Tomos Laura, problem, neznano kje...!

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos Laura uprašanja :)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Takole ne bo šlo. Večina fantov iz foruma poskuša čim več postoriti samih, ali pa najdejo lokalnega mojstra, ki to zna. V informacijo težko je najti bat ki paše v lavro. Predlagam ti, da si kupiš avtomatika za mali denar in se na njem učiš. Lavro pa si urediš v lepega originalnega starodobnika.
Uporabniški avatar
LauraTomos
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: So Maj 10, 2014 8:46 am
Kraj: Slovenija :D

Re: Tomos Laura uprašanja :)

Odgovor Napisal/-a LauraTomos »

lojze-si napisal/-a:Takole ne bo šlo. Večina fantov iz foruma poskuša čim več postoriti samih, ali pa najdejo lokalnega mojstra, ki to zna. V informacijo težko je najti bat ki paše v lavro. Predlagam ti, da si kupiš avtomatika za mali denar in se na njem učiš. Lavro pa si urediš v lepega originalnega starodobnika.
Saj se problemi kar vrstijo...Pri moji Tomos Lauri so problemi da ne vžge..J
e bila pri mehankarju 1 mesec, menjal olje, bremze pogledu, frgazr učistu čisto vse...kar je pomembno...
prvi dan užigala (včeraj, danes ne, rekel je da je v jermenu težava?

Kako je to možno če je dal jermen nov, pa lamele so zamenjane pa vse pregledano...

Mi lahko to razložite?

Ali priporočate kak dober jermen za Tomos Lauro Avtomatik? Hvala, lp! 8-)
Sami oldtimerji pr bajt ;)
Uporabniški avatar
LauraTomos
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: So Maj 10, 2014 8:46 am
Kraj: Slovenija :D

Tomos Laura, problem, neznano kje...!

Odgovor Napisal/-a LauraTomos »

Pozdravljeni forumaši ;)

Prosim da se prejšno temo zbriše, saj je brez pomena!...
Kakorkoli, problem je z sledečim mopedov: Tomos Automatic N/NT, na spletni strani od Tomosa si jo lahko ogledate: http://www.tomos.si/slo/o-tomosu/arhiv-vozil...

Na njej je vse pregledano od cilindra do zadnjega šraufa, že nekaj časa je tako "zafrkavala", pa je spet delala, in spet "zafrkavala". Ko pritisnem sklopko in vrtim pedalo, daje nek zvok kot da bi hotela užgat pa ne gre, sem že res malo sit tega, zdaj boste rekli da je svečka, ampak ni ker je bila pred kratkim zamenjana. Težko je zavreči lepo ohranjenega oldtimerja. Pred dnevi sem še se vozil na polno, potem pa spet pridejo njeni trenutki ko se ne da užgat. Rekli so mi da je v jermenu problem? Je to res? Katerega naj kupim če sem že 3 jermene kupil in z vsem je isto prišlo!...

Prosim vas da mi pomagate!

Hvala za vašo pomoč, čeprav dvomim da jo bo kar, ker je takih mopedov malo...
Sami oldtimerji pr bajt ;)
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos Laura, problem, neznano kje...!

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Em zakaj je potrebno odpirati še eno temo, naj bo vse o tvoji Lauri v eni temi. ;)
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
LauraTomos
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: So Maj 10, 2014 8:46 am
Kraj: Slovenija :D

Re: Tomos Laura, problem, neznano kje...!

Odgovor Napisal/-a LauraTomos »

Kamion napisal/-a:Em zakaj je potrebno odpirati še eno temo, naj bo vse o tvoji Lauri v eni temi. ;)
Kero svečko naj dam na Lauro?
Sami oldtimerji pr bajt ;)
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos Laura, problem, neznano kje...!

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Vzemi tisto svečko ki deluje najbolje in ima najlepšo barvo, preveriš pa tako da se nekaj časa voziš z vsako svečko. ;)

Stanje pa preveriš tukaj:
viewtopic.php?f=63&t=14861

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
LauraTomos
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: So Maj 10, 2014 8:46 am
Kraj: Slovenija :D

Re: Tomos Laura, problem, neznano kje...!

Odgovor Napisal/-a LauraTomos »

Jermen drsi, kaj nej naredim?
Sami oldtimerji pr bajt ;)
Tomzib
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr Maj 07, 2014 8:43 pm

Re: Tomos Laura, problem, neznano kje...!

Odgovor Napisal/-a Tomzib »

če hočeđ imeti večjo moč na mopedu brusi cilinder jaz imam L42 brušeno original pa je 38 se mi zdi potegne nenormalno a tudi hitreje se obrabi potem daš večji zobčenik na motor mopeda in majnši zobčenik na zadnjo gumo zaradi večje bata ti bo moped prenesel večjo prestavo zobčenikov in bo tudi večje hitrost a pazi zaradi brušenja se lahko zgodi da ojnica ne zdrži moči in lahko vse skupaj (ojnica) razleti igličasti ležaj ter zariba moped. se mi je že zgodilo a na mojo srečo v malih obratih in se je vse dalo rešiti samo ojnico zamenjati je bilo treba
Tomzib
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr Maj 07, 2014 8:43 pm

Re: Tomos Laura, problem, neznano kje...!

Odgovor Napisal/-a Tomzib »

bi ti pa svetoval da ne daješ nobenih nadgradenj na ta moped je že skoraj oldtimer in ga vozi v takšnem stanju ker je škoda orginale in tudi starost mopeda uničiti z nekimi nadgradnjami
Uporabniški avatar
LauraTomos
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: So Maj 10, 2014 8:46 am
Kraj: Slovenija :D

Re: Tomos Laura, problem, neznano kje...!

Odgovor Napisal/-a LauraTomos »

Tomzib napisal/-a:če hočeđ imeti večjo moč na mopedu brusi cilinder jaz imam L42 brušeno original pa je 38 se mi zdi potegne nenormalno a tudi hitreje se obrabi potem daš večji zobčenik na motor mopeda in majnši zobčenik na zadnjo gumo zaradi večje bata ti bo moped prenesel večjo prestavo zobčenikov in bo tudi večje hitrost a pazi zaradi brušenja se lahko zgodi da ojnica ne zdrži moči in lahko vse skupaj (ojnica) razleti igličasti ležaj ter zariba moped. se mi je že zgodilo a na mojo srečo v malih obratih in se je vse dalo rešiti samo ojnico zamenjati je bilo treba
Na Lauri? Al na drugem mopedu....
Sami oldtimerji pr bajt ;)
Odgovori