tomos D6

Predstavite nam svoj moped
motomot
Mojster
Prispevkov: 33
Pridružen: Ne Jan 23, 2011 8:39 pm

Re: tomos D6

Odgovor Napisal/-a motomot »

urbos15 napisal/-a:no pač ja sej js ne trdim da je to res, sam on je to izjavu :)
Nekdo pač laže kolikor je dolg in širok ;)
Tudi 204km/h je mogoče..............ampak samo v "fole" v prepad..............pa še tam je vprašanje :D
Tomos DMP
kriva felna
Prispevkov: 56
Pridružen: To Mar 15, 2011 6:06 pm

Re: tomos D6

Odgovor Napisal/-a Tomos DMP »

Pich napisal/-a:
urbos15 napisal/-a:no pač ja sej js ne trdim da je to res, sam on je to izjavu :)
Ne verjemi vsega. ta motor ima klasičen batni vsis in nespremenjen hod. na 20000 obratih se še GP Matulja ni vrtel, pa je imel krajši hod in rotodisk. tudi aerodinamika je bila mnogo mnogo boljša. saj ne rečem je pa tudi to stroj, čeprav Marč z njim nikoli ni dosegel kakšnih vidnih uspehov, pa to verjetno ni bilo zaradi motorja temveč zaradi voznikove velike teže.
te motorji D6 se vrtijo okol 13.000 vrt/min.
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: tomos D6

Odgovor Napisal/-a sg1 »

Pich napisal/-a:No saj nisem mislil tako, kot je slišati. Hotel sem povedati, da mu gre zdaj mnogo bolje, ko je presedlal v 125 cc. Mislim, da mu je ta kategorija bolj pisana na kožo. dokazuje, da je dober pilot. Za doseganje takih rezultatov, kot jih dosega v zadnjem času, pa resnici na ljubo v C1 ni imel realnih možnosti. Pa kot sem že omenil to ni bilo zaradi motorja, ali zaradi tega, da bi bil slab pilot.
V C1 Tomos itak ni več konkurenčen. Zgodovina se ponavlja...
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: tomos D6

Odgovor Napisal/-a Pich »

Hja Kreidler. Mogoče pa se bo kdaj kdo opogumil in prišel z replico GP 78. :D
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
maxo
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Jun 16, 2011 8:47 am

Re: tomos D6

Odgovor Napisal/-a maxo »

pa se kako je konkurenčen v letu 2011 sta bila na drugem in tretjem mestu tomosa d6 tko da se da kj narediti tuti z d6.
maxo
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Jun 16, 2011 8:47 am

Re: tomos D6

Odgovor Napisal/-a maxo »

maxo napisal/-a:pa se kako je konkurenčen v letu 2011 sta bila na drugem in tretjem mestu tomosa d6 tko da se da kj narediti tuti z d6.
tukaj je pa še link rezultatov leta 2011.
http://www.amzs-sport.com/strani/rezult ... 011=SD.pdf
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: tomos D6

Odgovor Napisal/-a Pich »

maxo napisal/-a:pa se kako je konkurenčen v letu 2011 sta bila na drugem in tretjem mestu tomosa d6 tko da se da kj narediti tuti z d6.
Popravek. Na drugem mestu je Tomos Minarelli. Erik ima P6 cilinder na svojem motorju.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: tomos D6

Odgovor Napisal/-a Pich »

maxo napisal/-a:pa se kako je konkurenčen v letu 2011 sta bila na drugem in tretjem mestu tomosa d6 tko da se da kj narediti tuti z d6.
Pa saj drugega itak ni.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
maxo
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Jun 16, 2011 8:47 am

Re: tomos D6

Odgovor Napisal/-a maxo »

Pich napisal/-a:
maxo napisal/-a:pa se kako je konkurenčen v letu 2011 sta bila na drugem in tretjem mestu tomosa d6 tko da se da kj narediti tuti z d6.
Pa saj drugega itak ni.
To je pa tut res.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: tomos D6

Odgovor Napisal/-a macula »

A ve kdo kaj je tista "bakrena" cev ki gre v zgornjo luknjo kilerja?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori