en bedn off.
Odgovori