TOMOS TARGA A35 pomoc

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
ToMoS
batzajla
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 7:43 pm

TOMOS TARGA A35 pomoc

Odgovor Napisal/-a ToMoS »

zanima me naslednje,imam tomos targo a35 in ko motor teče v prostem teku pod stantgasom se v cilindru slisi kot da bi nekaj pokalo,ko pa se pelješ pa nič ne ropota,v cilindru se slisi kot da bi se zatikal obrocek v kanalu,samo cilinder niti malo ni popraskan,zdaj pa vas prosim za pomoc ce mogoce veste kaj je narobe?
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: TOMOS TARGA A35 pomoc

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

preglej ojnico moče ima zračnost notr-vn

levo-desno pa ima že tako v originalu
Zadnjič spremenil pusta93, dne Če Jan 28, 2010 4:10 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: TOMOS TARGA A35 pomoc

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

hehe tko poka meni atx
pa ne vedno
ToMoS
batzajla
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 7:43 pm

Re: TOMOS TARGA A35 pomoc

Odgovor Napisal/-a ToMoS »

ma ojinca je nova,ima samo 200 km,zamenani so tut usi lezaji,semeringi,tesnila,...motor ma drugace 4100km in mi je cudn k to iz cilindra prhaja?mogoce se kdo ve kaj bi blo narobe,pusta93 in automatic_7 hvala za hitre odgovore
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: TOMOS TARGA A35 pomoc

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

ToMoS napisal/-a:ma ojinca je nova,ima samo 200 km,zamenani so tut usi lezaji,semeringi,tesnila,...motor ma drugace 4100km in mi je cudn k to iz cilindra prhaja?mogoce se kdo ve kaj bi blo narobe,pusta93 in automatic_7 hvala za hitre odgovore
a to si naredu generalko
no če si dav not soukija pol to dela normalno da ruži, ke je sornik enako dolg pri 30fi in pri 42 fit potem ma zrak levo desno mal bol :lol:

če še nisi razdru cilindra pol ti to edino preustane :D
Uporabniški avatar
z@n
predelana mašina
Prispevkov: 1567
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:16 pm
Kraj: Kamnik

Re: TOMOS TARGA A35 pomoc

Odgovor Napisal/-a z@n »

Če dobr dela bi jst kr pustu tko kot je!
Pa fajn bi blo kšn posnetek dobit da bi mi to slišal
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: TOMOS TARGA A35 pomoc

Odgovor Napisal/-a si_me »

če je to slišat kot kakšno rožjanje pa da ni preveč glasno.. je to normalno za Tomosove motorje sam vseeno se mi pa zdi čudno kr ponavadi se sliši to rožljanje pri večjih številkah prevoženih kilometrov.. menjaj bat pa daj notr METEOR pa povej če je kaka sprememba če je pa isto pa nebi vedu.. kako si ga pa utekal kr to je tud zelo pomembno pa poglej da ni iglast ležajček (če ga imaš) razpadel..

upam da sem kaj pomagal..
lp
štirjak
vplinjač
Prispevkov: 389
Pridružen: Če Avg 13, 2009 4:47 pm

Re: TOMOS TARGA A35 pomoc

Odgovor Napisal/-a štirjak »

kot je že sime povedal je malce rožljanja normalno za tomosa,tk da če ne ruži preveč pa da ne gre slabo pusti.Men štirka ruži kot bi kamenje not vsul,gre pa vsak dan bol...
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: TOMOS TARGA A35 pomoc

Odgovor Napisal/-a si_me »

aya pa če se sliši kot pokanje sm pa 100% da ma gred luft.
lp
Uporabniški avatar
P Blade
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Sr Okt 21, 2009 9:54 pm
Kraj: Lajbah-Izola

Re: TOMOS TARGA A35 pomoc

Odgovor Napisal/-a P Blade »

Če se to sliš enakomerno nežno trrrrrr-rrrrrrr-rrrrr..., kot bi reku, da bat nežno v glavo tolče, je to zapiranje lamele na usisu.
Sam sem se tud ustrašu k sm ...ohohoho.... nazaj dobil a5 mašino z 800km prevoženih za na TMB, je tako delala.
Isto dela prec nakitana glanz nova (0km, no zdej ene 20km) mašina na miniju 65. Sam mal mn izrazito.


Varianta je še ta: ti si podrl zadevo, cilider pustil tak kot je, nabavil nov bat. In ta se z zgornjim obročkom zaletava v 'rob', ki ga je prej nardil prejšnji bat (če smo realni, cilinder ni več 38mm, pač pa npr. 38,06, ker izrabljen malo, pa še to do točke, kamor je segel vrhnji obroček prejšnjega bata)
Če se lih zadeva ne poklapa, je novi bat mal daljši od starega, in pride do te neumnosti.-Če se ta rob vidi ali celo čuti, je potrebno cilinder vsaj pohonati, da se rob pobere, bo pač 38.1, ne bo nič narobe.
Slika
Odgovori